'Pompeo naar Hawaii voor overleg met China'
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Michael Pompeo gaat dinsdag naar Hawaii voor overleg met een Chinese topdiplomaat. Een ingewijde zegt dat China heeft gevraagd om de ontmoeting.
Bronnen zeggen dat uitermate geheimzinnig wordt gedaan over het overleg tussen Pompeo en de Chinees Yang Jiechi. Dat zal naar verluidt op woensdag plaatsvinden op luchtmachtbasis Hickam. De Chinese en Amerikaanse autoriteiten willen niets kwijt over de ontmoeting.
De relatie tussen de VS en China staat momenteel onder druk. De Amerikaanse regering heeft China harde verwijten gemaakt over de corona-uitbraak, die begon in de Chinese metropool Wuhan. Pompeo heeft gezegd dat China honderdduizenden doden had kunnen voorkomen door transparanter te zijn.
Bronnen zeggen dat Pompeo en Yang vermoedelijk gaan praten over gevoelige onderwerpen als het coronavirus, Hongkong, handel, Noord-Korea en het geruzie over de behandeling van journalisten. De VS hebben maatregelen genomen tegen de Chinese pers en China tegen journalisten voor Amerikaanse media.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
4 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
9 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
10 uur geleden