Politiechef: we zijn voorbereid op een heet weekendje
DEN HAAG (ANP) - Met het oog op de verboden demonstratie zondag in Den Haag heeft de politie voor dit weekend een Nationale Staf Grootschalig en Bijzonder Optreden (NSGBO) opgetuigd. Dat is een soort nationale commandopost voor gebeurtenissen van grote impact die de gebieden van de regionale eenheden overschrijden. De politie is "voorbereid op een heet weekendje", zegt Wilbert Paulissen in De Telegraaf. De eenheidschef van de politie Oost-Brabant voert het woord namens deze staf.
Behalve de demonstranten, hebben opnieuw voetbalhooligans aangekondigd naar Den Haag te zullen komen. "Laat één ding duidelijk zijn: demonstreren is een grondrecht, maar rellen tolereren we niet", zegt Paulissen namens de Nationale Politie. De politiechef ziet onlusten die niets met demonstraties te maken hebben, zoals de rellen in Helmond. "Het was vóór de coronaperiode al onrustig met de boerenprotesten, maar nu de maatschappij weer wat opengaat wordt het nog onrustiger. Je hebt de mensen die zich verzetten tegen de coronamaatregelen, de Black Lives Matter-beweging en mensen die vertier zoeken door simpelweg te gaan rellen. En laat één ding duidelijk zijn: demonstreren is een grondrecht, maar rellen tolereren we niet", zegt Paulissen. De politiechef ziet ook onlusten die niets met demonstraties te maken hebben, zoals de rellen in Helmond. "Mensen willen de vrijheid vieren, zo lijkt het. Maar dan is rellen niet de manier."
De politie probeert nu vooral de informatiepositie ten aanzien van de verschillende groeperingen te verbeteren om goed voorbereid te zijn op eventuele rellen en de mensenstromen. Paulissen: "Dat doen we met behulp van bronnen binnen die bewegingen en door sociale media goed in de gaten te houden. We zijn daar 24/7 mee bezig. Het voordeel van een NSGBO is dat we dan kunnen schuiven met politie-eenheden en informatie snel kunnen delen."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
6 uur geledenHEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.
9 uur geleden