Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiegeweld bij protesten tegen Loekasjenko in Wit-Rusland

Politiegeweld bij protesten tegen Loekasjenko in Wit-Rusland

MINSK (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben ondanks politiegeweld voor de vijftiende zondag op rij vreedzaam geprotesteerd tegen de Wit-Russische leider Aleksandr Loekasjenko. In de hoofdstad Minsk verzamelden de demonstranten zich zondag eerst in hun woonwijken en vormden daarna protestmarsen met de historische wit-rood-witte vlaggen.

De politie begon al aan het begin van de bijeenkomsten mensen op te pakken. Mensenrechtencentrum Wesna publiceerde de namen van de arrestanten. Op elk van de laatste twee zondagse demonstraties waren er ongeveer duizend arrestaties. Ook in andere steden riepen mensen opnieuw op tot het aftreden van Loekasjenko.

De autoriteiten stuurden honderden ordehandhavers van het ministerie van Binnenlandse Zaken en het leger naar Minsk. Gevangenenbusjes, waterkanonnen en ander zwaar materieel stonden klaar. De grote pleinen van de hoofdstad waren afgezet met metalen barricades. De autoriteiten vertraagden het mobiele internet en blokkeerden ongeveer tien metrostations om massale bijeenkomsten te voorkomen.

Mars tegen het fascisme

Deze keer werd de demonstratie officieel aangekondigd als 'Mars tegen het fascisme'. De organisatoren reageerden daarmee op de laatste beschimpingen van Loekasjenko dat ze fascisten waren.

De protesten van de democratiebeweging duren al meer dan drie maanden. De beweging roept ook op tot een einde aan het politiegeweld tegen vreedzame demonstranten, de vrijlating van alle politieke gevangenen en nieuwe verkiezingen.

Loekasjenko claimt de overwinning bij de presidentsverkiezingen op 9 augustus met 80,1 procent van de stemmen. De oppositie ziet burgerrechtenactiviste Svetlana Tichanovskaja als de winnaar van de verkiezingen.

Meer uit Buitenland

Britse rechter: verbod op Palestine Action onwettig

LONDEN (ANP/RTR) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.

19 minuten geleden
Noors hof nodigt organisaties uit voor gesprek over Epstein

OSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.

54 minuten geleden
FBI verdubbelt beloning in ontvoeringszaak Nancy Guthrie

TUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.

1 uur geleden
Russische bewindsman bevestigt dat Rusland Cuba gaat helpen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat Cuba "humanitair helpen" omdat de VS proberen onder meer de olietoevoer naar het eiland te blokkeren. Dit heeft de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov bevestigd. Russische media meldden eerder al dat het Kremlin van plan was binnenkort te hulp te schieten.

1 uur geleden
Denemarken draagt vier F-35's bij aan Noordpoolmissie NAVO

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Denemarken levert vier F-35-gevechtsvliegtuigen voor de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO. Ook de Verenigde Staten zullen aan de Arctic Sentry-missie bijdragen, zegt defensieminister Troels Lund Poulsen.

1 uur geleden
Premier Frederiksen spreekt in München met Rubio over Groenland

MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft tijdens de veiligheidsconferentie in München een ontmoeting gepland met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ze zullen het onder meer hebben over Groenland, zei Frederiksen bij aankomst in München.

1 uur geleden
Media: Trump stuurt vliegdekschip van Venezuela naar Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen het vliegdekschip USS Gerald R. Ford en de bijbehorende militaire schepen naar het Midden-Oosten, melden Amerikaanse media als CBS News en The New York Times (NYT). Die vloot lag voor de kust van Venezuela, maar wordt nu gebruikt om de druk op Iran op te voeren.

2 uur geleden