Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Pompeo naar Hawaii voor overleg met China'

'Pompeo naar Hawaii voor overleg met China'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Michael Pompeo gaat dinsdag naar Hawaii voor overleg met een Chinese topdiplomaat. Een ingewijde zegt dat China heeft gevraagd om de ontmoeting.

Bronnen zeggen dat uitermate geheimzinnig wordt gedaan over het overleg tussen Pompeo en de Chinees Yang Jiechi. Dat zal naar verluidt op woensdag plaatsvinden op luchtmachtbasis Hickam. De Chinese en Amerikaanse autoriteiten willen niets kwijt over de ontmoeting.

De relatie tussen de VS en China staat momenteel onder druk. De Amerikaanse regering heeft China harde verwijten gemaakt over de corona-uitbraak, die begon in de Chinese metropool Wuhan. Pompeo heeft gezegd dat China honderdduizenden doden had kunnen voorkomen door transparanter te zijn.

Bronnen zeggen dat Pompeo en Yang vermoedelijk gaan praten over gevoelige onderwerpen als het coronavirus, Hongkong, handel, Noord-Korea en het geruzie over de behandeling van journalisten. De VS hebben maatregelen genomen tegen de Chinese pers en China tegen journalisten voor Amerikaanse media.

Meer uit Buitenland

Venezolaanse president Maduro opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.

16 minuten geleden
Trump: Iran liet tien olietankers door Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.

1 uur geleden
Witkoff: 15-puntenplan heeft geleid tot goede gesprekken met Iran

WASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.

1 uur geleden
Trump: Iran wilde het Midden-Oosten overnemen

WASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."

1 uur geleden
EU-buitenlandchef vindt dat Oekraïne Donbas niet moet opgeven

PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.

2 uur geleden
Loekasjenko geeft Kim Jong-un geweer cadeau

PYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.

4 uur geleden
Patrick Bruel ook in België aangeklaagd voor zedendelict

BRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.

4 uur geleden