Politiek leider Hamas bevestigt dood zonen bij luchtaanval
CAÏRO (ANP/DPA) - Drie zonen en verscheidene kleinkinderen van de politieke leider van de Palestijnse beweging Hamas, Ismail Haniyeh, zijn gedood bij een Israëlische luchtaanval. Haniyeh heeft dit volgens nieuwszender Al Jazeera bevestigd. Hij zei dat de zonen een bezoek brachten aan familie in Al Shati aan de noordkant van Gaza-Stad, ter gelegenheid van het breken van het vasten aan het einde van de ramadan.
"De criminele vijand wordt gedreven door wraak en door een geest van moord en bloedvergieten en trekt zich van geen enkele wet iets aan", aldus Haniyeh. Hij zei dat de Israëli's al zestig familieleden van hem hebben vermoord sinds oktober.
Het Israëlische leger heeft de aanval van woensdag op de zonen van Haniyeh bevestigd. Het waren volgens de Israëli's leden van de militaire tak van Hamas. Volgens een Libanese nieuwssite zijn de familieleden van Haniyeh gedood door een luchtaanval op een voertuig in Al Shati. Al Jazeera meldt de dood van drie zoons en drie kleinkinderen.
Qatar
De dood van zijn zonen heeft geen enkele invloed op het standpunt van Hamas en de eisen die de beweging voor een bestand in de Gazastrook stelt, zei Haniyeh. Hij is een belangrijke figuur in de onderhandelingen die worden gevoerd in Caïro om een bestand te regelen tussen Israël en Hamas.
Die gesprekken lijken vooralsnog vruchteloos. Een Amerikaans voorstel dat de VS aan het begin van de week ter tafel brachten, zou vooral door Hamas zijn afgewezen. Hamas houdt vol dat de Israëlische troepen zich eerst moeten terugtrekken. Qatar treedt namens Hamas als onderhandelaar op. Andere betrokken landen zijn Egypte, Israël en de VS.
Meer uit Buitenland
STADE (ANP/AFP) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen in het Duitse Stade lijkt eerder zijn jonge baby door elkaar geschud te hebben. Ook had hij artsen in het ziekenhuis waar de baby werd behandeld bedreigd, melden Duitse media.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de zware aardbevingen van vorige week in Venezuela is gestegen naar 1943. Dat meldde parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez, die ook sprak over ruim tienduizend gewonden door het natuurgeweld.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept het Congres op alsnog te regelen dat het geboorterecht in het land beperkt wordt. Hij doet dat nadat hij een zaak bij het Hooggerechtshof van de Verenigde Staten heeft verloren.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse Groene partij is van plan een motie van wantrouwen in te dienen tegen de regering vanwege de vermeend gebrekkige aanpak van de hitte deze maand, meldt Politico. Volgens partijleider Cyrielle Chatelain is de regering medeverantwoordelijk voor alle doden die er zijn gevallen tijdens de elf dagen durende hittegolf, waarin de warmste dag ooit werd gemeten.
6 uur geledenMUSCAT (ANP) - Oman heeft een plan gemaakt voor het heffen van servicekosten in de Straat van Hormuz, meldt The New York Times op basis van ingewijden. Oman zou daarover zelfs al een officieel voorstel hebben ingediend bij de Verenigde Staten, die sterk tegen betalingen in de zeestraat zijn.
7 uur geledenCARACAS (ANP) - De Verenigde Naties waarschuwen dat de nood in Venezuela bijna een week na de verwoestende aardbevingen nog altijd hoog is. Honderdduizenden mensen raakten ontheemd en besmettelijke ziektes dreigen om zich heen te grijpen, stelt VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige nederlaag geleden bij het Hooggerechtshof van de Verenigde Staten. De hoogste federale rechters blokkeerden een poging van de president om de automatische toekenning te beperken van de Amerikaanse nationaliteit aan kinderen van buitenlanders die in de VS worden geboren. Die praktijk staat bekend als birthright citizenship.
8 uur geleden