Pompeo: beloning voor doorslaggevende info inmenging verkiezingen
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten loven een beloning van 10 miljoen dollar uit voor informatie over buitenlandse inmenging in de aankomende presidentsverkiezingen die tot een arrestatie leidt, zegt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo. Inlichtingendiensten in de VS stelden dat Rusland in 2016 de presidentsverkiezingen probeerde te beïnvloeden in het voordeel van de Republikeinse kandidaat Donald Trump, die uiteindelijk werd verkozen.
Pompeo zei tegen verslaggevers dat tips die leiden tot de identificatie of opsporing van personen die in opdracht van een vreemde mogendheid de verkiezingen proberen te beïnvloeden, worden beloond. De minister en gewezen directeur van inlichtingendienst CIA noemde Rusland daarbij niet met naam en toenaam.
De aankondiging van Pompeo is opmerkelijk aangezien president Trump veelvuldig de spot heeft gedreven met de bevindingen van de inlichtingendiensten over verkiezingsinmenging. Dat deed Trump onder meer in 2018 tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Russische president Vladimir Poetin, die de inmenging toen net had ontkend. De presidentsverkiezingen in de VS, waarbij het gaat tussen Trump en zijn Democratische uitdager Joe Biden, vinden op 3 november plaats.
Meer uit Buitenland
COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
10 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
10 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
14 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
14 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
15 uur geleden