Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pompeo noemt Bolton een verrader en leugenaar

Pompeo noemt Bolton een verrader en leugenaar

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo heeft voormalig veiligheidsadviseur John Bolton uitgemaakt voor een "verrader" en "leugenaar". Dat zegt Pompeo vanwege het boek dat Bolton binnenkort wil publiceren over werken onder president Donald Trump.

"John Bolton verspreidt meerdere leugens, verdraaide halve waarheden en verzinsels", aldus Pompeo. De minister neemt het op voor president Trump, die zelf ook al liet weten dat Bolton liegt. Trump noemde zijn voormalige veiligheidsadviseur een gek.

"Het is triest en gevaarlijk dat het laatste dat we van Bolton in het openbaar zien verraad is waarmee hij het Amerikaanse volk schaadt", schrijft de minister in een verklaring.

Het boek van Bolton is nog niet gepubliceerd, maar woensdag berichtten meerdere media al over passages eruit. Zo zou Trump volgens Bolton de Chinese leider Xi Jinping om hulp hebben gevraagd voor zijn herverkiezing.

Bolton heeft donderdagavond (lokale tijd) een verzoek bij de rechtbank ingediend vanwege zijn boek, meldt het Amerikaanse medium Politico. Woensdag besloot het ministerie van Justitie de rechter te vragen het boek tegen te houden. Bolton heeft de rechtbank verzocht die zaak te seponeren, omdat er geen concrete aanklacht is ingediend.

Meer uit Buitenland

Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

5 uur geleden
Bij brand in Crans-Montana gewond geraakte Zwitser overleden

SION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.

7 uur geleden
Slowaakse veiligheidsadviseur stapt op over mails met Epstein

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.

7 uur geleden
Zelensky: komende week nieuwe onderhandelingen in Abu Dhabi

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.

10 uur geleden
Bijna 200 doden na geweld in Pakistaanse provincie Beloetsjistan

QUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.

10 uur geleden
Tientallen gewonden bij onrust in Turijn

TURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.

10 uur geleden