Politierechter behandelt bezetting Sterrebos
MAASTRICHT (ANP) - De politierechter van de rechtbank in Maastricht behandelt vrijdagochtend de zaken van 42 actievoerders die zijn opgepakt rond de bezetting van het Sterrebos in Born. Het bos werd op 28 januari bezet en op 8 februari ontruimd. De bezetters probeerden vergeefs de kap van het bos voor uitbreiding van de naastgelegen autofabriek Nedcar te verhinderen.
Er werden gedurende de bezetting zeker vijftig actievoerders opgepakt. De eerste vier zijn vrijdag 25 februari reeds veroordeeld tot geldboetes van 90 tot 240 euro. De boetes waren voor het niet tonen van een identiteitsbewijs en voor het zich bevinden op verboden terrein. Vrijdag gaat het om soortgelijke verdenkingen. De verdachten met zwaardere verdenkingen op hun dagvaarding, zoals diefstal en bedreiging, staan op 3 juni voor de rechter.
Niet bekend is hoeveel verdachten in het beklaagdenbankje zullen verschijnen. Tijdens de eerste zitting kwam er slechts eentje opdagen.
Voor de rechtbank houden sympathisanten van de bezetters een solidariteitsactie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Steek 250 miljoen euro per jaar extra in cultuur en maak het makkelijker om te investeren in culturele instellingen. Dat adviseert de Raad voor Cultuur aan minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Op verzoek van de minister onderzocht de raad wat nodig is voor een financieel stabielere en weerbare cultuursector.
8 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Studenten hebben volgens het platform Kamernet steeds meer moeite om een kamer te vinden. In de maanden juli, augustus en september, rond het begin van het nieuwe collegejaar, was het aanbod op de site ruim 8 procent lager dan in dezelfde maanden vorig jaar. De gemiddelde huurprijs was juist met meer dan 3 procent gestegen, meldt de veelgebruikte zoekwebsite voor studentenkamers.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nationaal Vuurwerk in Rotterdam gaat bij de komende jaarwisseling waarschijnlijk toch door. Een meerderheid van de Rotterdamse gemeenteraad stemde donderdagavond onverwacht voor een op het laatste moment opgestelde motie om eenmalig alsnog geld vrij te maken voor het evenement.
3 uur geledenBELÉM (ANP) - Klimaatbeleid moet veel meer dan nu gaan over de gezondheid van mensen. Met die boodschap is de Nederlandse arts en onderzoeker Evelyn Brakema naar de klimaattop in Brazilië gereisd. "Ik kan in mijn spreekkamer veel doen voor mensen, maar het allerbelangrijkste dat je kunt doen voor de volksgezondheid is ambitieus klimaatbeleid maken", zegt Brakema, die naast haar werk voorzitter is van de Groene Zorg Alliantie.
11 uur geledenBREDA (ANP) - Nederland moet nu al kijken welke randvoorwaarden nodig zijn om grote waterbeschermingsprogramma's zoals de Deltawerken in de komende jaren uit te voeren. Die boodschap gaf Deltacommissaris Co Verdaas op het jaarlijkse Deltacongres in Breda. Volgens Verdaas moeten grote keuzes worden gemaakt over het waterbeheer, maar is het ook noodzakelijk dat daarvoor genoeg menskracht is en dat de wetgeving daarop aansluit.
11 uur geledenHAARLEM (ANP) - Na een explosie aan de Archimedeskade in Haarlem heeft de politie een minderjarige verdachte aangehouden. Een politiewoordvoerder wil in verband met de privacy van de verdachte niets delen over de woonplaats, leeftijd of het geslacht, alleen dat het om een tiener gaat.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het aantal zachte dagen in Nederland, waarop de temperatuur 15 graden of hoger is, is dit jaar opgelopen tot 207. Daarmee is een nieuw record gevestigd, meldt Weeronline. Het vorige record stond op 206 dagen en werd gehaald in 2022 en 2014. De meetreeks loopt sinds 1901.
12 uur geleden