Politieonderzoek naar oorzaak explosie Rotterdam is 'ingewikkeld'
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie kan nog geen verwachting uitspreken over wanneer er duidelijkheid komt over de oorzaak van de explosie in het gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid. Daar was maandagavond een zware explosie en brak een verwoestende brand uit.
Zodra duidelijk is dat het gebouw veilig kan worden betreden, gaan forensisch onderzoekers van de politie aan de slag. Ze doen onderzoek naar de oorzaak en kijken of de drie vermisten zich onder het puin bevinden.
"Volgens onze mensen ter plaatse is er nog een hoop onduidelijk en is de situatie ingewikkeld", zegt een politiewoordvoerder. "Ik verwacht dan ook niet dat we binnen een paar uur met het antwoord komen op de vraag wat de oorzaak is van de ontploffing. Normaal gesproken kunnen we vaak al snel met honden naar binnen, maar dat is op dit moment nog niet mogelijk."
De woordvoerder kan om privacyredenen niets zeggen over de identiteit van de drie vermisten.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.
39 minuten geledenSPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van alle Nederlanders wil meer kerncentrales. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling in de Kieskompas-stemhulp. Zo'n 53 procent van de Nederlanders vindt dat er meer kerncentrales gebouwd moeten worden. Iets minder dan een kwart van de bevolking is het hier niet mee eens.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.
18 uur geleden