Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiek wacht af na plagiaatbeschuldiging staatssecretaris

Politiek wacht af na plagiaatbeschuldiging staatssecretaris

DEN HAAG (ANP) - Politiek Den Haag houdt zich nog op de vlakte over de beschuldiging dat PVV-staatssecretaris Vicky Maeijer haar afstudeerscriptie zou hebben geplagieerd. Onderwijsminister Eppo Bruins wijst naar de Erasmus Universiteit, die de zaak onderzoekt. Ook oppositiepartijen wachten nog af.

Maeijer schreef in 2009 grote delen van haar masterthesis voor de studie International & European Public Law over uit andermans werk, concludeerde nieuwszender BNR na onderzoek met plagiaatsoftware, zonder duidelijk te maken dat het niet om eigen inzichten gaat. De examencommissie van Maeijers opleiding gaat nu na of de staatssecretaris van Langdurige en Maatschappelijke Zorg in de fout is gegaan.

Onderwijsminister Bruins heeft "erover gelezen", maar wil er niet op ingaan. "Dat ligt bij de Erasmus Universiteit. Dit is de autonomie van de instelling", zei hij desgevraagd. Ook of het verstandig is de zaak te onderzoeken, wil hij niet kwijt.

Kamerleden houden zich nog stil. Oppositiepartijen wachten af of de universiteit inderdaad vaststelt dat Maeijer ten onrechte haar bul heeft behaald. Zowel coalitie- als oppositiebronnen wijzen erop dat door BNR geraadpleegde experts de staatssecretaris niet eenstemmig veroordelen. En als ze een misstap heeft begaan, is dat ook alweer vijftien jaar geleden. De kwestie verbleekt ook wat bij de verwikkelingen rond andere bewindslieden van de afgelopen weken, en die hebben Nederlanders misschien ook wat murw gemaakt, klinkt het in coalitiekring.

Meer uit Politiek

Indiase premier Modi komt deze week naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.

11 uur geleden
OM: verdachte van explosie bij pand D66 had terroristisch oogmerk

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.

13 uur geleden
Vijlbrief: kabinet 'komt met voorstel' na ultimatum vakbonden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.

15 uur geleden
Raad van State betwijfelt nut van wet intrekken Nederlanderschap

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.

17 uur geleden
Berendsen: bevroren Russische tegoeden gebruiken voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

19 uur geleden
Berendsen hoopt op EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.

19 uur geleden
Dassen in congresspeech: verbreek banden met Palantir

EDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".

2 dagen geleden