Politiepost voor huis van minister Hugo de Jonge
ROTTERDAM (ANP) - Voor de woning van demissionair gezondheidsminister Hugo de Jonge is vrijdag een mobiele politiepost neergezet. Op de post zijn ook meerdere camera's te zien die de omgeving in de gaten houden.
De politie bevestigt dat er in de buurt van het huis van De Jonge "zichtbare en onzichtbare maatregelen zijn genomen". Verder verstrekt de politie geen informatie over de kwestie.
De afgelopen weken vonden er enkele incidenten plaats bij het huis van de minister. Zo werd er onder meer een verdacht pakket bezorgd en belde een coronademonstrant aan die 'in gesprek wilde' met De Jonge. De directe aanleiding voor de politiepost is nog onduidelijk
Het adres van De Jonge circuleert sinds een aantal maanden op sociale media zoals Twitter. Daar wordt ook opgeroepen om hem post toe te sturen.
Meer uit Binnenland
ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Op de parkeerplaats van de gevangenis in Alphen aan den Rijn is een persoon neergeschoten. Een politiewoordvoerder meldt dat het slachtoffer naar een ziekenhuis is vervoerd. De verdachte is na het incident gevlucht. "Op dit moment onderzoeken we wat zich daar precies heeft afgespeeld", aldus de woordvoerder.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie stuurt ook een logistiek planner naar Groenland naast de eerder aangekondigde stafofficier voor de operationele planning. Demissionair minister Ruben Brekelmans zei voorafgaand aan de ministerraad dat beide militairen vrijdag vertrekken naar het Deense eiland in het poolgebied voor een verkenning.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Venezuela heeft afgelopen nacht drie Nederlanders vrijgelaten die daar gevangenzaten. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) gezegd voor aanvang van de ministerraad. Het drietal zal onder begeleiding van de Nederlandse ambassade in Caracas het land zo snel mogelijk verlaten.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Onder de restanten van een ingestort gebouw in het centrum van Utrecht zijn geen slachtoffers gevonden. Ook zijn er geen vermisten, laat de gemeente weten. Een zoekactie met speurhonden had ook al niets opgeleverd.
47 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik heb niets gedaan om het misbruik te voorkomen. Ik had het kunnen voorkomen, maar ik heb steeds de verkeerde keuze gemaakt. Ik voel me verantwoordelijk voor mijn daden en de gevolgen daarvan voor iedereen." Dat zei Mels van B. (46) vrijdag aan het begin van de vierde dag van zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam. Van B. reageerde op een aantal verklaringen van ouders die donderdag gebruik hebben gemaakt van hun spreekrecht.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.
3 uur geleden