Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiek fel op boerenprotest, partijen vragen Yeşilgöz om actie

Politiek fel op boerenprotest, partijen vragen Yeşilgöz om actie

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden reageren fel op de boerenprotesten van de afgelopen week en het vandalisme dat daar vaak bij komt kijken. Partijen kijken naar demissionair minister Dilan Yeşilgöz, en vinden dat zij de rellende boeren moet aanpakken.

Ingrid Michon-Derksen van Yeşilgöz' eigen VVD ziet overeenkomsten tussen de werkwijze van klimaatactivisten en die van de boeren: "bewust wetten overtreden om maximale aandacht te krijgen". Linksom of rechtsom heeft de politie er de handen vol aan, aldus het VVD-Kamerlid. Zij wil in de Tweede Kamer dinsdag mondelinge vragen stellen over de uit de hand gelopen demonstraties.

"Levens van anderen in gevaar brengen, asbest dumpen, fik steken, het is geen demonstratie, het is strafbaar", aldus ChristenUnie-leider Mirjam Bikker in reactie op het bericht dat op de plek van boerenprotesten automobilisten gewond zijn geraakt. "Demonstratierecht is een groot goed en daar zal ik altijd voor staan. Ook voor Nederlandse boeren die zich grote zorgen maken. Maar doe dit niet."

'Anarchie'

Joost Sneller (D66) noemt het "zaak dat @DilanYesilgoz snel duidelijk maakt" hoe de boeren die "wangedrag" tonen effectief worden aangepakt. "Want dit stopt niet vanzelf. Politiek moet hier gezamenlijk lijn trekken. Dit heeft met recht op demonstreren geen zier meer te maken." Dat zegt ook CDA-Kamerlid Derk Boswijk. "Ik neem aan minister @DilanYesilgoz dat deze raddraaiers worden opgepakt en worden vervolgd voor dit onacceptabele en inmiddels levensgevaarlijke gedrag en dat alle gemaakte schade op hun verhaald gaat worden? Demonstreren is een groot goed, maar dit is gewoon anarchie", schrijft de christendemocraat op X.

Het ministerie van Justitie wil pas reageren nadat de politie een reactie heeft gegeven.

Meer uit Politiek

Struijs: een minderheidskabinet is voor 50PLUS veel gunstiger

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil wel meewerken aan een minderheidskabinet, zei partijleider Struijs nadat hij met informateur Sybrand Buma had gepraat. "Dan heb je per onderwerp invloed. Dat is een veel gunstigere situatie voor ons."

2 uur geleden
Debat strafbaarheid illegaliteit stap dichterbij na vragenronde

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel, VVD) heeft schriftelijk antwoord gegeven op de 277 vragen van Kamerleden over de strafbaarstelling van illegaliteit. Vlak voor de zomervakantie leidde een voorstel van de PVV hierover tot veel ophef, waarop Van Weel een tegenvoorstel deed. Nu de vragen daarover zijn beantwoord, is een Tweede Kamerdebat over zijn zogeheten 'novelle' een stap dichterbij.

2 uur geleden
Dijk wil liever meerderheidskabinet waaraan hij zelf niet meedoet

DEN HAAG (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk wil een meerderheidskabinet, zei hij voordat hij met informateur Sybrand Buma in gesprek ging. "Zodat er ook wat stabiliteit is, de komende tijd. En niet nog meer ruzie en gedoe." Zelf wil Dijk oppositie voeren, herhaalde hij woensdag.

3 uur geleden
Stoffer heeft voorkeur voor 'centrumrechts meerderheidskabinet'

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer heeft nog steeds een voorkeur voor een "centrumrechts meerderheidskabinet", zei hij woensdag voor een gesprek met informateur Sybrand Buma. De christelijke politicus vindt het goed dat D66 en CDA hun aanzet voor een coalitieakkoord hebben afgerond, al kan hij zich hier niet volledig in vinden.

5 uur geleden
Dassen staat open voor gedogen, mits het voldoet aan wensen Volt

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen staat open voor het gedogen van een minderheidsregering, mits de plannen van dat kabinet voldoen aan de wensen van Volt. Hij noemde een kabinet met JA21 "erg moeilijk" voorafgaand aan zijn gesprek met informateur Sybrand Buma.

6 uur geleden
Van Weel teleurgesteld over reactie Rusland op vredesplan

BRUSSEL (ANP) - Buitenlandminister David van Weel is teleurgesteld over de afhoudende reactie van Rusland op de Amerikaanse vredesvoorstellen. "Dat is niet geheel onverwacht. Wel teleurstellend", zei Van Weel bij aankomst voor overleg met NAVO-collega's in Brussel.

6 uur geleden
Nederlandse overheidsorganisaties gebruiken vaker AI, meldt TNO

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse overheidsorganisaties maken steeds meer gebruik van AI, zo blijkt uit onderzoek door onderzoeksinstituut TNO. Waar bij ministeries, gemeenten, provincies en agentschappen vorig jaar nog slechts 8 AI-toepassingen werden geteld, zijn dat er dit jaar 81.

7 uur geleden