Pompeo noemt Bolton een verrader en leugenaar
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo heeft voormalig veiligheidsadviseur John Bolton uitgemaakt voor een "verrader" en "leugenaar". Dat zegt Pompeo vanwege het boek dat Bolton binnenkort wil publiceren over werken onder president Donald Trump.
"John Bolton verspreidt meerdere leugens, verdraaide halve waarheden en verzinsels", aldus Pompeo. De minister neemt het op voor president Trump, die zelf ook al liet weten dat Bolton liegt. Trump noemde zijn voormalige veiligheidsadviseur een gek.
"Het is triest en gevaarlijk dat het laatste dat we van Bolton in het openbaar zien verraad is waarmee hij het Amerikaanse volk schaadt", schrijft de minister in een verklaring.
Het boek van Bolton is nog niet gepubliceerd, maar woensdag berichtten meerdere media al over passages eruit. Zo zou Trump volgens Bolton de Chinese leider Xi Jinping om hulp hebben gevraagd voor zijn herverkiezing.
Bolton heeft donderdagavond (lokale tijd) een verzoek bij de rechtbank ingediend vanwege zijn boek, meldt het Amerikaanse medium Politico. Woensdag besloot het ministerie van Justitie de rechter te vragen het boek tegen te houden. Bolton heeft de rechtbank verzocht die zaak te seponeren, omdat er geen concrete aanklacht is ingediend.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
11 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
52 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
5 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
5 uur geleden