
Politiechef Sitalsing wil ggz-medewerker in de meldkamer
GRONINGEN (ANP) - In de meldkamer van de hulpdiensten moet naast politie, brandweer en ambulance ook een ggz-medewerker komen die inkomende meldingen kan beoordelen. Daarvoor pleit Martin Sitalsing, politiechef Noord-Nederland en portefeuillehouder Zorg & Veiligheid.
"In veel gevallen hebben de mensen waar wij komen behoefte aan passende hulp of zorg. Om de juiste inschatting te kunnen maken zou er op meldkamers een vierde tafel moeten komen. Naast politie, brandweer en ambulance ook een ggz-tafel. Zij zijn deskundig en kunnen het best beoordelen wat er aan de hand is en wie er op een melding af moet gaan. Dat kan dus ook een hulpverlener zijn. We onderzoeken als politie, samen met andere instanties, de mogelijkheden", aldus Sitalsing.
Het aantal meldingen van incidenten met mensen die onbegrepen of verward gedrag vertonen, is vorig jaar opnieuw gestegen en uitgekomen op bijna 150.000, 6 procent hoger dan in 2023. De politie pleit al langer voor meer hulp vanuit de zorg voor deze mensen.
Tijdens de formatie van het kabinet-Schoof bleek vorig jaar dat PVV, VVD, NSC en BBB de zorg voor personen met verward gedrag wilden weghalen bij de politie en overhevelen naar andere instanties. De politietop en de bonden zeiden daar blij mee te zijn: "Wij hebben hier ideeën over die wij graag inbrengen bij de uitwerking van het hoofdlijnenakkoord", boden ze aan.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - De politie heeft in Eindhoven vijf personen aangehouden in een onderzoek naar zogeheten nepagenten, maakte ze donderdagmiddag bekend. Daarbij doen criminelen zich voor als agenten en proberen ze via babbeltrucs de hand te leggen op waardevolle spullen van slachtoffers.
4 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag acht jaar celstraf geëist tegen de 22-jarige Diogo M. voor het doodrijden van een 75-jarige man in augustus vorig jaar in het Brabantse Milheeze. Volgens het OM was het zijn doel om zichzelf van het leven te beroven. Dat zou hij zijn ex hebben verteld kort na hun relatiebreuk. M. ontkent dat.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen hebben kritiek op de PVV, die het kabinet niet steunt bij zijn noodoplossing voor de overvolle gevangenissen. Staatssecretaris Ingrid Coenradie (Justitie, PVV) overweegt gevangenen maximaal twee weken eerder naar huis te sturen om cellen vrij te maken. Toen haar partijgenoot Emiel van Dijk donderdag in een debat pleitte voor hardere straffen, kreeg hij een reeks oppositiepartijen over zich heen.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is geen toeval dat mensen die dicht bij geitenboerderijen wonen vaker longontsteking hebben. BBB-leider Caroline van der Plas suggereerde tijdens een Kamerdebat dat er een "schijnverband" is, maar zorgminister Fleur Agema (PVV) wees haar terecht: "er is een sterk verband, elf jaar lang, tussen wonen bij een geitenhouderij en longontstekingen".
36 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - De politie heeft tientallen tips gekregen nadat eerder deze week in de media aandacht was besteed aan een verkrachting die in 1995 in Amersfoort heeft plaatsgevonden. In Opsporing Verzocht en een regionaal opsporingsprogramma onthulde de politie dat de dader waarschijnlijk een handprothese had. Dat bracht meerdere mensen ertoe zelfs namen door te spelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dossiers uit het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR) kunnen toch niet langer van tevoren worden aangevraagd. Vorige maand meldde het Nationaal Archief (NA), dat het beladen oorlogsarchief beheert, dat de reserveringstermijn mogelijk zou worden uitgebreid. Maar dat gaat niet gebeuren, omdat het "te ingewikkeld is en het niet de oplossing is voor het capaciteitsprobleem", aldus een woordvoerder van het NA.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De conclusie dat Schiphol veel meer kan krimpen zonder het vestigingsklimaat in Nederland te schaden, klopt niet volgens minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat, PVV). Onderzoekers schreven in het economenblad ESB dinsdag dat het aantal vluchten omlaag zou kunnen naar 345.000 per jaar, fors minder dan de overheid heeft berekend. Madlener zegt donderdag tegen het ANP dat ESB de schade van krimp onderschat.
2 uur geleden