Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politieman definitief geschorst om ongewenst gedrag

Politieman definitief geschorst om ongewenst gedrag

ROTTERDAM (ANP) - Een politiemedewerker die in september met buitengewoon verlof is gestuurd op verdenking van ongewenst gedrag bij een politieonderdeel, is dinsdag formeel buiten functie gesteld. "Tegen hem is een vermoeden ontstaan van plichtsverzuim en strafbaar gedrag", meldt de politie. Om wat voor ongewenst gedrag het precies gaat wil de politiewoordvoerder niet zeggen. Tegen de medewerker is door het OM een strafrechtelijk onderzoek gestart.

De politieman werkte bij het dienstencentrum de Blauwe Haven, een bundeling van projecten voor politiemedewerkers met mentale overbelasting zoals PTSS en burn-out. Omdat de binnengekomen signalen uit meerdere eenheden kwamen, gelastte korpschef Janny Knol het Landelijk Team een intern onderzoek in te stellen. Naast de nu geschorste medewerker is vorige maand nog een andere politieman, die werkt bij de Eenheid Rotterdam, op buitengewoon verlof gestuurd. Het onderzoek naar hem loopt nog.

Na de start van het onderzoek hebben zich bij het onderzoeksteam meerdere mensen gemeld en "het kost tijd" om hun verklaringen op te nemen "Zorgvuldigheid gaat in deze boven alles", aldus Knol. "Niet in de laatste plaats vanuit onze verantwoordelijkheid als werkgever van alle betrokkenen."

Meer uit Binnenland

Finale songfestival door 798.000 mensen bekeken op Nederlandse tv

WENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.

55 minuten geleden
Nederlands speurhondenteam arriveert zondagmiddag op Saba

THE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.

1 uur geleden
Groep wadlopers gered van het wad bij Ameland

AMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.

3 uur geleden
Gestrande wadlopers met reddingsboten en heli van wad gehaald

AMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.

3 uur geleden
België eist stemming over songfestival, anders geen deelname

WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.

13 uur geleden
Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.

15 uur geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

19 uur geleden