Pompekliniek in Nijmegen trekt verloven in om ontsnapte tbs'ers
NIJMEGEN (ANP) - De tbs-kliniek in Nijmegen heeft de verloven van tbs'ers tot en met dit weekend ingetrokken, nadat deze week twee mannen ontsnapten. Dat bevestigt de Pompestichting na berichtgeving van Omroep Gelderland. Het gaat om verloven naar familie en vrienden voor mensen die in de kliniek binnen het extra beveiligde deel wonen. Ook de werkzaamheden van tbs'ers die buiten de kliniek werken, zijn stopgezet.
Met de maatregel wil de kliniek maatschappelijke onrust voorkomen, licht een woordvoerster toe. Angst dat andere tbs'ers geïnspireerd worden door de ontsnapping van de 24-jarige Luciano Dijkman en de 27-jarige Sherwin Windster dinsdagavond, ligt niet aan het besluit ten grondslag. "We willen alles rustig en stabiel houden."
Maandag wordt opnieuw besloten over de verloven, aldus de woordvoerster. Hoeveel mensen de maatregel nu raakt, kon zij nog niet zeggen.
Zoektocht
Het Openbaar Ministerie kon vrijdag nog weinig delen over de zoektocht naar de twee tbs'ers, die binnen een minuut via een gat in een hek ontsnapten. Handlangers stonden ze met een vluchtauto op te wachten. Er werd direct gezocht met onder meer een politiehelikopter, maar tot dusver werd het duo niet gevonden. Het OM kon niet zeggen of vermoed wordt dat de twee nog in Nederland of in het buitenland zijn. Ook is nog onbekend van hoeveel handlangers de tbs'ers hulp hadden.
Het duo is volgens het OM vuurwapengevaarlijk. Dijkman is in 2021 veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs voor een gewelddadige overval. Windster kreeg in 2019 5,5 jaar cel en tbs voor afpersing en een gewapende overval waarbij een van de slachtoffers om het leven kwam.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen willen dat de politiek maatregelen neemt tegen privéklinieken. Een deel daarvan werkt "met een op productie en winst gericht verdienmodel, met behulp van een agressieve mediacampagne", stelt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In twee jaar tijd zijn 15,4 miljoen mensen in Turkije en Syrië geholpen met het door Giro555 opgehaalde geld na de aardbevingen in februari 2023. Meer dan 50.000 mensen kwamen toen om het leven. In Nederland werd nadien ruim 128 miljoen euro opgehaald, wat inmiddels allemaal is uitgegeven, meldt Giro555.
2 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Sint-Maarten heeft Nederland formeel om financiële steun gevraagd om problemen bij de politiefaciliteiten op het eiland aan te pakken, zo is zondag bekendgemaakt. Volgens minister-president Luc Mercelina is daarvoor 6,5 miljoen dollar (ongeveer 5,6 miljoen euro) nodig.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag de warmste 7 december ooit gemeten, meldt Weeronline. Om 21.20 uur was het volgens het weerbureau in De Bilt 14,0 graden. "Het oude record was 13,8 graden en werd in 2007 gemeten. Mogelijk stijgt de temperatuur nog een paar tienden van een graad verder", aldus Weeronline.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Omwonenden van een geitenstal hebben vaker een longontsteking, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Dat zou blijken uit een onderzoek dat de Gezondheidsraad heeft uitgevoerd in opdracht van het kabinet en deze week wordt gepresenteerd. Wie binnen een straal van 500 meter van een geitenhouderij woont, heeft 73 procent meer kans op een longontsteking dan andere Nederlanders.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de herdenking van de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag zei burgemeester Jan van Zanen dat hij maatwerk blijft leveren aan alle getroffenen van de aanslag. "Wij laten niemand los, totdat die op eigen benen kan staan." Van Zanen zegt geen "generieke maatregelen" te willen inzetten.
11 uur geledenVOLKEL (ANP) - Een drone is de reden dat de Koninklijke Luchtmacht zondagochtend twee gevechtsvliegtuigen heeft laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel. De drone heeft het luchtruim weer verlaten en vormde geen directe dreiging, meldt het ministerie van Defensie. De F-35's zijn weer teruggekeerd naar de vliegbasis.
12 uur geleden