'Pompeo naar Hawaii voor overleg met China'
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Michael Pompeo gaat dinsdag naar Hawaii voor overleg met een Chinese topdiplomaat. Een ingewijde zegt dat China heeft gevraagd om de ontmoeting.
Bronnen zeggen dat uitermate geheimzinnig wordt gedaan over het overleg tussen Pompeo en de Chinees Yang Jiechi. Dat zal naar verluidt op woensdag plaatsvinden op luchtmachtbasis Hickam. De Chinese en Amerikaanse autoriteiten willen niets kwijt over de ontmoeting.
De relatie tussen de VS en China staat momenteel onder druk. De Amerikaanse regering heeft China harde verwijten gemaakt over de corona-uitbraak, die begon in de Chinese metropool Wuhan. Pompeo heeft gezegd dat China honderdduizenden doden had kunnen voorkomen door transparanter te zijn.
Bronnen zeggen dat Pompeo en Yang vermoedelijk gaan praten over gevoelige onderwerpen als het coronavirus, Hongkong, handel, Noord-Korea en het geruzie over de behandeling van journalisten. De VS hebben maatregelen genomen tegen de Chinese pers en China tegen journalisten voor Amerikaanse media.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse ayatollah Ali Khamenei geeft "binnen enkele minuten" een televisietoespraak, meldt de staatszender Al-Alam TV. In Israëlische media gaat het gerucht dat Khamenei mogelijk is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran en werd gespeculeerd dat er een vooraf opgenomen videoboodschap zou worden uitgezonden.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt vooral uit te zijn op vrijheid voor het Iraanse volk. "Het enige wat ik wil, is vrijheid voor de mensen", verklaarde hij tegenover de krant The Washington Post.
23 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Anonieme bronnen zeggen tegen Israëlische bronnen dat er "steeds meer tekenen" zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen van zaterdag. Het is onduidelijk waar Khamenei zich bevindt en alle berichten over zijn lot zijn onbevestigd.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Een pro-Iraanse militie in Irak zegt te zijn aangevallen en wil daarom Amerikaanse bases in de regio aanvallen. De beweging Kataeb Hezbollah zegt dat ze de agressie zal vergelden. Er zouden volgens officiële Iraakse bronnen twee doden en drie gewonden zijn gevallen bij luchtaanvallen op de basis van de pro-Iraanse groep.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oppositie reageert bezorgd op de aanvallen van de regering-Trump op Iran. Democraten spreken de vrees uit dat hun land verwikkeld kan raken in een groot conflict in het Midden-Oosten, schrijft politieke nieuwssite The Hill.
1 uur geledenPARIJS/MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft "eenzijdige militaire actie van de VS en Israël" verworpen. Hij noemt het een escalatie die verder bijdraagt aan de onzekere internationale orde.
2 uur geledenDOHA (ANP) - De aanvallen in het Midden-Oosten hebben in Qatar tot paniek geleid. Op door nieuwszender Al-Jazeera geverifieerde beelden is te zien dat mensen een veilig heenkomen zoeken.
2 uur geleden