
Politieonderzoek in afgebrande panden Arnhem afgerond
ARNHEM (ANP) - Het onderzoek in de panden in Arnhem die vorige week in brand stonden is afgerond, meldt de politie. De ODRA (Omgevingsdienst Regio Arnhem) is nog aan het opruimen, aldus een politiewoordvoerster. Er is "geen indicatie" dat er slachtoffers zijn gevallen.
Medewerkers van de Forensische Opsporing Oost-Nederland konden sinds afgelopen weekend onderzoek doen. Een deel van het blok waar de brand woedde moest gesloopt worden om de brand te blussen. Het blok is instabiel geworden door de brand.
De politie heeft op de ochtend van de brand "met man en macht" geprobeerd iedereen uit de panden te halen. Er is nog steeds niemand als vermist opgegeven. Mocht er "toch nog iets" worden gezien dat duidt op een lichaam, dan wordt de politie geïnformeerd.
Tips
De politiewoordvoerster laat weten dat onder meer sporenonderzoek is gedaan. Verder is de politie "enorm goed geholpen" door de tips en camerabeelden die omwonenden en ondernemers hebben gedeeld. Hoeveel tips er binnenkwamen kan ze "niet precies aangeven".
Drie mannen zijn het afgelopen weekend aangehouden. Zij worden verdacht van opzettelijke brandstichting. Dinsdag meldde het Openbaar Ministerie (OM) dat er geen aanwijzingen zijn voor "een doelgerichte aanslag" op het pand van feestwinkel SoLow, waar de brand begon. Over het motief voor de brand en de manier waarop er brand werd gesticht doen politie en OM geen mededelingen, omdat dit het onderzoek zou kunnen schaden.
Tientallen bewoners moeten nog horen of en wanneer ze terug kunnen naar hun huizen. Van de mensen die halsoverkop hun huis moesten verlaten, zijn er volgens een woordvoerder van de gemeente de afgelopen dag zes naar de speciaal ingerichte noodbalie gekomen. Zij hadden bijvoorbeeld hun rijbewijs of paspoort niet mee kunnen nemen bij het verlaten van hun huis en konden deze bij de gemeente laten vervangen.
Meer uit Binnenland
DE N HAAG (ANP) - Nederland moet kinderen met ernstige verwondingen die uit Gaza zijn geëvacueerd zorg bieden. Egypte kan de zorgdruk niet aan en dus zou het kabinet zorgverleners die kant op moeten sturen. Ook zou het kabinet open moeten staan om kinderen in Nederland te behandelen. Dat stelt Save the Children, die Den Haag vraagt om in actie te komen.
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Onder grote belangstelling is donderdagmiddag iets na 13.30 uur het kort geding begonnen over het voortbestaan van voetbalclub Vitesse. De KNVB heeft de proflicentie van de Arnhemse club ingetrokken. Vitesse vecht in een kort geding de gevolgde procedure aan. De uitspraak volgt vrijdagmiddag.
51 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdagavond een man aangehouden voor openlijke geweldpleging rond de wedstrijd tussen Feyenoord en de Turkse club Fenerbahçe in De Kuip, zegt een woordvoerster na berichtgeving van het AD en omroep Rijnmond. Een groepje mensen gooide een paal op andere mensen. Twee mensen raakten daarbij lichtgewond. De politie hield nog elf anderen aan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie is sinds donderdag 12.00 uur weer via e-mail te bereiken. Grote bestanden kunnen niet gemaild worden, meldt het OM donderdag. In een bericht op de website vraagt het OM "externe partijen om terughoudendheid in het aantal e-mails dat ze naar het OM versturen".
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man uit Uithoorn is veroordeeld tot 240 uur taakstraf omdat hij met zijn bedrijf illegaal plasticafval exporteerde naar landen in Azië en Afrika, vaak met slechte afvalverwerking. Zijn vrouw kreeg een taakstraf van 60 uur voor witwassen, meldde milieuopsporingsdienst ILT-IOD donderdag.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De bel die Maarten van Rossem 12,5 jaar heeft gebruikt in kijkcijferhit De Slimste Mens heeft een plek gekregen in de collectie van het Instituut Beeld & Geluid in Hilversum.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veiligheidsregio's moeten zich beter voorbereiden op een grote en langdurige stroomuitval. Dat zegt de Inspectie Justitie en Veiligheid.
4 uur geleden