Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politievakbond ACP: tijd dat clubs en KNVB hard optreden

Politievakbond ACP: tijd dat clubs en KNVB hard optreden

DEN HAAG (ANP) - Politiebonden ACP en de Nederlandse Politiebond (NPB) roepen op tot maatregelen na de ongeregeldheden zondag bij de Johan Cruijff ArenA. Na de gestaakte wedstrijd Ajax - Feyenoord werden vernielingen aangericht bij de hoofdingang van het stadion en voerde de ME charges uit.

Wim Groeneweg, voorzitter van politievakbond ACP, vindt het "tijd worden dat de KNVB en voetbalclubs hard optreden". Een woordvoerster van de NPB noemt het "logisch dat de KNVB en ook gemeenten om tafel gaan om te kijken hoe dit in toom te houden". Zij noemt het "schofterig" hoe de Ajax-aanhangers tekeer zijn gegaan.

Groeneweg stelde op X, voorheen Twitter: "Het is vreselijk om te zien hoe het in Amsterdam vandaag uit de hand is gelopen. Niet door goedwillende supporters, maar door relschoppers, #hooligans. Gelukkig zagen we dit weekend veel wedstrijden waar het wel goed ging. Het is tijd dat de #knvb en voetbalclubs hard optreden."

Feest

De woordvoerster van de NPB benadrukt dat dit soort ongeregeldheden ten koste gaan van goedwillende supporters. "Op zich zou dit een feest moeten zijn, een leuk spel voor iedereen. Het is in- en intriest. Als je weet hoeveel capaciteit er steeds op gaat aan dit soort inzet. Dat is de reden dat we niet in de wijk zijn. Als je dit blijft vragen van de politie, moet je je beseffen dat dit ten koste gaat van andere capaciteit. Óf je zorgt voor meer agenten óf je zorgt voor betere naleving van bijvoorbeeld de stadionverboden en de meldplicht van mensen."

De ongeregeldheden ontstonden nadat de voetbalklassieker Ajax - Feyenoord werd gestaakt. Er werden stenen, flessen en vuurwerk naar de ME gegooid die uiteindelijk traangas gebruikte om de rust te laten weerkeren.

Meer uit Binnenland

Hulpdienst meldt gewonden door raketten in Tel Aviv

TEL AVIV (ANP/AFP) - Bij aanvallen op Tel Aviv zijn vier mensen lichtgewond geraakt, meldt de Israëlische hulpdienst Magen David Adom. De burgemeester van de stad spreekt van een "voltreffer" op een gebouw. In aanloop naar de ontploffingen werd gewaarschuwd voor Iraanse raketten.

7 minuten geleden
Verklaring Ronnie Flex besproken in hoger beroep Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens de behandeling van het hoger beroep in de zaak tegen Ali B is onder meer de nieuwe verklaring van rapper Ronnie Flex besproken. Hij verklaarde bij de onderzoeksrechter van het hof dat hij zich niet kan herinneren dat hij het woord verkrachting heeft gehoord tijdens een schrijverskamp in Heiloo in 2018. Het woord is ook niet gezegd, reageerde Ali B dinsdag.

10 minuten geleden
Ali B bij aanvang hoger beroep: het blijft surrealistisch

AMSTERDAM (ANP) - "Het blijft voor mij heel surrealistisch en verwarrend, omdat feitelijk mijn hele leven nog nooit iemand mij heeft beschuldigd van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Nog nooit." Dit zei Ali B dinsdag bij aanvang van het hoger beroep in zijn zedenzaak bij het gerechtshof in Amsterdam.

51 minuten geleden
DJ La Fuente is dit jaar Ambassadeur van de Vrijheid

AMSTERDAM (ANP) - DJ La Fuente is dit jaar een van de Ambassadeurs van de Vrijheid. Op 5 mei treedt hij samen met onder meer Karsu, Rolf Sanchez en de Jostiband op tijdens verschillende bevrijdingsfestivals in Nederland, meldt het Nationaal Comité 4 en 5 mei.

1 uur geleden
Hoger beroep van zedenzaak Ali B begonnen

AMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de strafzaak tegen Ali B is onder grote belangstelling van de media van start gegaan in het gerechtshof van Amsterdam. Volgens een woordvoerder hadden tientallen journalisten, inclusief tekenaars en fotografen, zich aangemeld voor de eerste zittingsdag.

1 uur geleden
Ali B bij gerechtshof Amsterdam om te 'vechten voor onschuld'

AMSTERDAM (ANP) - Ali B is dinsdagochtend aanwezig bij het hoger beroep van de strafzaak tegen hem. De artiest arriveerde rond 09.00 uur bij het gerechtshof in Amsterdam.

1 uur geleden
Epe legt Fletcher dwangsom op voor opvang, keten wil niet betalen

EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.

15 uur geleden