Polsstokhoogspringer Kendricks valt af door corona
TOKIO (ANP) - Polsstokhoogspringer Sam Kendricks, de wereldkampioen in de discipline, kan wegens een besmetting met het coronavirus niet deelnemen aan de Olympische Spelen. De 28-jarige Amerikaan legde een positieve test af, zo liet het Amerikaans Olympisch Comité weten.
Kendricks was samen met de Zweedse wereldrecordhouder Armand Duplantis de favoriet voor het goud. Hij won vijf jaar geleden op de Olympische Spelen in Rio de Janeiro brons. Het goud was toen voor de Braziliaan Thiago Braz da Silva.
De Australische delegatie liet onmiddellijk weten als gevolg van de situatie rond Kendricks meerdere atleten op hun kamer in afzondering te hebben gezet, in afwachting van een volgende negatieve test. Dit omdat polsstokhoogspringer Kurtis Marschall heeft getraind met de besmette Amerikaan. Volgens Australische media gaat het om 63 atleten.
Meer uit Sport
WEVELGEM (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle heeft woensdag bij een trainingsongeluk een breuk in zijn pols opgelopen. Het seizoen van de 34-jarige Nederlander is daarmee voorbij. Dat meldt zijn ploeg Soudal Quick-Step op de eigen website.
7 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.
2 uur geledenŠENČUR (ANP) - De Sloveense wielrenner Primož Roglič is in eigen land voor het eerst Europees kampioen tijdrijden geworden. De 36-jarige routinier was in Šenčur op het parcours van 22,1 kilometer sneller dan de Fransen Bruno Armirail en Maxime Decomble. De Nederlander Sjoerd Bax eindigde op de 23e plaats.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er na zijn zeldzame nederlagen op de sprint dit jaar extra op gebrand er tijdens de WK volgende week in Shanghai weer te staan. De vijfvoudig olympisch kampioen slaat de kilometer tijdrit over om zo vol voor prolongatie van zijn sprinttitel te gaan. Op dat onderdeel was de 29-jarige Brabander sinds 2019 ongeslagen, maar dit jaar verloor hij zowel op de EK als in de wereldbeker.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft de Nederlandse ploeg niet aan de eerste medaille kunnen helpen op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan). De Europese kampioene verloor in de klasse tot 63 kilogram de strijd om het brons van Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.
4 uur geledenŠENČUR (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser is voor de vijfde keer in haar carrière Europees kampioen tijdrijden geworden. De Zwitserse wereldkampioene tijdrijden was in Slovenië 23 seconden sneller dan Demi Vollering, de wereldkampioene op de weg. Juliette Berthet uit Frankrijk, ploeggenote van Vollering bij FDJ United-Suez, werd derde op 1.09 minuut. De andere Nederlandse deelnemer, Lieke Nooijen, werd tiende op 2.40 minuten van de winnares.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bokser Gradus Kraus verdedigt op 28 november zijn Europese titel in het lichtzwaargewicht. De Duitser Adam Deines is in Amsterdam zijn tegenstander, meldt organisator Boxing Gladiators.
4 uur geleden