Politieruiters laten Belgische koning op feestdag toch niet staan
BRUSSEL (ANP) - De politieruiters die traditioneel de Belgische koning escorteren op de nationale feestdag zijn donderdag toch niet weggebleven. Ze zien af van een voorgenomen vakbondsactie, "uit respect voor koning Filip".
België viert zijn nationale feestdag ieder jaar onder andere met een viering in een Brusselse kathedraal en een defilé. Daarbij trekken de 120 cavaleristen van de politie doorgaans veel bekijks. Maar de ruiters kondigden vorige week aan niet of maar kort mee te willen doen. Ze zijn ontevreden over onder meer hun verhuizing naar een kazerne die een stuk verder van Brussel ligt.
"Uit respect voor Zijne Majesteit Koning Filip, uit respect voor onze nationale feestdag en onze medeburgers, zullen wij, de ruiters van het Koninklijk escorte, aanwezig zijn", meldt de vakbond. "Maar we vergeten de minachting van onze hiërarchie en onze minister niet!"
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het treinstation Brussel-Zuid is maandagavond volledig ontruimd, nadat er twee verdachte pakketten zijn aangetroffen. Het treinverkeer ligt volledig stil en ook het metrostation wordt ontruimd. Dat melden spoorbeheerder Infrabel, spoormaatschappij NMBS en de politie.
7 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - In Colombia is een militair vliegtuig neergestort, kort na het opstijgen. Dat heeft het ministerie van Defensie bekendgemaakt. Een bron bij het leger zegt tegen persbureau AFP dat waarschijnlijk tachtig soldaten zijn omgekomen. Het lokale medium Blu Radio schrijft dat er 110 militairen aan boord waren en er vooralsnog twintig zijn gered.
31 minuten geledenROME (ANP/AFP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft haar verlies toegegeven bij het referendum over hervormingen van het rechtssysteem. "De Italianen hebben hun keuze gemaakt. En we respecteren deze beslissing", schreef ze online.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De voorzitter van het Iraanse parlement, Mohammad Baqer Qalibaf, heeft ontkend dat er gesprekken met de Verenigde Staten zijn geweest over een einde aan de oorlog. Hij doet die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump af als nepnieuws, dat volgens hem bedoeld is "om de financiële en oliemarkten te manipuleren en te ontsnappen aan het moeras waarin de VS en Israël gevangenzitten".
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland ervan het regime in Iran te blijven helpen door inlichtingen te verstrekken. Zelensky claimt in een bericht op X daar "onweerlegbaar bewijs" van te hebben.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Europese leiders zijn blij met de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er voorlopig geen aanvallen worden uitgevoerd op de Iraanse energie-infrastructuur.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Burgemeesters van plaatsen in het zuiden van Libanon zeggen bevelen van de Israëlische krijgsmacht (IDF) te hebben gekregen om de ontheemden die daar worden opgevangen weer weg te sturen. Het gaat om mensen die gevlucht zijn uit andere dorpen en steden, plaatsen die bekendstaan als bolwerken van Hezbollah.
2 uur geleden