Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiechefs worden uit functie ontheven

Politiechefs worden uit functie ontheven

DEN HAAG (ANP) - Drie teamchefs van een afdeling bij het landelijke politiekorps worden uit hun functie ontheven. Dat zegt een woordvoerster van de Landelijke Eenheid van de Nationale Politie na een bericht hierover in NRC.

Het gaat om drie teamchefs van het zogenoemde Landelijk Internationaal Rechtshulp Centrum (LIRC), dat verantwoordelijk is voor de informatie-uitwisseling en samenwerking tussen Nederland en alle landen van de wereld op het gebied van de justitiƫle en politiƫle rechtshulp. "Ze gaan over enkele weken weg als leidinggevende. Er wordt voor hen nog naar iets anders gezocht. Ze zijn niet op non-actief gesteld", aldus de woordvoerster.

Ze moeten weg wegens interne onrust en spanningen. "Op de afdeling LIRC is de situatie al enige tijd en in toenemende mate onrustig. Daarnaast zijn de verhoudingen binnen de leiding van het LIRC gespannen. Om te voorkomen dat dit ten koste gaat van het welzijn van de medewerkers, de samenwerking in het team en de kwaliteit van het werk, heeft de eenheidsleiding besloten dat de teamchefs op korte termijn afscheid nemen van het LIRC", aldus de woordvoerster.

Onrust

Binnen de Landelijke Eenheid van de Nationale Politie is al geruime tijd onrust en er zou sprake zijn van misstanden, zoals machtsmisbruik, vriendjespolitiek, wegkijkgedrag en discriminatie. Eind vorig jaar werd bekend dat op aandringen van de politievakbonden ACP en NPB een onafhankelijk onderzoek wordt ingesteld naar deze praktijken.

Inmiddels lopen er meerdere onderzoeken naar de oorzaken van de onrust. "Op basis van de uitkomsten gaan we werken aan structurele verbeteringen", aldus de woordvoerster.

Meer uit Binnenland

Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

2 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

2 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

3 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

3 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

3 uur geleden
Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

5 uur geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

6 uur geleden