Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Polsstokhoogspringers dagen elkaar uit in tuinduel

Polsstokhoogspringers dagen elkaar uit in tuinduel

MONACO (ANP) - Drie van de beste polsstokhoogspringers ter wereld nemen het zondag vanuit hun tuin tegen elkaar op. De Zweedse wereldrecordhouder Armand 'Mondo' Duplantis, tweevoudig wereldkampioen Sam Kendricks uit de Verenigde Staten en de Franse olympisch kampioen van 2012 Renaud Lavillenie zullen zich via een videoverbinding met elkaar meten in de zogenoemde Ultimate Garden Clash.

Wereldatletiekbond World Athletics zal de wedstrijd zondag om 17.00 uur op sociale media streamen. Omdat het zonder officials moeilijk is de lat steeds op de juiste hoogte te leggen, is er voor een afwijkend format gekozen. De drie atleten leggen de lat op 5 meter en gaan proberen in een half uur die hoogte zo vaak mogelijk te halen. Lavillenie doet dat in zijn tuin in Clermont-Ferrand. Kendricks en Duplantis seinen hun sprongen door vanuit de Verenigde Staten, waar de Zweed zijn trainingsbasis heeft.

"Geweldig om weer in een competitie actief te zijn", zei Duplantis. "Zeker met Renaud en Sam als tegenstanders. We gaan ervan genieten, al is winnen voor mij cruciaal. Ik houd niet van verliezen."

World Athletics denkt in de komende, door de coronacrisis wedstrijdloze maanden ook in andere disciplines 'tuinwedstrijden' te kunnen houden.

Meer uit Sport

Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

4 uur geleden
Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

8 uur geleden
Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

9 uur geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

10 uur geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

12 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

13 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

14 uur geleden