Politiechef Parijs: vertrouwen in maatregelen rond duel Israël
PARIJS (ANP/DPA) - De politie van Parijs heeft er vertrouwen in dat er voldoende veiligheidsmaatregelen zijn genomen rond de Nations League-wedstrijd tussen Frankrijk en Israël donderdagavond. "Alle veiligheidsomstandigheden zijn gegarandeerd - in het verkeer, bij het betreden van het stadion en tijdens de wedstrijd", zei politiechef Laurent Nuñez op de Franse radiozender France Info.
De beveiliging in de Franse hoofdstad is opgeschroefd na het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters vorige week in Amsterdam. De Parijse politie heeft onder meer 4000 agenten ingezet. Het stadion waar de wedstrijd wordt gespeeld telt rondom en tijdens het duel zelf 1600 medewerkers.
Volgens de politiechef is er geen sprake van een specifieke dreiging rond het duel, dat om 20.45 uur begint. "Maar in de internationale context weten we dat het een wedstrijd met een hoog risico blijft", aldus de politiechef. "Wat we van Amsterdam hebben geleerd, is dat we aanwezig moeten zijn in de openbare ruimte, zelfs heel ver van het stadion". Hij voegde daaraan toe dat leden van de veiligheidstroepen ook sociale media in de gaten houden.
"We zullen iedere bijeenkomst van mensen met agressieve bedoelingen herkennen", aldus Nuñez. "En voor degenen die problemen willen veroorzaken, zal de reactie van de veiligheidstroepen onder mijn gezag cruciaal zijn". De grote inzet van veiligheidspersoneel bij een internationale voetbalwedstrijd is "zeer ongebruikelijk", zei hij tegen de Franse zender BFM TV.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft nog geen antwoord ontvangen op het aanbod de wrakstukken te onderzoeken van de drone die afgelopen week neerkwam in Roemenië. Dat meldt staatspersbureau Tass op gezag van Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Het voorval leidde tot brand in een flat in Galați, niet ver van de grens met Oekraïne. Daarbij raakten twee mensen lichtgewond.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht zegt zondagavond twee Iraanse ballistische raketten te hebben onderschept die "gericht waren op Amerikaanse troepen in Koeweit". Dat schrijft het Amerikaanse commandocentrum in het Midden-Oosten, CENTCOM, op X.
29 minuten geledenBUGGENHOUT (ANP) - Over het rijgedrag van de buschauffeur, die reed bij de dodelijke aanrijding met een trein in het Vlaamse Buggenhout, waren eerder al klachten, meldt omroep VRT NWS. Vorige week botste de schoolbus op een trein, waardoor twee scholieren (12 en 15 jaar), hun begeleider en de chauffeur om het leven kwamen.
51 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's is afgelopen maand iets aangetrokken. Dat komt vooral doordat er meer volledig elektrische modellen op kenteken werden gezet. Volgens een woordvoerder van brancheorganisatie BOVAG, die de cijfers presenteerde samen met RAI Vereniging, kan dat komen door een combinatie van de hoge brandstofprijzen en een nieuwe heffing die volgend jaar gaat gelden.
1 uur geledenVILNIUS (ANP) - De NAVO roept de parlementen van NAVO-landen op te helpen regels te versoepelen die de wapenindustrie in de weg zouden zitten om meer te maken. "Jullie kunnen ons echt helpen om af te komen van alle obstakels" voor het opvoeren van de productie en samenwerking tussen industrieën, hield de plaatsvervanger van NAVO-topman Mark Rutte hen maandag voor.
2 uur geledenJEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de Russische suggestie weerlegd om een referendum te houden over EU-toetreding. Dat zegt de Armeense leider in een video op Facebook. De Russische president Vladimir Poetin oefende afgelopen week druk uit op het land om een referendum uit te schrijven. Dit om groeiende onvrede binnen het Kremlin over de toenadering die Armenië lijkt te zoeken tot de Europese Unie.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse overheid wil de grondwet aanpassen om president Tamás Sulyok te kunnen afzetten. Dat zegt de onlangs verkozen premier Péter Magyar na een ontmoeting met de president, die zelf niet wil opstappen.
4 uur geleden