Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politieke crisis raakt Franse economie, zegt centrale bank

Politieke crisis raakt Franse economie, zegt centrale bank

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De politieke crisis in Frankrijk raakt ook de economie van het land, de op een na grootste van de Europese Unie. President François Villeroy de Galhau van de Franse centrale bank denkt dat de chaos tot nu toe 0,2 procentpunt economische groei heeft gekost. Dat zou nog kunnen oplopen tot 0,5 procentpunt, zei Villeroy in een radio-interview met RTL.

"Onzekerheid is de grootste vijand van groei", zei Villeroy. Vooral het ondernemers- en consumentenvertrouwen hebben te lijden onder de crisis. "Het moreel is niet erg hoog, omdat we allemaal genoeg hebben van deze politieke puinhoop. Maar de economie houdt stand dankzij de moed van ondernemers en het harde werk van de Fransen."

Frankrijk staat voor de zesde premier in minder dan twee jaar door problemen met de begroting. De politieke crisis wordt gezien als de ergste in decennia.

Begrotingstekort

Frankrijk koerst af op een begrotingstekort van 5,4 procent van het bruto binnenlands product (bbp) dit jaar, bijna het dubbele van de limiet binnen de Europese Unie. Het parlement is kritisch op miljardenbezuinigingen, waardoor de impasse is ontstaan.

De vertrekkende premier Sébastien Lecornu koerste op een begrotingstekort van 4,7 procent volgend jaar, maar dat voorstel haalde het niet. Volgens Villeroy is een tekort van maximaal 4,8 procent wenselijk. Daarvoor acht hij overheidsbezuinigingen de beste optie, aangevuld door extra inkomsten uit "gerichte en uitzonderlijke" belastingen.

Meer uit Financieel

Bedrijven Rotterdamse haven: staking en acties 'zeer schadelijk'

ROTTERDAM (ANP) - De staking van sjorders in combinatie met blokkadeacties is "zeer schadelijk" voor de Rotterdamse haven. Dat stelt Deltalinqs, de ondernemersorganisatie voor de bedrijven in de haven. Als de situatie langer aanhoudt, vreest de organisatie dat de doorvoer van bijvoorbeeld levensmiddelen, medicijnen en bouwmaterialen "in de knoei gaat komen".

1 uur geleden
Langer hinder containerscheepvaart Rotterdam door sjordersstaking

ROTTERDAM (ANP) - Containerschepen kunnen langer niet terecht in de haven van Rotterdam doordat sjorders hun staking verlengen. Dit personeel, verantwoordelijk voor het losmaken en vastzetten van containers op schepen en kades, zet de woensdag begonnen staking voor onbepaalde tijd door. De eerste werkonderbreking gold voor 48 uur, tot vrijdagmiddag 15.15 uur.

2 uur geleden
Bank of England: geen groot banenverlies in VK door AI

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De sterke toename van toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) in het bedrijfsleven zal niet leiden tot groot banenverlies in het Verenigd Koninkrijk. Dat heeft gouverneur van de Bank of England Andrew Bailey gezegd in een kranteninterview. Onlangs bleek uit een peiling door vakbonden dat meer dan de helft van de Britse werknemers zorgen heeft over de impact van AI op hun baan.

2 uur geleden
China komt met heffing voor Amerikaanse schepen

BEIJING (ANP/AFP) - China voert speciale havengelden in voor Amerikaanse schepen. Vanaf dinsdag geldt een extra heffing voor schepen die in het bezit zijn van Amerikaanse bedrijven en in de Verenigde Staten zijn gemaakt, kondigde het ministerie van Transport in Beijing aan.

2 uur geleden
Actievoerders blokkeren terminals in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tientallen activisten blokkeren terminals in de haven van Rotterdam. Dat meldt de organisatie achter de actie, Geef Tegengas, en wordt bevestigd door Havenbedrijf Rotterdam. De actievoerders stellen dat het havenbedrijf en de gemeente Rotterdam "medeplichtig zijn aan de genocide in Gaza" door de doorvoer van goederen en wapens.

3 uur geleden
Brussel wil informatie van platforms VS over bescherming kinderen

HORSENS (ANP/DPA) - De Europese Commissie wil van Apple, Snapchat, Google en YouTube weten hoe zij kinderen online beschermen op hun platforms. Dat heeft eurocommissaris Henna Virkkunen vrijdag gezegd in de Deense stad Horsens, waar verscheidene EU-ministers verantwoordelijk voor telecommunicatie samenkomen.

4 uur geleden
AEX opent lager, ArcelorMittal zakt na adviesverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies geopend in navolging van de lagere slotstanden op Wall Street een dag eerder. Staalfabrikant ArcelorMittal was de grootste daler in de hoofdgraadmeter met een min van bijna 3 procent. De Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs verlaagde het beleggingsadvies voor ArcelorMittal dat op donderdag nog met een verlies van bijna 3 procent eindigde.

5 uur geleden