Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiecommandant tevreden over operatie NAVO-top tot nu toe

Politiecommandant tevreden over operatie NAVO-top tot nu toe

DEN HAAG (ANP) - De politie is tot nu toe tevreden over de operatie rond de NAVO-top, zegt commandant Willem Woelders. "We zien dat de beveiligingen lopen, we zien honderden transporten van motorrijders met beveiligers. Dat gaat allemaal conform planning." Volgens Woelders is zeker de helft van alle delegaties dinsdag aan het einde van de middag in het land.

"Het is een hoop werk, het is ook een topprestatie die de collega's neerzetten", aldus de commandant van het nationaal crisisteam. "We zijn op dit moment zeer tevreden, maar we hebben nog anderhalve dag te gaan dus we zullen scherp moeten blijven dat het ook goed blijft gaan."

Ook in de rest van het land is het volgens Woelders rustig. "We hebben elke vier uur een briefing met alle nationale commandanten en we hebben geen gekke dingen gezien."

Bij een demonstratie in Rotterdam zijn zes mensen aangehouden omdat zij zich niet wilden identificeren. Inmiddels zijn zij allemaal weer heengezonden. Activisten van Geef Tegengas demonstreerden bij het kantoor van de rederij Maersk en blokkeerden in de Rotterdamse haven goederensporen. Zij protesteerden daarmee tegen de belangrijke rol die de Rotterdamse haven en de Deense containervervoerder volgens hen hebben bij het vervoeren van F-35-onderdelen naar Israël.

Dat de Amerikaanse president Donald Trump de nacht doorbrengt op paleis Huis ten Bosch, zoals dinsdag bekend werd, heeft volgens Woelders geen consequenties voor de veiligheidsoperatie. "We wisten dat er een diner is vanavond waar alle regeringsleiders en Trump aanwezig zijn. De periode waarin de veiligheidsmaatregelen nodig zijn, is iets langer als hij daar gaat overnachten. Daar is op ingespeeld."

Meer uit Binnenland

Grote steden weer rustig na onrust rond WK-zege Marokko

DEN HAAG (ANP) - In Rotterdam, Utrecht en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) zaterdagavond moest optreden wegens onrust rond de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Fans van Marokko gingen in de grote steden de straat op om de winst te vieren.

39 minuten geleden
Supporters Marokko rijden toeterend weg na feest in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn supporters van Marokko, die de winst van de WK-wedstrijd tegen Canada vierden, huiswaarts gekeerd.

46 minuten geleden
Ook in Utrecht grijpt ME in wegens onrust na WK-wedstrijd Marokko

UTRECHT (ANP) - De Mobiele Eenheid (ME) heeft zaterdagavond ook ingegrepen in Utrecht doordat onrust ontstond na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Dat meldt een woordvoerder van de politie Midden-Nederland.

47 minuten geleden
ME werkt onrustige menigte de Haagse Schilderswijk uit

DEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in bij de onrust in de Haagse Schilderswijk. Kort na 23.00 uur gaf burgemeester Jan van Zanen een noodbevel uit voor een deel van de wijk, waar het onrustig is geworden na de WK-overwinning van Marokko op Canada.

2 uur geleden
Fans Marokko vieren overwinning in meerdere steden

DEN HAAG (ANP) - In meerdere steden zijn fans van het nationale elftal van Marokko de straat opgegaan om de overwinning op Canada te vieren. Zo staan er onder meer menigtes in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Amersfoort.

3 uur geleden
Ruim 270 demonstranten aangehouden na poging XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim 270 demonstranten aangehouden die probeerden de A12 bij Utrecht te blokkeren. 21 demonstranten die met voertuigen de snelweg blokkeerden, zitten nog vast, meldt de politie. De rest is naar huis gestuurd.

7 uur geleden
Demonstranten bij A12 weggevoerd, voertuigen in beslag genomen

HOUTEN (ANP) - De demonstranten die langs de A12 bij Houten zaten, zijn door de politie weggehaald. Het ging om demonstranten van Extinction Rebellion (XR) en Utrecht for Palestine (U4P) die probeerden de snelweg te blokkeren. Ze zijn na eerdere waarschuwingen van de politie in een arrestantenbus weggevoerd, zo constateerde een verslaggever van het ANP.

12 uur geleden