Politiek telt niet voor bondscoach VS in beladen WK-duel met Iran
DOHA (ANP/DPA) - Voor de Amerikaanse bondscoach Gregg Berhalter zijn de politieke aspecten totaal niet van belang in het beladen duel met Iran op het WK voetbal. De Verenigde Staten en Iran treffen elkaar dinsdagavond in Doha, met als inzet een plek in de achtste finales. "Het wordt een enorm belangrijk duel. Niet omdat het over politiek gaat, maar omdat beide ploegen door willen gaan in het toernooi", zegt Berhalter.
De 49-jarige Amerikaan, die in Nederland voetbalde bij PEC Zwolle, Sparta Rotterdam en SC Cambuur, benadrukt in de aanloop naar de veelbesproken confrontatie de sportieve belangen. "Ik heb in heel wat landen gespeeld en getraind. Je leert dan zoveel mensen kennen. Voetbal verbindt. Het gaat nu dan ook niet om politieke zaken, maar om de sportieve belangen. Dit wordt een soort knock-outduel: winnen of naar huis gaan."
De Amerikaanse voetballers hebben in groep B na twee wedstrijden 2 punten, na remises tegen Wales (1-1) en Engeland (0-0). Iran begon het WK met een zware nederlaag tegen de Engelsen (2-6), maar won daarna met 2-0 van Wales. De Amerikanen moeten winnen om de achtste finales te halen, voor Iran volstaat waarschijnlijk een gelijkspel.
Gespannen
Op politiek vlak zijn de relaties tussen de VS en Iran al geruime tijd gespannen. De Amerikaanse president Joe Biden besloot vorige maand om Iran economische straffen op te leggen, vanwege de manier waarop de Iraanse overheid omgaat met de protesten in het land.
De VS en Iran troffen elkaar in 1998 ook in de groepsfase van het WK. Toen wonnen de Iraniƫrs met 2-1. Beide landen werden in de poulefase uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
10 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
13 uur geleden