Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiechef: gedrag dader Maagdenburg 'paste niet in patroon'

Politiechef: gedrag dader Maagdenburg 'paste niet in patroon'

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De man die vrijdagavond inreed op een kerstmarkt in Maagdenburg vertoonde "atypisch" gedrag dat "niet paste in een patroon". Dat zei Holger Münch, het hoofd van de Duitse federale politie, zaterdagavond laat aan de publieke televisieomroep ZDF.

Münch bevestigt ook dat er in 2023 een tip kwam van Saudi-Arabië over de verdachte, waarna een zaak werd geopend en de politie "een gepast onderzoek" voerde.

Zaterdag werd bekend dat de 50-jarige Saudiër ontevreden was met hoe Duitsland vluchtelingen uit Saudi-Arabië behandelde, maar ook dat hij een islamofoob was en een aanhanger van de radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD).

Bekend bij politie

De politie kende de man. "Hij had verschillende contacten met autoriteiten, uitte beledigingen en af en toe bedreigingen, maar stond niet bekend om zijn gewelddadige daden", zei Münch aan ZDF.

Het hoofd van de politie zei dat nu alles weer op tafel moet komen, en dat de veiligheidsautoriteiten moeten nagaan of ze niets door de vingers hebben laten glippen. "Maar nogmaals, we hebben hier een compleet atypisch patroon", zei Münch.

Meer uit Buitenland

Celstraf geëist tegen oud-premier Zuid-Korea om noodtoestand

SEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse speciaal aanklager heeft vijftien jaar cel geëist tegen voormalig premier Han Duck-soo. De politicus wordt medeplichtigheid verweten aan het uitroepen van de militaire noodtoestand door toenmalig president Yoon Suk-yeol.

5 minuten geleden
Von der Leyen: beperking Oekraïens leger onacceptabel

STRAATSBURG (ANP) - Beperkingen opleggen aan de Oekraïense strijdkrachten is onacceptabel, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag in het Europees Parlement. "Dat zou het land kwetsbaar maken voor toekomstige aanvallen", zei Von der Leyen in een debat over het Amerikaanse 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne.

1 uur geleden
Tientallen doden in Thailand na overstromingen

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.

2 uur geleden
Rusland: Europa ondermijnt vredesinspanningen VS voor Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een ​​vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.

3 uur geleden
Trump: geen deadline voor Oekraïne om in te stemmen met vrede

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.

8 uur geleden
VS-regering wil limieten dodelijke luchtvervuiling terugdraaien

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.

9 uur geleden
Forse toeslag voor buitenlanders in Amerikaanse nationale parken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.

13 uur geleden