Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiechef Parijs: vertrouwen in maatregelen rond duel Israël

Politiechef Parijs: vertrouwen in maatregelen rond duel Israël

PARIJS (ANP/DPA) - De politie van Parijs heeft er vertrouwen in dat er voldoende veiligheidsmaatregelen zijn genomen rond de Nations League-wedstrijd tussen Frankrijk en Israël donderdagavond. "Alle veiligheidsomstandigheden zijn gegarandeerd - in het verkeer, bij het betreden van het stadion en tijdens de wedstrijd", zei politiechef Laurent Nuñez op de Franse radiozender France Info.

De beveiliging in de Franse hoofdstad is opgeschroefd na het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters vorige week in Amsterdam. De Parijse politie heeft onder meer 4000 agenten ingezet. Het stadion waar de wedstrijd wordt gespeeld telt rondom en tijdens het duel zelf 1600 medewerkers.

Volgens de politiechef is er geen sprake van een specifieke dreiging rond het duel, dat om 20.45 uur begint. "Maar in de internationale context weten we dat het een wedstrijd met een hoog risico blijft", aldus de politiechef. "Wat we van Amsterdam hebben geleerd, is dat we aanwezig moeten zijn in de openbare ruimte, zelfs heel ver van het stadion". Hij voegde daaraan toe dat leden van de veiligheidstroepen ook sociale media in de gaten houden.

"We zullen iedere bijeenkomst van mensen met agressieve bedoelingen herkennen", aldus Nuñez. "En voor degenen die problemen willen veroorzaken, zal de reactie van de veiligheidstroepen onder mijn gezag cruciaal zijn". De grote inzet van veiligheidspersoneel bij een internationale voetbalwedstrijd is "zeer ongebruikelijk", zei hij tegen de Franse zender BFM TV.

Meer uit Buitenland

Nieuwe ruzie Boedapest en Kyiv over blokkeren Russische energie

BOEDAPEST (ANP) - Hongarije en Oekraïne hebben opnieuw ruzie over de aanvoer van Russische fossiele brandstoffen. Oekraïne heeft meerdere aanvallen uitgevoerd op een pijpleiding die gas van Rusland naar Hongarije brengt, klaagt de Hongaarse buitenlandminister.

16 minuten geleden
Pro-Iraanse milities Irak melden doden na aanval VS en Israël

RAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.

29 minuten geleden
Europese Commissie evacueert 303 EU-burgers uit Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.

47 minuten geleden
Israël: nucleaire installatie in Iran aangevallen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft opnieuw doelen aangevallen in Iran. De krijgsmacht (IDF) zegt dat Taleqan onder vuur is genomen. Die locatie is ook door westerse landen in verband gebracht met het Iraanse nucleaire programma.

50 minuten geleden
Defensieminister Israël dreigt Libanees grondgebied in te nemen

TEL ‌AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.

1 uur geleden
VN-organisatie: tot ongeveer 3,2 miljoen Iraniërs op de vlucht

GENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.

1 uur geleden
Zelensky: Witte Huis liet dronedeal met Oekraïne lopen

KYIV (ANP) - De Verenigde Staten hebben vorig jaar een aanbod van Oekraïne laten liggen om onder meer onderscheppingsdrones te leveren, zegt president Volodymyr Zelensky. Om zulke verdedigingswapens tegen bijvoorbeeld Iraanse Shaheds zitten de VS en zijn bondgenoten in het Midden-Oosten te springen sinds Iran ze met vergeldingsaanvallen bestookt.

1 uur geleden