Pompekliniek in Nijmegen trekt verloven in om ontsnapte tbs'ers
NIJMEGEN (ANP) - De tbs-kliniek in Nijmegen heeft de verloven van tbs'ers tot en met dit weekend ingetrokken, nadat deze week twee mannen ontsnapten. Dat bevestigt de Pompestichting na berichtgeving van Omroep Gelderland. Het gaat om verloven naar familie en vrienden voor mensen die in de kliniek binnen het extra beveiligde deel wonen. Ook de werkzaamheden van tbs'ers die buiten de kliniek werken, zijn stopgezet.
Met de maatregel wil de kliniek maatschappelijke onrust voorkomen, licht een woordvoerster toe. Angst dat andere tbs'ers geïnspireerd worden door de ontsnapping van de 24-jarige Luciano Dijkman en de 27-jarige Sherwin Windster dinsdagavond, ligt niet aan het besluit ten grondslag. "We willen alles rustig en stabiel houden."
Maandag wordt opnieuw besloten over de verloven, aldus de woordvoerster. Hoeveel mensen de maatregel nu raakt, kon zij nog niet zeggen.
Zoektocht
Het Openbaar Ministerie kon vrijdag nog weinig delen over de zoektocht naar de twee tbs'ers, die binnen een minuut via een gat in een hek ontsnapten. Handlangers stonden ze met een vluchtauto op te wachten. Er werd direct gezocht met onder meer een politiehelikopter, maar tot dusver werd het duo niet gevonden. Het OM kon niet zeggen of vermoed wordt dat de twee nog in Nederland of in het buitenland zijn. Ook is nog onbekend van hoeveel handlangers de tbs'ers hulp hadden.
Het duo is volgens het OM vuurwapengevaarlijk. Dijkman is in 2021 veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs voor een gewelddadige overval. Windster kreeg in 2019 5,5 jaar cel en tbs voor afpersing en een gewapende overval waarbij een van de slachtoffers om het leven kwam.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiële problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - In Waalwijk is vrijdagavond een man (25) met de Angolese nationaliteit aangehouden die werd gezocht voor medeplichtigheid aan moord en gewelddadige ordeverstoring in het Verenigd Koninkrijk, meldt de politie. Het zou gaan om de moord op een 16-jarige jongen in Manchester op 5 november 2020.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - De waarschuwing voor gladheid door ijzel voor het noordoosten van het land is verlengd. Oorspronkelijk liep code oranje tot 11.00 uur, maar in Overijssel duurt deze nu tot 12.00 uur, in Drenthe tot 13.00 uur en in Groningen tot 14.00 uur.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het is zaterdagochtend rustig op de weg in het noorden, waar code oranje geldt voor gladheid door ijzel. "Mensen hoeven niet naar hun werk en veel sportwedstrijden zijn afgelast, dus ouders met kinderen hoeven niet de weg op. Dat scheelt enorm", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Desondanks zijn er hier en daar ongelukken gebeurd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kiezers zouden bij de gemeenteraadsverkiezingen samen met een vrouw moeten gaan stemmen die dat nog niet doet, of een vrouw overtuigen naar de stembus te gaan. Die oproep doet Stem op een Vrouw om de genderkloof bij het opkomstpercentage te dichten. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen in 2022 ging 57 procent van de mannen tegenover 44 procent van de vrouwen stemmen, is te zien op de site van ondezoeksbureau Ipsos.
8 uur geleden