Polsstokhoogspringer Duplantis gaat niet naar EK indoor
STOCKHOLM (ANP) - Polsstokhoogspringer Armand Duplantis neemt niet deel aan de Europese kampioenschappen indoor, die begin volgende maand in Istanbul worden gehouden. De Zweed, houder van het wereldrecord, liet dat weten via de atletiekfederatie van zijn land.
"We hoopten dat hij zou meedoen, maar wisten dat de kans klein was", zei Kajsa Bergqvist, de teamleider van de Zweedse delegatie. "Er zijn dit jaar andere wedstrijden belangrijker voor hem en daar werkt hij naartoe. De komende wedstrijden passen niet zo goed in zijn schema."
De beslissing van Duplantis heeft niets te maken met de gespannen relaties tussen Zweden en Turkije, waar de EK indoor plaatsvinden. Het gaat volgens Zweedse officials puur om een sportieve beslissing. De relatie tussen Turkije en Zweden is het afgelopen jaar sterk verslechterd omdat Ankara weigerde de toetreding van Zweden tot de NAVO te bekrachtigen.
Vermoedelijk zullen tussen de vijftien en achttien atleten Zweden vertegenwoordigen bij de wedstrijden in Turkije. Het precieze aantal wordt binnen enkele dagen bekend.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
11 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
12 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
12 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
13 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
13 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
14 uur geleden