Politievakbond ACP vindt nieuwe maatregelen kabinet 'logisch'
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe maatregelen die het kabinet maandag aankondigde in de strijd tegen het coronavirus, kunnen op goedkeuring rekenen van politievakbond ACP. "Het is logisch, gezien wat er allemaal is gebeurd. Een groot deel van de mensen houdt zich aan de afspraken, maar lang niet iedereen. Het kabinet ziet daar grote risico's. We schakelen nu over van preventie naar handhaving", zegt Gerrit van de Kamp, voorzitter van de ACP.
Alle bijeenkomsten zijn tot 1 juni verboden. Mensen die zich niet aan de nieuwe afspraken houden, krijgen boetes. Een grote rol is daarom weggelegd voor de politie en de boa's. Van de Kamp ziet dat niet als probleem. "Ik denk dat wij dat kunnen behappen. Evenementen zijn afgezegd, dus op die plekken zijn we juist niet nodig. In beginsel kunnen wij dit oppakken."
Er komt een noodverordening waarmee burgemeesters sneller kunnen handhaven als mensen zich niet aan de maatregelen houden om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. "Dit vraagt veel afstemming tussen burgemeesters, politie en boa's."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Bij twee demonstraties in Utrecht zijn zondagmiddag in totaal drie aanhoudingen verricht. Dat bevestigt de politie na berichtgeving door RTV Utrecht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tienduizenden mensen lopen zondag een mars door Den Haag voor het klimaat. De actie begon op het Malieveld en eindigt na een mars door het centrum van de stad in de buurt van Den Haag Centraal. De organisatie schat dat er zo'n 45.000 mensen meedoen.
2 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Weggebruikers moeten vanaf maandag rekening houden met een extra drukke avondspits. Rijkswaterstaat waarschuwt dat de ingang van de wintertijd "het ritme van weggebruikers verstoort" omdat het eerder donker wordt. Dit kan leiden tot verminderde alertheid bij automobilisten en vertragingen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in het centrum van Utrecht een groep van zo'n dertig demonstranten gefouilleerd. De locatie geldt als veiligheidsrisicogebied, ingesteld uit angst voor wanordelijkheden tijdens aangekondigde demonstraties.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Er is zondag veel politie aanwezig in en rondom het Centraal Station in Utrecht. Een deel van de stad, waaronder het centrum, geldt als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Sharon Dijksma nam dat besluit uit "vrees voor wanordelijkheden" bij aangekondigde demonstraties.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De omroepen PowNed en NTR hebben geen bezwaar gemaakt tegen de aangekondigde bezuinigingsplannen van de Nederlandse Publieke Omroep (NPO). Dat laten woordvoerders namens deze omroepen weten aan het ANP. Zij reageren daarmee op een uitspraak van Omroep MAX-baas Jan Slagter, die zaterdag in RTL Boulevard zei dat zeven omroepen, waaronder die van hem, bezwaar hebben gemaakt bij de NPO.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Voor bewoners van de bijzondere Caribische gemeenten Bonaire, Sint-Eustatius en Saba spelen de klimaatplannen van de Nederlandse politieke partijen een grote rol. Lang waren onderwerpen als armoede, onderwijs, zorg en huisvesting belangrijk, maar het klimaat zal volgens veel mensen steeds meer een rol spelen in het stemhokje op 29 oktober.
9 uur geleden