Politieman definitief geschorst om ongewenst gedrag
ROTTERDAM (ANP) - Een politiemedewerker die in september met buitengewoon verlof is gestuurd op verdenking van ongewenst gedrag bij een politieonderdeel, is dinsdag formeel buiten functie gesteld. "Tegen hem is een vermoeden ontstaan van plichtsverzuim en strafbaar gedrag", meldt de politie. Om wat voor ongewenst gedrag het precies gaat wil de politiewoordvoerder niet zeggen. Tegen de medewerker is door het OM een strafrechtelijk onderzoek gestart.
De politieman werkte bij het dienstencentrum de Blauwe Haven, een bundeling van projecten voor politiemedewerkers met mentale overbelasting zoals PTSS en burn-out. Omdat de binnengekomen signalen uit meerdere eenheden kwamen, gelastte korpschef Janny Knol het Landelijk Team een intern onderzoek in te stellen. Naast de nu geschorste medewerker is vorige maand nog een andere politieman, die werkt bij de Eenheid Rotterdam, op buitengewoon verlof gestuurd. Het onderzoek naar hem loopt nog.
Na de start van het onderzoek hebben zich bij het onderzoeksteam meerdere mensen gemeld en "het kost tijd" om hun verklaringen op te nemen "Zorgvuldigheid gaat in deze boven alles", aldus Knol. "Niet in de laatste plaats vanuit onze verantwoordelijkheid als werkgever van alle betrokkenen."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag in hoger beroep fors lagere celstraffen geëist tegen verdachten van de moord op Onno Kuut in 2009. De rechtbank sprak de vier in 2020 vrij, na een eis van levenslang. Het OM ging hiertegen in hoger beroep.
43 minuten geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft vrijdag een 27-jarige man uit Almere veroordeeld voor het verkrachten van een 15-jarig meisje in een mobiel toilet. Dat gebeurde vorig jaar tijdens Koningsdag in het centrum van Arnhem. De man krijgt een gevangenisstraf van 28 maanden, waarvan twaalf maanden voorwaardelijk. De rechtbank legde de Almeerder ook een contactverbod op van drie jaar.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In Ell steeg de temperatuur vrijdag tot 34,0 graden. Niet eerder werd op 19 juni zo'n hoge temperatuur gemeten in ons land, meldt Weeronline. Het vorige warmterecord voor 19 juni werd gemeten in 2000. Toen steeg het kwik tot 33,9, ook in de Limburgse plaats Ell.
2 uur geledenKAMPEN (ANP) - De politie heeft een man aangehouden die verdacht wordt van het uiten van bedreigingen aan de Prisma-school in Kampen, een school voor speciaal onderwijs. De man is opgepakt in zijn woonplaats in de gemeente Oldambt en wordt verhoord, meldt de politie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het luchtverdedigings- en commandofregat Zr.Ms. De Ruyter krijgt mogelijk een rol bij het openhouden van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart. Vooruitlopend op die mogelijke inzet vaart het schip vanuit Zuidoost-Azië alvast richting de regio. Dat meldt minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Zij benadrukt dat het kabinet nog geen besluit heeft genomen over de inzet. Eerder werd al een mijnenjager richting het Midden-Oosten gestuurd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig hoofdinspecteur en inspecteur-generaal van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd Marina Eckenhausen spreekt het niet tegen dat ziekenhuizen tijdens de coronacrisis code zwart hebben ervaren. Ze benadrukte tijdens een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona dat er echter geen sprake is geweest van code zwart.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS bevestigt dat door de staking van FNV woensdagochtend geen treinen rijden tussen 04.00 en 08.00 uur. Daarna moet de dienstregeling weer worden opgestart en kunnen ritten de rest van de ochtend ook anders lopen dan reizigers gewend zijn, waarschuwt NS.
3 uur geleden