Politiek telt niet voor bondscoach VS in beladen WK-duel met Iran
DOHA (ANP/DPA) - Voor de Amerikaanse bondscoach Gregg Berhalter zijn de politieke aspecten totaal niet van belang in het beladen duel met Iran op het WK voetbal. De Verenigde Staten en Iran treffen elkaar dinsdagavond in Doha, met als inzet een plek in de achtste finales. "Het wordt een enorm belangrijk duel. Niet omdat het over politiek gaat, maar omdat beide ploegen door willen gaan in het toernooi", zegt Berhalter.
De 49-jarige Amerikaan, die in Nederland voetbalde bij PEC Zwolle, Sparta Rotterdam en SC Cambuur, benadrukt in de aanloop naar de veelbesproken confrontatie de sportieve belangen. "Ik heb in heel wat landen gespeeld en getraind. Je leert dan zoveel mensen kennen. Voetbal verbindt. Het gaat nu dan ook niet om politieke zaken, maar om de sportieve belangen. Dit wordt een soort knock-outduel: winnen of naar huis gaan."
De Amerikaanse voetballers hebben in groep B na twee wedstrijden 2 punten, na remises tegen Wales (1-1) en Engeland (0-0). Iran begon het WK met een zware nederlaag tegen de Engelsen (2-6), maar won daarna met 2-0 van Wales. De Amerikanen moeten winnen om de achtste finales te halen, voor Iran volstaat waarschijnlijk een gelijkspel.
Gespannen
Op politiek vlak zijn de relaties tussen de VS en Iran al geruime tijd gespannen. De Amerikaanse president Joe Biden besloot vorige maand om Iran economische straffen op te leggen, vanwege de manier waarop de Iraanse overheid omgaat met de protesten in het land.
De VS en Iran troffen elkaar in 1998 ook in de groepsfase van het WK. Toen wonnen de Iraniërs met 2-1. Beide landen werden in de poulefase uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
13 uur geleden