Politieman ontslagen na discriminerende teksten op sociale media
DEN HAAG (ANP) - Een politieman van de eenheid in Den Haag is ontslagen omdat hij "zeer ongepaste" uitlatingen deed via een openbaar profiel op sociale media. "Zijn uitingen konden als stigmatiserend, discriminerend, kwetsend, beledigend en als aanzettend tot geweld worden opgevat", meldt de politie.
Vorig jaar maart begon een onderzoek, nadat er een melding was binnengekomen over discriminerende berichten van de politiemedewerker. In december is aan hem medegedeeld dat de politie hem wilde ontslaan. Dat voornemen werd eerst nog getoetst door de Adviescommissie Grondrechten en Functie-uitoefening Ambtenaren. Die zag geen bezwaar in het ontslag, dat daarop eind juni werd verleend.
Het gaat om strafontslag. Dat wil zeggen dat de medewerker op staande voet is ontslagen. Dit mag alleen als een werknemer zich ernstig heeft misdragen. "Strafontslag is een zwaar middel en is een direct gevolg van het onlinegedrag van deze medewerker", stelt de politie erover. "Wij willen een politie zijn voor iedereen. Wat hier gebeurde, is schadelijk voor burgers, het vertrouwen in de politie en voor het contact dat onze collega's hebben met eenieder in de samenleving."
Openbaar toegankelijk
De man deelde volgens de politie "jaren achter elkaar" discriminerende en beledigende berichten. Het profiel waarop hij dat deed was weliswaar openbaar toegankelijk, maar het was volgens een politiewoordvoerster een persoonlijk account. Hij deelde de berichten dus niet via een officieel kanaal van de politie.
Zodoende konden de uitlatingen jaren doorgaan. Toen de berichten werden ontdekt, "is er direct actie ondernomen", aldus de woordvoerster.
Meer uit Binnenland
USHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.
6 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
9 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
12 uur geleden