Politiemedewerkers krijgen bonus van 300 euro
DEN HAAG (ANP) - Agenten en alle andere politiemedewerkers krijgen een bonus van 300 euro netto als blijk van waardering van de "solidariteit en betrokkenheid" die zij de afgelopen tijd hebben laten zien. Dat schrijft minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) in een brief aan de Tweede Kamer.
De politiemensen krijgen het bedrag gestort bij het salaris van december. Volgens de minister is de werkdruk en onderbezetting bij de politie een groot zorgpunt, maar leveren de politiemedewerkers een "bovenmenselijke prestatie" in deze coronatijd.
De "waarderingstoeslag" komt uit het eigen personeelsbudget van de politie. De bonus komt er op initiatief van het korps, omdat er vanwege corona minder gebruik werd gemaakt van bijvoorbeeld de reiskostenvergoeding en andere regelingen. Het geld dat daardoor over was, wil de politie uitkeren aan medewerkers in de vorm van het 'waarderingsgebaar', in plaats van terug te laten vloeien naar de algemene pot.
Hoge druk
Al het personeel tot schaal 15 komt in aanmerking. Het gaat dan om vrijwel alle werknemers, behalve de 'strategische top', zoals de korpsleiding, de eenheidsleiding en een aantal directeuren.
De druk op de politie blijft voorlopig nog hoog, onder meer door de vele demonstraties en het groeiende aantal meldingen over personen met verward gedrag, aldus het ministerie. Andere politieonderdelen moeten daarom bijspringen, zodat er "voldoende blauw" op straat blijft. Eerdere maatregelen die genomen zijn, zoals de uitbreiding van de politie en het verkorten van de opleiding, zullen pas vanaf 2024 volledig effectief zijn. Daarna is het probleem naar verwachting hersteld, denkt Grapperhaus.
Financiële schouderklop
Korpschef Henk van Essen zegt de bonus uit te keren "in de wetenschap dat deze waardering eigenlijk nooit hoog genoeg kan zijn en niet opweegt tegen de inzet, de risico’s en dat wat van jullie gevraagd is de afgelopen periode en nog gevraagd gaat worden". Toch is de "financiële schouderklop" volgens hem een belangrijk gebaar: "We willen dat jullie weten dat we zien wat jullie allemaal doen, de toewijding waarmee jullie dat doen en ten koste van wat dat soms gaat."
Eerder werd bekend dat zorgmedewerkers een netto bonus van 1000 euro krijgen vanwege hun inspanningen tijdens de coronacrisis. Deze bonus wordt door de overheid betaald. Er wordt onderscheid gemaakt tussen zorgberoepen die wel en die geen bonus krijgen. Hier was veel kritiek op omdat bijvoorbeeld laboratoriummedewerkers, die door corona veel diagnoses moeten stellen en daardoor meer werken, niet in aanmerking komen. Bovendien moeten werkgevers dit zelf regelen, wat vaak tot veel onrust leidt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) doet opnieuw een poging voorzitter te worden van de Tweede Kamer. In een brief aan de Kamerleden waarin hij zich kandidaat stelt, zegt hij "betekenisvol" te willen bijdragen aan het verbeteren van de politieke cultuur.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Martin Bosma wil verder als voorzitter van de Tweede Kamer, en hoopt dat de nieuwe Tweede Kamer kiest voor "rust en continuïteit". Dat schrijft de PVV'er in een brief waarin hij zich opnieuw kandidaat stelt voor de functie die hij sinds december 2023 bekleedt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil instemmen met het omstreden EU-Mercosurverdrag. Dat schrijven minister David van Weel en staatssecretaris Aukje de Vries (beiden Buitenlandse Zaken, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Het handelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen (Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay) is al ruim 25 jaar in de maak en krijgt veel kritiek in de Kamer.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De mensenrechtenschendingen in Soedan moeten "onmiddellijk" worden beëindigd en het wapenembargo van de Verenigde Naties (VN) moet worden nageleefd, vindt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). De VVD-bewindsman deed deze oproep "met klem" in een video die is getoond bij een bijeenkomst in Genève van de VN-Mensenrechtenraad, die mede op verzoek van Nederland is ingelast.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Arbeidsmigranten moeten een tijdelijk huurcontract kunnen krijgen, dat wil woonminister Mona Keijzer (BBB) regelen met een wetswijziging. Nu is het zo dat bij een verblijf 'van korte duur' geen regels over bijvoorbeeld maximale huurprijs bestaan. Die termijn was eerst niet vastgelegd, dat wordt nu dertig dagen, is het voorstel van Keijzer.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Sybrand Buma (CDA) was graag met twee informateurs verder gegaan, maar vanwege de planning gaat hij nu alleen verder. Dat zegt de informateur vrijdagmiddag na het opstappen van zijn mede-informateur Hans Wijers. Hij betreurt het vertrek van de oud-minister van D66.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ex-informateur Hans Wijers (D66) zou VVD-leider Dilan Yeşilgöz in privéappjes "die feeks van de VVD" hebben genoemd, schrijft NRC. Een artikel over de berichtjes leidde tot het terugtreden van Wijers, die al onder vuur lag vanwege uitspraken die hij deed op een verkiezingsavond voor ondernemers. Daar zou hij haar "een leugenaar" hebben genoemd. Ook vond hij het jammer dat de VVD niet harder "was afgestraft" bij de verkiezingen, aldus NRC.
2 dagen geleden