Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pompeo: bevel aanslag op Navalni waarschijnlijk van hogerhand

Pompeo: bevel aanslag op Navalni waarschijnlijk van hogerhand

WASHINGTON (ANP) - De vergiftiging van de Russische Kremlincriticus en oppositieleider Aleksej Navalni heeft waarschijnlijk plaatsgevonden op bevel van hoge functionarissen in Moskou. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo woensdag gesteld. Diens baas, president Donald Trump, zei vorige week vrijdag juist dat hij nog geen bewijs heeft gezien dat Navalni is vergiftigd.

"Ik denk dat mensen over de hele wereld deze activiteit zien voor wat die is", aldus Pompeo in een radio-interview. "En als mensen zien dat er gepoogd wordt een dissident te vergiftigen, en erkend wordt dat er een aanzienlijke kans is dat dit van hoge Russische functionarissen komt, is dit niet goed voor het Russische volk, denk ik."

De minister benadrukte dat de Verenigde Staten en Europese landen willen dat Rusland de schuldigen verantwoordelijk houdt en zei dat de VS ook onderzoek zullen doen om erachter te komen wie de daders zijn. "Dat is iets waar we naar zullen kijken. We gaan het evalueren en verzekeren dat we er alles aan doen om de kans kleiner te maken dat dit nog eens gebeurt."

Aleksej Navalni werd op 20 augustus onwel aan boord van een vlucht van Tomsk naar Moskou. Na enkele dagen getouwtrek gaven Russische artsen toestemming voor een ambulancevlucht naar Berlijn, waar Navalni in het Charité-ziekenhuis werd opgenomen voor behandeling. Duits onderzoek heeft uitgewezen dat Navalni is vergiftigd met een zenuwgas uit de novitsjok-groep, hetgeen wijst naar Rusland. De Russische autoriteiten ontkennen iets te maken te hebben gehad met de aanslag op Navalni.

Meer uit Buitenland

Inauguratie van paus Leo op 18 mei

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - De inauguratie van paus Leo vindt op 18 mei plaats. De mis voor het begin van zijn pontificaat begint dan om 10.00 uur op het Sint-Pietersplein, aldus het Vaticaan.

5 minuten geleden
Merz belt met Netanyahu over Gaza

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft drie dagen na zijn aantreden gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. De twee bespraken de ontwikkelingen in Gaza.

18 minuten geleden
Duitse bondskanselier Merz: houding VS over Europa is verbeterd

BRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz denkt dat de opvattingen van de Verenigde Staten over de samenwerking met de Europeanen en de NAVO "positief zijn veranderd". Na Merz' verkiezingswinst in februari betwijfelde hij nog of de NAVO in de huidige vorm kan blijven bestaan, omdat de Amerikaanse president Donald Trump zich weinig zou bekommeren om het lot van Europa.

19 minuten geleden
PKK neemt 'historisch' besluit na oproep tot ontmanteling

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - De Koerdische militante beweging PKK heeft "historische besluiten" genomen tijdens een congres eerder deze week in Irak, zei de beweging tegen het Koerdische persagentschap ANF. Het congres werd gehouden na een oproep van PKK-leider Abdullah Öcalan om de wapens neer te leggen en de beweging zelfs te ontbinden.

1 uur geleden
Poetin kan alleen vervolgd worden als hij niet meer in functie is

LVIV (ANP) - De Russische trojka, president Vladimir Poetin, de premier en de minister van Buitenlandse Zaken, kunnen alleen worden vervolgd voor hun rol in de oorlog tegen Oekraïne als ze niet meer in functie zijn. Dat is een van de afspraken die voor het 'agressietribunaal' voor de hoofdverantwoordelijken van de Russische invasie in Oekraïne zijn vastgelegd. Vrijdagmiddag zijn in de Oekraïense stad Lviv officieel de statuten van dat onafhankelijke, internationale tribunaal bekrachtigd, met het zetten van handtekeningen door EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha.

1 uur geleden
Hongarije noemt beschuldigingen over spionage Oekraïne propaganda

BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó spreekt van propaganda na beschuldigingen over een Hongaars spionnennetwerk in Oekraïne. De veiligheidsdienst in dat land zei een spionnennetwerk te hebben ontmanteld dat werd gerund door de Hongaarse staat.

1 uur geleden
Pakistan: India brengt kernmachten dichter bij groot conflict

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat India "twee kernmachten dichter bij een groot conflict" brengt. De spanningen tussen de landen, die allebei over nucleaire wapens beschikken, zijn de afgelopen weken opgelopen tot het hoogste niveau in jaren.

2 uur geleden