Polman weet het zeker: de handbalsters halen een medaille op WK
ARNHEM (ANP) - Estavana Polman is ervan overtuigd dat de Nederlandse handbalsters op het komende WK weer een medaille halen. "Dit wordt ons toernooi, geloof me maar. We geloven echt in elkaar, het vertrouwen spat eraf", zegt de 31-jarige vedette van Oranje, die opgaat voor haar zevende WK.
Na het zilver in 2015 en het brons in 2017 volgde in 2019 de historische gouden plak op het WK in Japan. Polman floreerde op dat toernooi en werd uitgeroepen tot beste speelster. Daarna was het gedaan met de successen: uitgeschakeld in de kwartfinales van de Olympische Spelen in Tokio, negende op het WK van 2021 en zesde op het EK van 2022.
"Als je goud hebt gewonnen, komt er meer druk bij. We kregen ook te maken met veel wisselingen, zwangere speelsters en blessures. Tijdens de toernooien leidde het ertoe dat we elkaar een beetje kwijtraakten. Het was zoeken naar het gevoel, naar elkaar, naar het spel", vertelt Polman op sportcentrum Papendal, waar de ploeg zich de afgelopen week voorbereidde op het WK in Denemarken, Zweden en Noorwegen, dat donderdag begint voor Oranje met een wedstrijd tegen Argentinië.
Proces ingegaan
Dat goede gevoel en vertrouwen in elkaar zijn helemaal terug, zegt Polman, die afgelopen zomer ook haar debuut maakte in de televisiewereld als presentatrice van het SBS6-reisprogramma Beter Laat Dan Nooit.
"Soms is verliezen niet erg. We zijn na het vorige EK als ploeg een proces ingegaan, waarin we eerlijk en open naar elkaar hebben uitgesproken wat we niet meer willen en hoe we het beter kunnen doen. Dat proces is afgerond en het is goed geweest. Er is rust gekomen. Speelsters durven nu op te staan, zich meteen uit te spreken, maar we hebben ook duidelijke regels. We mogen elkaar niet meer verliezen en dat gaat ook niet meer gebeuren, ik meen dat bloedserieus. Ik merk in deze ploeg een vergelijkbaar vertrouwen in elkaar als op het WK in 2019."
Polman onderging eind augustus nog een knieoperatie, maar naar eigen zeggen is ze volledig hersteld. "Ik heb gelukkig veel wedstrijden kunnen spelen bij mijn club Rapid Boekarest. Ik ben fit en voel me vrij in mijn hoofd. Ik heb het gevoel dat ik alles van mezelf kan geven en naar dat gevoel heb ik gesnakt", zegt de opbouwspeelster. "Mijn knie wordt nooit meer hetzelfde, daar ben ik eerlijk in. Maar ik ben zo blij dat ik er nog bij ben; ik geniet van elke wedstrijd die ik kan spelen. Ik hoop weer als vanouds te schitteren en een medaille te winnen, want dat wordt nu wel weer eens tijd."
Meer uit Sport
BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
2 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
3 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
11 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
12 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
22 uur geleden