Politieman ontslagen na discriminerende teksten op sociale media
DEN HAAG (ANP) - Een politieman van de eenheid in Den Haag is ontslagen omdat hij "zeer ongepaste" uitlatingen deed via een openbaar profiel op sociale media. "Zijn uitingen konden als stigmatiserend, discriminerend, kwetsend, beledigend en als aanzettend tot geweld worden opgevat", meldt de politie.
Vorig jaar maart begon een onderzoek, nadat er een melding was binnengekomen over discriminerende berichten van de politiemedewerker. In december is aan hem medegedeeld dat de politie hem wilde ontslaan. Dat voornemen werd eerst nog getoetst door de Adviescommissie Grondrechten en Functie-uitoefening Ambtenaren. Die zag geen bezwaar in het ontslag, dat daarop eind juni werd verleend.
Het gaat om strafontslag. Dat wil zeggen dat de medewerker op staande voet is ontslagen. Dit mag alleen als een werknemer zich ernstig heeft misdragen. "Strafontslag is een zwaar middel en is een direct gevolg van het onlinegedrag van deze medewerker", stelt de politie erover. "Wij willen een politie zijn voor iedereen. Wat hier gebeurde, is schadelijk voor burgers, het vertrouwen in de politie en voor het contact dat onze collega's hebben met eenieder in de samenleving."
Openbaar toegankelijk
De man deelde volgens de politie "jaren achter elkaar" discriminerende en beledigende berichten. Het profiel waarop hij dat deed was weliswaar openbaar toegankelijk, maar het was volgens een politiewoordvoerster een persoonlijk account. Hij deelde de berichten dus niet via een officieel kanaal van de politie.
Zodoende konden de uitlatingen jaren doorgaan. Toen de berichten werden ontdekt, "is er direct actie ondernomen", aldus de woordvoerster.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Op het Stratumseind in de binnenstad van Eindhoven is een man met meerdere steekwonden aangetroffen. Dat meldt de politie op X. De politie vond de man na een melding van een vechtpartij aan de Kanaaldijk-Zuid.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).
3 uur geledenRUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
12 uur geleden