Politiechef: gedrag dader Maagdenburg 'paste niet in patroon'
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De man die vrijdagavond inreed op een kerstmarkt in Maagdenburg vertoonde "atypisch" gedrag dat "niet paste in een patroon". Dat zei Holger Münch, het hoofd van de Duitse federale politie, zaterdagavond laat aan de publieke televisieomroep ZDF.
Münch bevestigt ook dat er in 2023 een tip kwam van Saudi-Arabië over de verdachte, waarna een zaak werd geopend en de politie "een gepast onderzoek" voerde.
Zaterdag werd bekend dat de 50-jarige Saudiër ontevreden was met hoe Duitsland vluchtelingen uit Saudi-Arabië behandelde, maar ook dat hij een islamofoob was en een aanhanger van de radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD).
Bekend bij politie
De politie kende de man. "Hij had verschillende contacten met autoriteiten, uitte beledigingen en af en toe bedreigingen, maar stond niet bekend om zijn gewelddadige daden", zei Münch aan ZDF.
Het hoofd van de politie zei dat nu alles weer op tafel moet komen, en dat de veiligheidsautoriteiten moeten nagaan of ze niets door de vingers hebben laten glippen. "Maar nogmaals, we hebben hier een compleet atypisch patroon", zei Münch.
Meer uit Buitenland
BUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
52 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
3 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
4 uur geleden