Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiechef Akerboom beoogde baas inlichtingendienst AIVD

Politiechef Akerboom beoogde baas inlichtingendienst AIVD

DEN HAAG (ANP) - Erik Akerboom, nu nog korpschef van de Nationale Politie, is de beoogde opvolger van Dick Schoof als directeur-generaal van de inlichtingendienst AIVD. Dat melden ingewijden na berichtgeving in de Volkskrant.

Schoof wordt op 1 maart de nieuwe topambtenaar op het ministerie van Justitie en Veiligheid. Hij kwam eind 2018 bij de AIVD, nadat hij enkele jaren de Nationale Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) was geweest.

Wanneer de ministerraad over de nieuwe AIVD-baas stemt, is nog niet bekend. Akerboom was eerder onder meer secretaris-generaal op het ministerie van Defensie en Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding, zoals dat toen nog heette. Tussen 1998 en 2003 was Akerboom al directeur Democratische Rechtsorde bij de AIVD.

De topambtenaar studeerde af aan de Nederlandse Politieacademie en begon zijn carrière bij de politie in Utrecht. In 2016 werd Akerboom korpschef van de Nationale Politie. Vanuit die functie uitte hij eind vorig jaar kritiek op de "wispelturigheid" van de politiek. Het "op- en af-beleid van opeenvolgende kabinetten" maakt het werk van de politie heel moeilijk, aldus Akerboom.

Meer uit Binnenland

NS-borden overgegaan op donkere modus

UTRECHT (ANP) - De reisinformatieborden van de NS zijn maandag overgegaan op een donkere modus. Dat betekent dat ze donkerblauw zijn met witte letters, in plaats van wit met donkerblauwe letters.

8 minuten geleden
Storing deels verholpen, uitgifte noodpaspoorten weer mogelijk

DEN HAAG (ANP) - Op Schiphol kunnen mensen die hun paspoort zijn kwijtgeraakt weer een noodpaspoort krijgen. De technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is daarmee deels opgelost.

2 uur geleden
Raad voor de Rechtspraak oneens met uitbreiding taakstrafverbod

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de Rechtspraak is 'zeer kritisch' over mogelijke uitbreiding van het taakstrafverbod. In een verklaring schrijft de raad dat het kabinetsvoorstel de rol van de rechter zou aantasten. Het voorstel verbiedt rechters te kiezen welke straf ze opleggen bij geweld tegen hulpverleners en agenten. Daardoor kunnen rechters geen "hoognodig maatwerk" leveren, aldus de raad.

2 uur geleden
Storing opgelost, huren van ov-fietsen weer mogelijk

UTRECHT (ANP) - Het is weer mogelijk om ov-fietsen te huren. De storing waardoor dit overal in het land niet lukte is opgelost, laat een woordvoerster van NS maandagochtend weten. Wat er precies misging, is nog onduidelijk.

3 uur geleden
Inspectie keurt 37,5 procent van getest kindervuurwerk af

DEN HAAG (ANP) - Van het geteste kindervuurwerk is 37,5 procent afgekeurd omdat het een groot risico kan vormen. Twee fonteinsoorten in de categorie kindervuurwerk explodeerden. De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft in totaal veertig fonteinen, knetterpellets en flitstabletten getest.

3 uur geleden
Ruim 1700 asielzoekers in Ter Apel na openen opvang Biddinghuizen

TER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is tijdens het weekeinde gedaald tot iets meer dan 1700, na de opening van een grote opvang in Biddinghuizen. Volgens de cijfers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zaten er afgelopen donderdag en vrijdag nog bijna 2100 mensen in Ter Apel.

4 uur geleden
Excuses Wilders aan Timmermans om AI-afbeeldingen

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders biedt Frans Timmermans excuses aan voor mogelijk lasterlijke afbeeldingen die met kunstmatige intelligentie zijn gemaakt van de lijsttrekker van GroenLinks-PvdA. De afbeeldingen zouden zijn gemaakt door twee Kamerleden van de PVV.

4 uur geleden