Politieman definitief geschorst om ongewenst gedrag
ROTTERDAM (ANP) - Een politiemedewerker die in september met buitengewoon verlof is gestuurd op verdenking van ongewenst gedrag bij een politieonderdeel, is dinsdag formeel buiten functie gesteld. "Tegen hem is een vermoeden ontstaan van plichtsverzuim en strafbaar gedrag", meldt de politie. Om wat voor ongewenst gedrag het precies gaat wil de politiewoordvoerder niet zeggen. Tegen de medewerker is door het OM een strafrechtelijk onderzoek gestart.
De politieman werkte bij het dienstencentrum de Blauwe Haven, een bundeling van projecten voor politiemedewerkers met mentale overbelasting zoals PTSS en burn-out. Omdat de binnengekomen signalen uit meerdere eenheden kwamen, gelastte korpschef Janny Knol het Landelijk Team een intern onderzoek in te stellen. Naast de nu geschorste medewerker is vorige maand nog een andere politieman, die werkt bij de Eenheid Rotterdam, op buitengewoon verlof gestuurd. Het onderzoek naar hem loopt nog.
Na de start van het onderzoek hebben zich bij het onderzoeksteam meerdere mensen gemeld en "het kost tijd" om hun verklaringen op te nemen "Zorgvuldigheid gaat in deze boven alles", aldus Knol. "Niet in de laatste plaats vanuit onze verantwoordelijkheid als werkgever van alle betrokkenen."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
2 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
3 uur geledenOSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
15 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
21 uur geleden