Polman terug in handbalselectie, Abbingh ontbreekt
ARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman sluit weer aan bij het Nederlands vrouwenteam in aanloop naar de interlands in oktober tegen Belarus en Griekenland. De vedette van Oranje is weer voldoende hersteld van haar knieblessure. Polman zal voorzichtig opbouwen; ze speelt beide wedstrijden nog niet mee, maar zal wel de trainingen volgen.
Oranje pakt volgend maand de draad weer op na de teleurstellend verlopen Olympische Spelen in Tokio, waarin het in de kwartfinales tegen Frankrijk hard onderuitging. Dat gebeurt zonder de Fransman Emmanuel Mayonnade, die zijn contract als bondscoach niet heeft verlengd. Monique Tijsterman is aangesteld als interim-bondscoach. Zij blijft aan tot en met het WK in december in Spanje.
Tijsterman heeft 22 speelsters opgenomen in haar selectie voor de duels met Belarus (op woensdag 6 oktober) en Griekenland (zondag 10 oktober). Die wedstrijden maken deel uit van de kwalificatie voor het EK in 2022. Lois Abbingh is de opvallendste afwezige. De topschutter is fysiek niet topfit en slaat de interlandperiode over.
Polman was in 2019 de beste speelster op het WK in Japan, waar het Nederlands team de titel veroverde. In juli 2020 scheurde ze de kruisband van haar rechterknie. Na een maandenlange revalidatie keerde ze begin van dit jaar terug bij de Nederlandse selectie, maar in mei liep ze weer een knieblessure op die een operatie vereiste. Polman miste daardoor ook de Spelen in Tokio.
Tijsterman kon Nycke Groot en Martine Smeets niet meer oproepen. Die twee zijn na Tokio gestopt. Andere oudgedienden als Danick Snelder, Angela Malestein, Debbie Bont en Laura van der Heijden zitten wel bij de groep van 22, die in de wedstrijdweek wordt teruggebracht naar 16. Oranje speelt in de kwalificatiereeks ook nog tegen Duitsland. De twee beste landen uit de poule plaatsen zich voor het EK, dat eind 2022 wordt gehouden in de landen Slovenië, Montenegro en Noord-Macedonië.
Meer uit Sport
LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
38 minuten geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
23 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geleden