Politieonderzoek nog in volle gang na schietpartijen Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Het politieonderzoek is donderdagavond nog in volle gang bij het Heiman Dullaertplein in de Rotterdamse wijk Delfshaven, waar een 32-jarige man eerder op de dag een 39-jarige vrouw en haar 14-jarige dochter neerschoot. De vrouw stierf ter plekke, het meisje overleed later in het ziekenhuis aan haar verwondingen.
Voor een blok woningen, waar de eerste schietpartij gebeurde en de brand uitbrak in het huis van de verdachte, staan zwarte schermen. Om de hoek zijn forensische rechercheurs aan het werk bij een witte politietent, waar een lichaam ligt onder een wit laken, vermoedelijk van de omgekomen vrouw.
Omwonenden die nog niet terug naar huis kunnen, hebben onderdak gekregen in hotels, vertelde burgemeester Ahmed Aboutaleb die eerder op de avond met bewoners sprak in een tegenovergelegen ruimte van de gemeente. Het is niet bekend om hoeveel mensen het gaat.
De verdachte opende na de schietpartij in de buurt waar hij zelf ook woont, het vuur in een leslokaal in het Erasmus Medisch Centrum. Hierbij kwam een 43-jarige docent om het leven.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Jostiband is in 2026 een van de Ambassadeurs van de Vrijheid. Dat hebben het Nationaal Comité 4 en 5 mei en de Jostiband dinsdag bekendgemaakt.
40 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Twee verdachten die betrokken zouden zijn geweest bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname, worden op korte termijn uitgeleverd aan Nederland. De twee meldden zich vrijwillig op het politiebureau in Suriname nadat de politie afgelopen weekend hun namen en foto's had verspreid.
52 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname zijn op verzoek van Nederland twee verdachten van de moord op Sherwin Peterhof aangehouden, melden onder meer nieuwssite Waterkant en het AD. De 42-jarige man en de 57-jarige vrouw zullen worden uitgeleverd aan Nederland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Staat hoeft 42 Afghaanse beveiligers die de Nederlandse ambassade in Kabul bewaakten niet naar Nederland te halen, oordeelt het gerechtshof in Den Haag. Eerder bepaalde de rechter dat dit wel moest, maar in hoger beroep oordeelt het gerechtshof anders. Volgens het hof staat niet vast dat Nederland een zorgplicht voor hen heeft.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het klimaatdoel van de EU om in 2040 90 procent minder uitstoot te hebben, ziet demissionair minister Sophie Hermans (Klimaat) vooral als een "stip op de horizon". Dat zei ze voorafgaand aan overleg van de klimaatministers, die dinsdag een beslissing nemen over het klimaatdoel.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten weer meer asielzoekers dan toegestaan. Het aantal bleef anderhalve week lang onder de grens, dankzij de opening van een grote tijdelijke opvang in Biddinghuizen, maar die zit zo goed als vol en kan dus niet veel mensen meer overnemen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de mannen is door de recente aandacht voor seksueel grensoverschrijdend gedrag vaker gaan nadenken over het onderwerp. Ipsos I&O onderzocht ook wat mannen doen als anderen ongepaste opmerkingen of gebaren maken.
5 uur geleden