Politieonderzoek naar oorzaak explosie Rotterdam is 'ingewikkeld'
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie kan nog geen verwachting uitspreken over wanneer er duidelijkheid komt over de oorzaak van de explosie in het gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid. Daar was maandagavond een zware explosie en brak een verwoestende brand uit.
Zodra duidelijk is dat het gebouw veilig kan worden betreden, gaan forensisch onderzoekers van de politie aan de slag. Ze doen onderzoek naar de oorzaak en kijken of de drie vermisten zich onder het puin bevinden.
"Volgens onze mensen ter plaatse is er nog een hoop onduidelijk en is de situatie ingewikkeld", zegt een politiewoordvoerder. "Ik verwacht dan ook niet dat we binnen een paar uur met het antwoord komen op de vraag wat de oorzaak is van de ontploffing. Normaal gesproken kunnen we vaak al snel met honden naar binnen, maar dat is op dit moment nog niet mogelijk."
De woordvoerder kan om privacyredenen niets zeggen over de identiteit van de drie vermisten.
Meer uit Binnenland
ZWARTSLUIS (ANP) - Door een ongeluk op de provinciale weg N331 in de Overijsselse plaats Zwartsluis is op kerstavond een persoon om het leven gekomen. De politie meldt op X dat zij rond 23.30 uur een melding over het ongeval binnenkreeg.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 27e editie van de NPO Radio 2 Top 2000 is van start gegaan. Radio-dj's Annemieke Schollaardt en Jan-Willem Roodbeen telden woensdagavond in de openingsshow af naar middernacht, het moment waarop het eerste nummer van de jaarlijkse hitlijst werd opgezet. Dat was het nummer Run Like Hell van Pink Floyd.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft met het eindbedrag van de actie een uitzonderlijk hoog bedrag bereikt. Na zes dagen actievoeren is in het Glazen Huis in Den Bosch 18.423.566 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren, zo maakte NPO 3FM woensdag bekend. Nog nooit eerder kwam het eindbedrag tijdens het slot van Serious Request op kerstavond zo hoog uit.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Eritreeër Kidane H. die het Openbaar Ministerie (OM) wil vervolgen voor onder meer mensensmokkel, is vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uitgeleverd aan Nederland. De man is woensdagavond geland op Schiphol en begeleid door de marechaussee, meldt het OM.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft bij de laatste tussenstand van de actie een recordbedrag opgehaald. De teller stond woensdag op 15.163.447 euro, met nog ongeveer anderhalf uur te gaan in het Glazen Huis in Den Bosch. Daarmee is het oude record uit 2012 definitief verbroken, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het visumverbod af dat de Amerikaanse regering heeft ingesteld tegen onder anderen voormalig Eurocommissaris Thierry Breton, om zijn betrokkenheid bij Europese wetgeving tegen de verspreiding van desinformatie via bijvoorbeeld social media. Dat laat demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) via een woordvoerder weten.
12 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Een van de zwaargewonde slachtoffers die betrokken waren bij het ongeval in Nunspeet afgelopen maandag is overleden, meldt de politie woensdag. Van het dodelijke slachtoffer worden geen leeftijd en woonplaats gedeeld "in verband met herleidbaarheid", aldus de politie.
13 uur geleden