Politiechef Parijs: vertrouwen in maatregelen rond duel Israël
PARIJS (ANP/DPA) - De politie van Parijs heeft er vertrouwen in dat er voldoende veiligheidsmaatregelen zijn genomen rond de Nations League-wedstrijd tussen Frankrijk en Israël donderdagavond. "Alle veiligheidsomstandigheden zijn gegarandeerd - in het verkeer, bij het betreden van het stadion en tijdens de wedstrijd", zei politiechef Laurent Nuñez op de Franse radiozender France Info.
De beveiliging in de Franse hoofdstad is opgeschroefd na het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters vorige week in Amsterdam. De Parijse politie heeft onder meer 4000 agenten ingezet. Het stadion waar de wedstrijd wordt gespeeld telt rondom en tijdens het duel zelf 1600 medewerkers.
Volgens de politiechef is er geen sprake van een specifieke dreiging rond het duel, dat om 20.45 uur begint. "Maar in de internationale context weten we dat het een wedstrijd met een hoog risico blijft", aldus de politiechef. "Wat we van Amsterdam hebben geleerd, is dat we aanwezig moeten zijn in de openbare ruimte, zelfs heel ver van het stadion". Hij voegde daaraan toe dat leden van de veiligheidstroepen ook sociale media in de gaten houden.
"We zullen iedere bijeenkomst van mensen met agressieve bedoelingen herkennen", aldus Nuñez. "En voor degenen die problemen willen veroorzaken, zal de reactie van de veiligheidstroepen onder mijn gezag cruciaal zijn". De grote inzet van veiligheidspersoneel bij een internationale voetbalwedstrijd is "zeer ongebruikelijk", zei hij tegen de Franse zender BFM TV.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Volodymyr Zelensky draagt de Oekraïense vicepremier Mychajlo Fedorov voor als nieuwe minister van Defensie. Dat meldt de Oekraïense president in een videoboodschap. Fedorov vervangt daarmee Denys Sjmyhal, die sinds juli vorig jaar dat ambt vervulde. Volgens Zelensky heeft Sjmyhal goed werk geleverd in zijn ministersrol en is hem een andere overheidspost aangeboden.
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.
4 uur geledenADEN (ANP/RTR/AFP) - Separatisten in het zuiden van Jemen willen binnen twee jaar een referendum houden over de onafhankelijkheid van dat deel van het land. Hun recente opmars in het zuiden van Jemen heeft geleid tot een conflict tussen Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.
4 uur geledenHELSINKI (ANP/AFP/RTR) - Finland zegt al enige voortgang te hebben gemaakt in het onderzoek naar de beschadigde bekabeling in de Finse Golf. De autoriteiten in dat land legden woensdag beslag op de Fitburg, een vrachtschip dat met Russisch staal onderweg was van Sint-Petersburg naar Israël, om verdenkingen van betrokkenheid bij een sabotagepoging aan de bekabeling tussen Helsinki en Tallinn. Veertien opvarenden werden gearresteerd.
7 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De brand in het Zwitserse Crans-Montana op nieuwjaarsnacht lijkt te zijn ontstaan door het afsteken van ijsfonteinen op flessen champagne, meldt het OM op een persconferentie. Deze fakkels werden te dicht bij het plafond gehouden, waardoor het vuur zich kon verspreiden.
7 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De Zwitserse wintersportplaats Crans-Montana blijft na de dodelijke brand van nieuwjaarsnacht grotendeels open voor vakantievierders, aldus het lokale toerismekantoor. Dat herhaalt ook de oproep tot voorzichtigheid om onnodige druk op de ziekenhuizen te voorkomen.
8 uur geleden