Politiehackathon Den Haag traceert meegenomen Oekraïense kinderen
DEN HAAG (ANP) - De locatie van acht Oekraïense kinderen die door de Russen zijn gedeporteerd, is achterhaald tijdens een hackathon op het hoofdkantoor van Europol in Den Haag. Daaraan deden rechercheurs vanuit meer dan twintig landen mee. Vincent Cillessen van het Team Internationale Misdrijven van de politie-eenheid Landelijke Opsporing en Interventies zegt in het AD dat de informatie is gedeeld met Oekraïne. "We hopen dat de kinderen snel terug naar huis kunnen."
Cillessen legt in het AD uit dat dit de eerste gezamenlijke hackathon was, maar dat ze dit "gezien het succes" minimaal een keer per jaar willen gaan doen. "We wilden vooral van elkaar leren en vaardigheden uitwisselen, maar onze mensen hadden meteen beet." Cillessen zegt dat sinds het begin van de oorlog in Oekraïne duizenden kinderen door de Russen zijn meegenomen. "Aangezien we geen fysieke toegang hebben tot Rusland, proberen we op basis van digitale bronnen deze kinderen en de daders te lokaliseren."
De hackathon vond een aantal weken geleden plaats en was op initiatief van de Nederlandse politie en Europol. Zestig rechercheurs en onderzoekers uit onder Australië, Duitsland, Nederland, Zweden, het Verenigd Koninkrijk en de VS en zes non-gouvernementele organisaties deden eraan mee.
Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft tegen de Russische president Vladimir Poetin een arrestatiebevel uitgevaardigd om de illegale deportatie van Oekraïense kinderen naar Rusland.
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
4 uur geledenOSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
16 uur geleden