Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiechef: verdubbeld aantal ongevallen drugslabs is zorgelijk

Politiechef: verdubbeld aantal ongevallen drugslabs is zorgelijk

DRIEBERGEN (ANP) - Het afgelopen jaar zijn er veertien ernstige incidenten met drugslabs geweest; branden, explosies en er vielen drie doden. Dat is ruim het dubbele van een jaar eerder: in 2021 waren er zes van dit soort incidenten, een persoon kwam toen om bij zo'n gebeurtenis. Willem Woelders, bij de politie portefeuillehouder drugs, stelt die verdubbeling "zorgelijk" te vinden. "Niet alleen de veiligheid van de criminelen zelf, maar ook van omwonenden is in het geding", zegt hij op de website van de politie.

In onder meer Haule (Friesland) kwam iemand om na een chemische ontploffing, een ander raakte zwaargewond. Ook bij drugslabs in Kiel-Windeweer (Groningen) en Zaandam (Noord-Holland) vonden agenten een dode.

Drugslabs zitten nu op veel meer plaatsen, verspreid over het land, aldus de politie. Eerst vond je ze vooral in het zuiden van het land, maar nu ook in het oosten en noorden. En in de grote steden, zoals Alkmaar, Den Haag en Rotterdam. Volgens Woelders zijn de meer ervaren ketelbouwers en zogenoemde 'koks' die de synthetische drugs maken de afgelopen tijd opgepakt. Daar zijn onervaren mensen voor in de plaats gekomen. "Daardoor zien we nu meer incidenten, zoals branden en explosies. Met alle gevolgen voor de omgeving", aldus Woelders.

Meldingen blijven maken

Hij benadrukt dat het belangrijk is dat mensen verdachte situaties melden bij de politie. De politie roept daarom "het publiek op om verdachte signalen te blijven melden: chemische geuren, afgeplakte ramen en deuren, verdachte personen die op vreemde tijden rondrijden met busjes".

Over het opvolgen van die tips stelt hij overigens direct: "De recherche kan niet alle tips opvolgen. De politie staat op alle vlakken fors onder druk. Maar als de veiligheid van bewoners in het geding is, moeten we handelen."

Meer uit Binnenland

Meerderheid voor AOW-motie die bonden niet ver genoeg gaat

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft voor de motie gestemd met de oproep om het coalitieplan over een verhoging van de AOW-leeftijd te 'verzachten'. De vakbonden en ook oppositiepartijen zoals de SP en GroenLinks-PvdA vonden deze motie niet ver genoeg gaan, omdat zij de voorgestelde stijging van de AOW-leeftijd volledig van tafel willen. Maar de indieners van de motie SGP en Groep Markuszower kregen behalve de coalitiepartijen ook JA21 mee, na het debat van twee dagen over de regeringsverklaring.

7 uur geleden
Kamer wil verliezen kunnen verrekenen in aangepaste box 3

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat de belasting op vermogensrendement wordt aangepast, zodat verliezen in een voorgaand jaar kunnen worden verrekend. Een motie van ChristenUnie en JA21 met die oproep werd aangenomen door een meerderheid van de Kamer. Ook coalitiepartij VVD stemde voor deze aanpassing van de nieuwe vorm van box 3.

7 uur geleden
Bruls biedt excuses aan voor rol Nijmegen in slavernijsysteem

NIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls heeft excuses aangeboden voor de rol van het Nijmeegse gemeentebestuur in het koloniale slavernijsysteem. Dat deed de burgemeester op een besloten bijeenkomst met betrokkenen op de Radboud Universiteit. De excuses zijn een reactie op de uitkomsten van een onderzoek van de Nijmeegse universiteit uit 2025 naar het slavernijverleden van de stad, en daaropvolgende gesprekken.

7 uur geleden
Groep Markuszower wil coalitieakkoord intact laten, helpt kabinet

DEN HAAG (ANP) - Groep Markuszower helpt het minderheidskabinet voorlopig, vicefractievoorzitter Hidde Heutink vindt het nog te vroeg om "voor miljarden te vertimmeren" aan het coalitieakkoord. Het beleid van D66, VVD en CDA blijft intact zolang de oppositie niet eensgezind is in het aanpassen van de kabinetsplannen.

7 uur geleden
Iran ontbiedt Nederlandse ambassadeur om Starlink in bagage

TEHERAN (ANP) - De Iraanse regering ontbiedt de Nederlandse ambassadeur in dat land vanwege een voorval met een ambassademedewerker eerder deze week. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ambassadeur Emiel de Bont moet uitleg komen geven op het ministerie van Buitenlandse Zaken over de onder de Iraanse wet verboden inhoud van de bagage van zijn stafmedewerker, waaronder een Starlink-terminal.

9 uur geleden
Extreemrechtse demonstranten gooien vuurwerk in centrum Utrecht

UTRECHT (ANP) - Tientallen extreemrechtse demonstranten van Defend Netherlands zijn in Utrecht aangekomen in de buurt van politiek centrum ACU. Daar houden ze een herdenking voor de Franse uiterst-rechtse activist Quentin Deranque. Er wordt met vuurwerk gegooid en de sfeer is grimmig.

9 uur geleden
Groep antifascisten bij ACU in Utrecht om Defend Netherlands

UTRECHT (ANP) - In de binnenstad van Utrecht heeft zich aan het begin van de avond een groep van 150 tot 200 mensen verzameld die tegen het extreemrechtse Defend Netherlands demonstreren. De groep roept leuzen als "nooit meer fascisme". De politie is in de buurt aanwezig.

9 uur geleden