Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiehackathon Den Haag traceert meegenomen Oekraïense kinderen

Politiehackathon Den Haag traceert meegenomen Oekraïense kinderen

DEN HAAG (ANP) - De locatie van acht Oekraïense kinderen die door de Russen zijn gedeporteerd, is achterhaald tijdens een hackathon op het hoofdkantoor van Europol in Den Haag. Daaraan deden rechercheurs vanuit meer dan twintig landen mee. Vincent Cillessen van het Team Internationale Misdrijven van de politie-eenheid Landelijke Opsporing en Interventies zegt in het AD dat de informatie is gedeeld met Oekraïne. "We hopen dat de kinderen snel terug naar huis kunnen."

Cillessen legt in het AD uit dat dit de eerste gezamenlijke hackathon was, maar dat ze dit "gezien het succes" minimaal een keer per jaar willen gaan doen. "We wilden vooral van elkaar leren en vaardigheden uitwisselen, maar onze mensen hadden meteen beet." Cillessen zegt dat sinds het begin van de oorlog in Oekraïne duizenden kinderen door de Russen zijn meegenomen. "Aangezien we geen fysieke toegang hebben tot Rusland, proberen we op basis van digitale bronnen deze kinderen en de daders te lokaliseren."

De hackathon vond een aantal weken geleden plaats en was op initiatief van de Nederlandse politie en Europol. Zestig rechercheurs en onderzoekers uit onder Australië, Duitsland, Nederland, Zweden, het Verenigd Koninkrijk en de VS en zes non-gouvernementele organisaties deden eraan mee.

Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft tegen de Russische president Vladimir Poetin een arrestatiebevel uitgevaardigd om de illegale deportatie van Oekraïense kinderen naar Rusland.

Meer uit Binnenland

GL-PvdA grootste in Eindhoven, gevolgd door CDA

EINDHOVEN (ANP) - GroenLinks-PvdA is met 13 zetels de grootste partij geworden in Eindhoven. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag, gemeld aan de ANP Verkiezingsdienst. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen waren de partijen samen goed voor 14 zetels. CDA wint 3 zetels en komt uit op 9.

21 minuten geleden
Verlies voor GL-PvdA in Groningen, winst voor D66, VVD en CDA

GRONINGEN (ANP) - In Groningen heeft GroenLinks-PvdA 2 zetels verloren in de gemeenteraad. De partij gaat van 15 naar 13 zetels maar blijft veruit de grootste.

24 minuten geleden
Dijk hoopvol gestemd dat SP op nieuwe plekken in raad komt

AMERSFOORT (ANP) - Het stemt SP-leider Jimmy Dijk "hoopvol" dat zijn partij in nieuwe gemeenten in de raad komt. Hij ziet ten opzichte van het percentage dat bij de Tweede Kamerverkiezingen op de SP stemde een "forse winst".

27 minuten geleden
Tussenstand: Leefbaar en GL-PvdA de grootsten in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat Leefbaar Rotterdam opnieuw de grootste fractie wordt in de Rotterdamse gemeenteraad. Na het tellen van ongeveer 70 procent van de stemmen staat de partij op 11 zetels. Dat is 1 zetel meer dan vier jaar geleden. Ook GroenLinks/PvdA krijgt 11 zetels, maar met een kleiner aantal stemmen.

28 minuten geleden
Winst voor D66 in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - In Maastricht heeft D66 14 procent van de stemmen gekregen en dat is goed voor 6 zetels in de gemeenteraad. Daarmee gaat de partij er twee zetels op vooruit. Evenveel zetels zijn er voor het CDA, dat 12 procent van de stemmen kreeg, zo blijkt uit de voorlopige uitslag gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. De Seniorenpartij Maastricht was bij de vorige verkiezingen in 2022 met 5 zetels de grootste, maar zakt nu naar 3.

29 minuten geleden
VVD verliest maar blijft wel de grootste in Breda

BREDA (ANP) - De VVD blijft ondanks het verlies van 1 raadszetel de grootste partij in Breda. De liberalen gaan van 10 naar 9 zetels, maar ook de grootste concurrent GroenLinks-PvdA verliest een zetel (van 9 naar 8). Dat blijkt uit een voorlopige uitslag, gemeld door de ANP Verkiezingsdienst.

33 minuten geleden
Opkomst Rotterdam wat hoger dan vier jaar geleden

ROTTERDAM (ANP) - De opkomst in Rotterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen was woensdag 40,7 procent. Dat maakte burgemeester Carola Schouten bekend tijdens de uitslagenavond in het stadhuis.

3 uur geleden