Politiechef Sitalsing wil ggz-medewerker in de meldkamer
GRONINGEN (ANP) - In de meldkamer van de hulpdiensten moet naast politie, brandweer en ambulance ook een ggz-medewerker komen die inkomende meldingen kan beoordelen. Daarvoor pleit Martin Sitalsing, politiechef Noord-Nederland en portefeuillehouder Zorg & Veiligheid.
"In veel gevallen hebben de mensen waar wij komen behoefte aan passende hulp of zorg. Om de juiste inschatting te kunnen maken zou er op meldkamers een vierde tafel moeten komen. Naast politie, brandweer en ambulance ook een ggz-tafel. Zij zijn deskundig en kunnen het best beoordelen wat er aan de hand is en wie er op een melding af moet gaan. Dat kan dus ook een hulpverlener zijn. We onderzoeken als politie, samen met andere instanties, de mogelijkheden", aldus Sitalsing.
Het aantal meldingen van incidenten met mensen die onbegrepen of verward gedrag vertonen, is vorig jaar opnieuw gestegen en uitgekomen op bijna 150.000, 6 procent hoger dan in 2023. De politie pleit al langer voor meer hulp vanuit de zorg voor deze mensen.
Tijdens de formatie van het kabinet-Schoof bleek vorig jaar dat PVV, VVD, NSC en BBB de zorg voor personen met verward gedrag wilden weghalen bij de politie en overhevelen naar andere instanties. De politietop en de bonden zeiden daar blij mee te zijn: "Wij hebben hier ideeën over die wij graag inbrengen bij de uitwerking van het hoofdlijnenakkoord", boden ze aan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
14 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
15 uur geleden