Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiek wacht af na plagiaatbeschuldiging staatssecretaris

Politiek wacht af na plagiaatbeschuldiging staatssecretaris

DEN HAAG (ANP) - Politiek Den Haag houdt zich nog op de vlakte over de beschuldiging dat PVV-staatssecretaris Vicky Maeijer haar afstudeerscriptie zou hebben geplagieerd. Onderwijsminister Eppo Bruins wijst naar de Erasmus Universiteit, die de zaak onderzoekt. Ook oppositiepartijen wachten nog af.

Maeijer schreef in 2009 grote delen van haar masterthesis voor de studie International & European Public Law over uit andermans werk, concludeerde nieuwszender BNR na onderzoek met plagiaatsoftware, zonder duidelijk te maken dat het niet om eigen inzichten gaat. De examencommissie van Maeijers opleiding gaat nu na of de staatssecretaris van Langdurige en Maatschappelijke Zorg in de fout is gegaan.

Onderwijsminister Bruins heeft "erover gelezen", maar wil er niet op ingaan. "Dat ligt bij de Erasmus Universiteit. Dit is de autonomie van de instelling", zei hij desgevraagd. Ook of het verstandig is de zaak te onderzoeken, wil hij niet kwijt.

Kamerleden houden zich nog stil. Oppositiepartijen wachten af of de universiteit inderdaad vaststelt dat Maeijer ten onrechte haar bul heeft behaald. Zowel coalitie- als oppositiebronnen wijzen erop dat door BNR geraadpleegde experts de staatssecretaris niet eenstemmig veroordelen. En als ze een misstap heeft begaan, is dat ook alweer vijftien jaar geleden. De kwestie verbleekt ook wat bij de verwikkelingen rond andere bewindslieden van de afgelopen weken, en die hebben Nederlanders misschien ook wat murw gemaakt, klinkt het in coalitiekring.

Meer uit Politiek

Rover: Koolmees mag niet langer dan twee weken verkenner zijn

DEN HAAG (ANP) - Wat reizigersvereniging Rover betreft, mag NS-topman Wouter Koolmees niet langer dan twee weken verkenner zijn. "Als hij dit twee weken doet, is het net alsof hij op vakantie is. Dan draait een bedrijf ook door", zegt Freek Bos, directeur van Rover. Duurt zijn taak langer, "dan zeg je: ik ben overbodig".

4 uur geleden
Stichting: hoogste aantal stemmen op een vrouw sinds 2010

DEN HAAG (ANP) - Bij deze Tweede Kamerverkiezingen heeft 43 procent van de kiezers op een vrouw gestemd, laat stichting Stem op een Vrouw weten. Dat is het hoogste percentage stemmen op vrouwen sinds 2010. Deze verkiezingen zijn vijf vrouwen extra met voorkeursstemmen verkozen, aldus de stichting.

15 uur geleden
Ook Meerssen en Rijswijk tellen stemmen opnieuw

DEN HAAG (ANP) - Ook in de gemeenten Meerssen (Limburg) en Rijswijk (Zuid-Holland) worden stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen opnieuw geteld. Dat is een standaardprocedure om mogelijke vergissingen uit te sluiten. De Kiesraad verwacht in de komende dagen hertellingen in tientallen gemeenten.

16 uur geleden
Toekomst gekraakt verbod versterkte gebedsoproep SGP onzeker

DEN HAAG (ANP) - De SGP weet nog niet hoe het verdergaat met het initiatiefwetsvoorstel, dat de partij samen met JA21 heeft ingediend, om geluidsversterking bij gebedsoproepen te verbieden. De Raad van State heeft "ernstige bezwaren" tegen het voorstel.

17 uur geleden
Prognose ANP Verkiezingsdienst: laatste restzetel blijft bij SP

DEN HAAG (ANP) - De SP houdt waarschijnlijk haar derde zetel. Dat meldt de ANP Verkiezingsdienst op basis van een prognose. Een restzetel zou mogelijk nog verschuiven naar D66, maar nu de briefstemmen uit het buitenland zijn geteld, lijkt het erop dat dat niet het geval is.

18 uur geleden
D66 loopt verder uit op PVV na telling briefstemmen

DEN HAAG (ANP) - D66 blijft de PVV zoals verwacht voor na het tellen van de briefstemmen die vanuit het buitenland zijn binnengekomen. De partij van Rob Jetten kreeg aanzienlijk meer briefstemmen dan die van Geert Wilders, zo laten de voorlopige uitslagen zien: 18,47 tegen 8,57 procent. Daarmee is het verschil tussen de twee nog iets groter geworden. GroenLinks-PvdA kreeg net als in 2023 de meeste stemmen van Nederlanders in het buitenland: 28,9 procent.

18 uur geleden
Rotterdam: verschil in uitslag te verklaren door berekening

ROTTERDAM (ANP) - Dat bij de verkiezingen in Rotterdam D66 ruim 2000 stemmen meer en de PVV dik 2000 stemmen minder hebben gekregen dan eerder gemeld, komt doordat de voorlopige uitslag is gemaakt op basis van een berekening. Dat laat de gemeente weten nu de definitieve uitslag bekend is.

18 uur geleden