Pompeo: Rusland zat achter cyberaanval
WASHINGTON (ANP) - De hackers die achter de massale cyberaanval op tal van Amerikaanse overheidsinstellingen zaten, opereerden volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo in Russische dienst. "Dit was een zeer aanzienlijke poging, en ik denk dat we nu vrij duidelijk kunnen zeggen dat het de Russen waren die zich met deze activiteit bezighielden", zei Pompeo bij een radioprogramma.
Afgelopen week kwam naar buiten dat buitenlandse hackers maandenlang toegang hadden tot de netwerken van meerdere Amerikaanse ministeries, overheidsagentschappen en bedrijven. Aanleiding was een hack in het netwerk van leverancier SolarWinds, waarvan ook de Amerikaanse overheid afnemer is. De ministeries van Handel, Financiën, Binnenlandse Veiligheid, Buitenlandse Zaken en Defensie zijn getroffen.
Daarnaast zouden de hackers ook succesvol hebben ingebroken in het netwerk van de Nationale Gezondheidsinstituten (NIH) en meldde ook softwaregigant Microsoft slachtoffer te zijn geworden van buitenlandse, waarschijnlijk Russische aanvallers.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse regering heeft de politie opdracht gegeven senator Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd op verdenking van misdaden tegen de menselijkheid.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.
4 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.
14 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
16 uur geleden