
Politiechef: gedrag dader Maagdenburg 'paste niet in patroon'
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De man die vrijdagavond inreed op een kerstmarkt in Maagdenburg vertoonde "atypisch" gedrag dat "niet paste in een patroon". Dat zei Holger Münch, het hoofd van de Duitse federale politie, zaterdagavond laat aan de publieke televisieomroep ZDF.
Münch bevestigt ook dat er in 2023 een tip kwam van Saudi-Arabië over de verdachte, waarna een zaak werd geopend en de politie "een gepast onderzoek" voerde.
Zaterdag werd bekend dat de 50-jarige Saudiër ontevreden was met hoe Duitsland vluchtelingen uit Saudi-Arabië behandelde, maar ook dat hij een islamofoob was en een aanhanger van de radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD).
Bekend bij politie
De politie kende de man. "Hij had verschillende contacten met autoriteiten, uitte beledigingen en af en toe bedreigingen, maar stond niet bekend om zijn gewelddadige daden", zei Münch aan ZDF.
Het hoofd van de politie zei dat nu alles weer op tafel moet komen, en dat de veiligheidsautoriteiten moeten nagaan of ze niets door de vingers hebben laten glippen. "Maar nogmaals, we hebben hier een compleet atypisch patroon", zei Münch.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Belgische socialistische vakbond ACOD heeft dinsdag herhaaldelijk een campagnefilmpje Speak up for Palestine uitgezonden op VRT 1, waar ook het Eurovisie Songfestival wordt uitgezonden. De bond deed dat uit protest tegen de deelname van Israël aan het muziekevenement, meldde het Belgische VRT NWS.
34 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn buitenlandminister Marco Rubio naar Turkije voor vredesoverleg later deze week met de Russen en Oekraïners. Het is nog onduidelijk hoe de Oekraïense en Russische delegatie zijn samengesteld.
1 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten heffen alle sancties tegen Syrië op. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigd. Volgens Trump dienden de sancties een belangrijke functie, maar moet Syrië nu verder.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nog enkele "problemen" moeten worden opgelost voordat de EU-lidstaten akkoord gaan met de lening van 150 miljard euro die de Europese Commissie wil aangaan voor defensie-investeringen. De Poolse minister van Financiën Andrzej Domański is echter optimistisch dat de lidstaten hiermee gaan instemmen. "Hopelijk wordt er in mei een besluit genomen", zei hij na afloop van een vergadering van EU-ministers van Financiën.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag of donderdag een ontmoeting met zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan in Ankara. Zelensky reist deze week naar Turkije af voor mogelijk vredesoverleg met Rusland.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten staan open voor het compromisvoorstel om een deel van het hogere defensiebudget dat ze van NAVO-landen eisen te besteden aan bijvoorbeeld infrastructuur en cyberveiligheid. De nieuwe afspraken die op de top in Den Haag moeten worden gemaakt gaan "zeker over meer dan alleen raketten, tanks en houwitsers", zei de Amerikaanse NAVO-ambassadeur dinsdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in Saudi-Arabië een korte ontmoeting met de nieuwe leider van Syrië, Ahmed al-Sharaa. Hij gaat hem gedag zeggen, aldus een functionaris van het Witte Huis. De ontmoeting zou een belangrijke erkenning zijn voor al-Sharaa, die commandant van de radicaalislamitische beweging al-Qaeda was. Hij wierp in december het regime van president Bashar al-Assad omver.
1 uur geleden