Politieruiters laten Belgische koning op feestdag toch niet staan
BRUSSEL (ANP) - De politieruiters die traditioneel de Belgische koning escorteren op de nationale feestdag zijn donderdag toch niet weggebleven. Ze zien af van een voorgenomen vakbondsactie, "uit respect voor koning Filip".
België viert zijn nationale feestdag ieder jaar onder andere met een viering in een Brusselse kathedraal en een defilé. Daarbij trekken de 120 cavaleristen van de politie doorgaans veel bekijks. Maar de ruiters kondigden vorige week aan niet of maar kort mee te willen doen. Ze zijn ontevreden over onder meer hun verhuizing naar een kazerne die een stuk verder van Brussel ligt.
"Uit respect voor Zijne Majesteit Koning Filip, uit respect voor onze nationale feestdag en onze medeburgers, zullen wij, de ruiters van het Koninklijk escorte, aanwezig zijn", meldt de vakbond. "Maar we vergeten de minachting van onze hiërarchie en onze minister niet!"
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft maandag opnieuw opgeroepen tot een staakt-het-vuren en diplomatieke gesprekken om een einde te maken aan het conflict in het Midden-Oosten, dat inmiddels al drie dagen duurt.
39 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Iran hebben in onderling overleg de grensovergangen gesloten voor dagjesmensen. Dat meldt de Turkse minister van Handel Ömer Bolat op X. Wie nog dezelfde dag de grens weer wil oversteken, kan dat tot nader order niet meer.
46 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De gevechten tussen Israël en de Libanese militante groepering Hezbollah kunnen nog "vele dagen" duren, zei de Israëlische legerleider Eyal Zamir maandag.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn maandag al zeker 31 doden en 149 gewonden gevallen, hebben de autoriteiten van het aangevallen land bekendgemaakt. Het Israëlische leger voert aanvallen uit in heel Zuid-Libanon en de zuidelijke voorsteden van Beiroet na beschietingen door militie Hezbollah.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP/RTR) - Voor de derde dag op rij heeft Iran maandag aanvallen uitgevoerd op de Golfregio en Israël als vergelding voor het Amerikaans-Israëlische offensief.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.
3 uur geleden