Politiechef Parijs: vertrouwen in maatregelen rond duel Israël
PARIJS (ANP/DPA) - De politie van Parijs heeft er vertrouwen in dat er voldoende veiligheidsmaatregelen zijn genomen rond de Nations League-wedstrijd tussen Frankrijk en Israël donderdagavond. "Alle veiligheidsomstandigheden zijn gegarandeerd - in het verkeer, bij het betreden van het stadion en tijdens de wedstrijd", zei politiechef Laurent Nuñez op de Franse radiozender France Info.
De beveiliging in de Franse hoofdstad is opgeschroefd na het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters vorige week in Amsterdam. De Parijse politie heeft onder meer 4000 agenten ingezet. Het stadion waar de wedstrijd wordt gespeeld telt rondom en tijdens het duel zelf 1600 medewerkers.
Volgens de politiechef is er geen sprake van een specifieke dreiging rond het duel, dat om 20.45 uur begint. "Maar in de internationale context weten we dat het een wedstrijd met een hoog risico blijft", aldus de politiechef. "Wat we van Amsterdam hebben geleerd, is dat we aanwezig moeten zijn in de openbare ruimte, zelfs heel ver van het stadion". Hij voegde daaraan toe dat leden van de veiligheidstroepen ook sociale media in de gaten houden.
"We zullen iedere bijeenkomst van mensen met agressieve bedoelingen herkennen", aldus Nuñez. "En voor degenen die problemen willen veroorzaken, zal de reactie van de veiligheidstroepen onder mijn gezag cruciaal zijn". De grote inzet van veiligheidspersoneel bij een internationale voetbalwedstrijd is "zeer ongebruikelijk", zei hij tegen de Franse zender BFM TV.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP) - Een Japans kersenbloesemfestival op een populair uitkijkpunt met zicht op de berg Fuji gaat niet door. Lokale autoriteiten hebben het evenement geschrapt wegens zorgen van bewoners over drukte en overlast van toeristen, meldt persbureau Kyodo.
5 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE hebben in Italië geen operationele rol bij de Olympische Spelen. Dat benadrukte minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi, die de ophef over de komst van de Amerikanen onnodig noemde. "ICE kan geen operationele politietaken uitvoeren op ons nationale grondgebied en zal dat ook nooit kunnen."
17 minuten geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is maandagnacht vertrokken uit Royal Lodge in Windsor en woont nu in Wood Farm Cottage in Sandringham, meldt onder meer de BBC. De verhuizing komt na het vrijgeven van nieuwe documenten waarin hij weer wordt gelinkt aan de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het dodental door de zware sneeuwval in Japan is opgelopen tot 35. Ook raakten de afgelopen tijd zeker 393 mensen gewond, melden de autoriteiten. Die waarschuwen voor nieuwe risico's nu de temperaturen weer stijgen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese veiligheidsfunctionarissen vermoeden dat Rusland de communicatie van een aantal belangrijke satellieten heeft onderschept, schrijft The Financial Times. Daardoor bestaat niet alleen het risico dat de Russen gevoelige informatie in handen krijgen, maar mogelijk zouden ze zelfs de koers van de satellieten kunnen aanpassen.
2 uur geledenWILMINGTON (ANP/AFP) - De ex-man van de voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden wordt verdacht van de moord op zijn echtgenote. De 77-jarige William Stevenson is maandag opgepakt, meldde de politie in de staat Delaware.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europeanen maken zich grote zorgen over terrorisme, cyberaanvallen en conflicten en oorlog in landen rond de EU, zo blijkt uit de nieuwste Eurobarometer. Nederlanders zijn daarnaast meer dan de gemiddelde EU-burger bezorgd over drone-aanvallen van landen buiten de EU. Polen maken zich daar veruit het meest van alle EU-burgers zorgen over, zo blijkt uit de enquête onder EU-burgers die woensdag is gepresenteerd.
3 uur geleden