Politiecamera's voor sintintocht De Lier bespoten met purschuim
DE LIER (ANP) - Meerdere politiecamera's zijn in De Lier in de gemeente Westland (Zuid-Holland) bespoten met purschuim, bevestigt een woordvoerder van de gemeente zaterdag na berichtgeving van Regio15. Vier mensen zijn aangehouden, meldt de politie.
De camera's zijn daar opgehangen voor de veiligheid rond de intocht van Sinterklaas. In De Lier zijn de extra veiligheidsmaatregelen genomen in verband met een aangekondigde demonstratie van Kick Out Zwarte Piet zaterdag.
De bespoten politiecamera's staan in de Hoofdstraat. De politie meldt dat de camera's zijn schoongemaakt en weer werken.
KOZP wil actievoeren in De Lier omdat er zaterdag volledig zwart geschminkte pieten bij de intocht zijn. De actiegroep vindt ze racistisch. In reactie op de actie van KOZP is er ook een demonstratie vóór zwarte piet aangekondigd. Opgeroepen werd om verkleed als zwarte piet naar Westland te komen. Het is bij de gemeente niet bekend wie er achter die oproep zit. Ook is de demonstratie niet aangemeld.
Meer uit Binnenland
NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.
28 minuten geledenVUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".
2 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
3 uur geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
4 uur geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
5 uur geleden