Politiecommissaris wil toch fans van Maccabi in Birmingham
BIRMINGHAM (ANP/RTR) - De politiecommissaris van West Midlands roept Aston Villa en de burgemeester van Birmingham op om op 6 november toch supporters van Maccabi Tel Aviv toe te laten voor een duel in de Europa League. "Laten we eens goed kijken of het besluit dat is genomen wel redelijk en gerechtvaardigd is om een doel te bereiken", zei hij.
Aston Villa wil het duel zonder fans uit Israël afwerken omdat het signalen heeft ontvangen dat de politie zich grote zorgen over de veiligheid rond het stadion maakt. Afgelopen weken waren er ongeregeldheden rond de wedstrijden van de nationale voetbalploeg van Israël in Noorwegen en Italië. Ook bij andere sporten, zoals in het wielrennen, protesteerden pro-Palestijnse demonstranten tegen Israëlische deelnemers. Vorig jaar ontstonden er rellen rond een duel van Ajax en Maccabi Tel Aviv in Amsterdam.
De Britse premier Keir Starmer heeft laten weten dat hij zich niet kan vinden in het besluit van de club uit Birmingham, gelegen in de West Midlands. "We tolereren geen antisemitisme op onze straten", stelde hij op X. "De taak van de politie is ervoor te zorgen dat alle voetbalfans van de wedstrijd kunnen genieten zonder angst voor geweld of intimidatie."
Maccabi Tel Aviv wilde met duizend fans richting Engeland reizen. "Ik snap dat het lastig voor de politie kan zijn om onze fans te beschermen", reageerde directeur Jack Angelides van de club. "Toch ben ik wel verbijsterd over het voornemen om geen fans van ons toe te laten. Mensen moeten zich afvragen hoe antisemitisme eruitziet."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
11 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
16 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
19 uur geleden