
Pompeo onderstreept goede relatie tussen VS en Oekraïne
KIEV (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Mike Pompeo, heeft op een persconferentie in Kiev de goede relatie tussen de Verenigde Staten en Oekraïne onderstreept. Ook zei hij de financiële en militaire steun aan Oekraïne voort te zetten om de "Russische agressie" tegen te gaan.
De minister werd ook gevraagd naar de voorwaarden voor een bezoek van de Oekraïense president Volodimir Zelenski aan het Witte Huis. "We zoeken nog naar het juiste moment. Het is niet waar dat Oekraïne eerst een onderzoek naar Joe Biden moet instellen voordat Zelenski naar Washington mag komen", aldus Pompeo.
Voor de Amerikaanse president Donald Trump was dit vorig jaar wel een van de voorwaarden voor een bezoek. Ook werd een aantal maanden de militaire steun aan Oekraïne stopgezet.
Zelenski benadrukt dat de afzettingsprocedure tegen Trump niet slecht is geweest voor de onderlinge betrekkingen.
Meer uit Buitenland
BOEKAREST (ANP/AFP) - De pro-Europese premier van Roemenië, Marcel Ciolacu, heeft maandag zijn aftreden aangekondigd. De sociaaldemocraat trekt zijn centrumlinkse partij terug uit de regeringscoalitie na het enorme verkiezingssucces van uiterst rechts. De extreem nationalistische George Simion won een dag eerder de eerste ronde van de presidentsverkiezingen met een ruime marge. De kandidaat van Ciolacu's coalitie slaagde er niet in de tweede ronde te halen.
11 minuten geledenVILNIUS (ANP/AFP) - Litouwen gaat 1,1 miljard euro uitgeven om zijn grenzen met Rusland en Belarus te versterken, maakte het NAVO-lid maandag bekend. Het grootste deel van het geld, 800 miljoen, wordt gebruikt om antitankmijnen aan te schaffen.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De langverwachte rechtszaak tegen Sean 'Diddy' Combs is maandag van start gegaan. In de rechtbank van New York begon de selectie van de jury die zal oordelen of de rapper zich schuldig heeft gemaakt aan onder meer mensenhandel en seksueel misbruik.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël wil gebieden in de Palestijnse Gazastrook gaan bezetten, aldus de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap. Volgens een topfunctionaris wordt nog wel eerst geprobeerd een deal te sluiten over de Israëlische gijzelaars die zich in handen van Hamas in Gaza bevinden.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse Hooggerechtshof heeft een aanklacht tegen de Spaanse oud-koning Juan Carlos wegens belastingfraude verworpen. De vader van koning Felipe werd door een groep voormalige juristen, rechters en openbaar aanklagers beschuldigd. Volgens het hof zijn er geen nieuwe feiten, bewijzen of documenten ingediend die het rechtvaardigen het onderzoek opnieuw te openen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) heeft een genocidezaak verworpen die Soedan heeft aangespannen tegen de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). Het hof in Den Haag vindt dat het niet bevoegd is te oordelen in de zaak.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Er bestaat een kans op een deal over de resterende gijzelaars in Gaza tijdens het bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan de regio volgende week. Dat zei een hooggeplaatste Israëlische functionaris maandag. Volgens de functionaris is de deal noodzakelijk om de nieuwe Israëlische operatie in het gebied te voorkomen.
3 uur geleden