Politievakbond ACP vindt nieuwe maatregelen kabinet 'logisch'
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe maatregelen die het kabinet maandag aankondigde in de strijd tegen het coronavirus, kunnen op goedkeuring rekenen van politievakbond ACP. "Het is logisch, gezien wat er allemaal is gebeurd. Een groot deel van de mensen houdt zich aan de afspraken, maar lang niet iedereen. Het kabinet ziet daar grote risico's. We schakelen nu over van preventie naar handhaving", zegt Gerrit van de Kamp, voorzitter van de ACP.
Alle bijeenkomsten zijn tot 1 juni verboden. Mensen die zich niet aan de nieuwe afspraken houden, krijgen boetes. Een grote rol is daarom weggelegd voor de politie en de boa's. Van de Kamp ziet dat niet als probleem. "Ik denk dat wij dat kunnen behappen. Evenementen zijn afgezegd, dus op die plekken zijn we juist niet nodig. In beginsel kunnen wij dit oppakken."
Er komt een noodverordening waarmee burgemeesters sneller kunnen handhaven als mensen zich niet aan de maatregelen houden om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. "Dit vraagt veel afstemming tussen burgemeesters, politie en boa's."
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
2 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
6 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
10 uur geleden