Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politievakbond ACP: tijd dat clubs en KNVB hard optreden

Politievakbond ACP: tijd dat clubs en KNVB hard optreden

DEN HAAG (ANP) - Politiebonden ACP en de Nederlandse Politiebond (NPB) roepen op tot maatregelen na de ongeregeldheden zondag bij de Johan Cruijff ArenA. Na de gestaakte wedstrijd Ajax - Feyenoord werden vernielingen aangericht bij de hoofdingang van het stadion en voerde de ME charges uit.

Wim Groeneweg, voorzitter van politievakbond ACP, vindt het "tijd worden dat de KNVB en voetbalclubs hard optreden". Een woordvoerster van de NPB noemt het "logisch dat de KNVB en ook gemeenten om tafel gaan om te kijken hoe dit in toom te houden". Zij noemt het "schofterig" hoe de Ajax-aanhangers tekeer zijn gegaan.

Groeneweg stelde op X, voorheen Twitter: "Het is vreselijk om te zien hoe het in Amsterdam vandaag uit de hand is gelopen. Niet door goedwillende supporters, maar door relschoppers, #hooligans. Gelukkig zagen we dit weekend veel wedstrijden waar het wel goed ging. Het is tijd dat de #knvb en voetbalclubs hard optreden."

Feest

De woordvoerster van de NPB benadrukt dat dit soort ongeregeldheden ten koste gaan van goedwillende supporters. "Op zich zou dit een feest moeten zijn, een leuk spel voor iedereen. Het is in- en intriest. Als je weet hoeveel capaciteit er steeds op gaat aan dit soort inzet. Dat is de reden dat we niet in de wijk zijn. Als je dit blijft vragen van de politie, moet je je beseffen dat dit ten koste gaat van andere capaciteit. Óf je zorgt voor meer agenten óf je zorgt voor betere naleving van bijvoorbeeld de stadionverboden en de meldplicht van mensen."

De ongeregeldheden ontstonden nadat de voetbalklassieker Ajax - Feyenoord werd gestaakt. Er werden stenen, flessen en vuurwerk naar de ME gegooid die uiteindelijk traangas gebruikte om de rust te laten weerkeren.

Meer uit Binnenland

Haagse winkeliers schatten schade onrust op vele duizenden euro's

DEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.

1 uur geleden
Gemeente Den Haag breidt noodbevel centrum uit

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.

2 uur geleden
Mobiele Eenheid grijpt in op Korte Voorhout in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.

3 uur geleden
Politie aanwezig in Maastricht, enkele winkels dichtgetimmerd

MAASTRICHT (ANP) - Ook in Maastricht is zaterdagmiddag veel politie op de been vanwege aangekondigde jongerenprotesten op sociale media. Een aantal winkels heeft in de binnenstad uit voorzorg de gevels dichtgetimmerd.

4 uur geleden
Politie fouilleert en arresteert jongeren bij Malieveld Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie houdt zaterdagmiddag verschillende fouilleeracties bij onder meer het Centraal Station van Den Haag, het Malieveld en in het winkelgebied van de stad. Aanleiding zijn de oproepen op sociale media om te protesteren, en de vrees dat deze uitmonden in rellen en plunderingen. Jongeren worden op verschillende plekken gefouilleerd en om een identiteitsbewijs gevraagd, voordat ze door mogen lopen. Ook worden ze gevorderd het centrum te verlaten.

5 uur geleden
Boot met migranten voor kust Zeeland had geen motor meer

CADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.

6 uur geleden
Twee aanhoudingen voor schietpartij in centrum Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.

6 uur geleden