Politiechef Sitalsing wil ggz-medewerker in de meldkamer
GRONINGEN (ANP) - In de meldkamer van de hulpdiensten moet naast politie, brandweer en ambulance ook een ggz-medewerker komen die inkomende meldingen kan beoordelen. Daarvoor pleit Martin Sitalsing, politiechef Noord-Nederland en portefeuillehouder Zorg & Veiligheid.
"In veel gevallen hebben de mensen waar wij komen behoefte aan passende hulp of zorg. Om de juiste inschatting te kunnen maken zou er op meldkamers een vierde tafel moeten komen. Naast politie, brandweer en ambulance ook een ggz-tafel. Zij zijn deskundig en kunnen het best beoordelen wat er aan de hand is en wie er op een melding af moet gaan. Dat kan dus ook een hulpverlener zijn. We onderzoeken als politie, samen met andere instanties, de mogelijkheden", aldus Sitalsing.
Het aantal meldingen van incidenten met mensen die onbegrepen of verward gedrag vertonen, is vorig jaar opnieuw gestegen en uitgekomen op bijna 150.000, 6 procent hoger dan in 2023. De politie pleit al langer voor meer hulp vanuit de zorg voor deze mensen.
Tijdens de formatie van het kabinet-Schoof bleek vorig jaar dat PVV, VVD, NSC en BBB de zorg voor personen met verward gedrag wilden weghalen bij de politie en overhevelen naar andere instanties. De politietop en de bonden zeiden daar blij mee te zijn: "Wij hebben hier ideeën over die wij graag inbrengen bij de uitwerking van het hoofdlijnenakkoord", boden ze aan.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Een verplicht kleiner Oekraïens leger betekent niet dat Oekraïnes bondgenoten een grotere beschermingsmacht moeten leveren, zegt premier Dick Schoof. Die twee onderdelen van een mogelijk toekomstig vredesakkoord staan volgens Schoof los van elkaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is de "ambitie" van formateur Sybrand Buma (CDA) om zijn opvolger een "richting" mee te geven welke partijen samen een coalitie kunnen vormen. De formateur zei na een nieuwe formatiedag, waarin D66 en CDA opnieuw spraken met financiële en economische experts, dat dit onder meer door de blokkade van de VVD in de richting van GroenLinks-PvdA ingewikkeld is.
5 uur geledenVENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer gaat met demissionair woonminister Mona Keijzer in debat over versoepelingen in huurregels die zij wil doorvoeren. De vorige Kamer had de BBB-minister met een motie gevraagd haar plannen te schrappen, maar de minister wil er toch mee door en vroeg om een gesprek. Nu de Kamer op haar verzoek is ingegaan, lijkt toch weer een opening te ontstaan voor de kabinetsplannen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet snel duidelijkheid geeft over de mogelijke verdwijning van het dorp Moerdijk om plaats te maken voor uitbreiding van de industrie op die plek. Een verzoek voor een debat over de kwestie van FVD kreeg dinsdag ruime steun van de partijen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.
6 uur geleden