Politiebureaus met publieksfunctie op 19 juni weer dag dicht
DEN HAAG (ANP) - Op woensdag 19 juni gaan alle politiebureaus met een publieksfunctie opnieuw 24 uur dicht. Dat meldt het Landelijk Actiecentrum Politieacties (LAC). De sluiting is net als die van afgelopen dinsdag een actie van de politievakbonden voor een structureel vroegpensioen.
Op de bureaus kan die dag geen aangifte worden gedaan. Ook kunnen er geen documenten worden afgegeven.
De bonden vinden dat politiemensen recht hebben op een goede regeling voor vroegpensioen, gezien de zwaarte van hun werk. Ze moeten eerder met werken kunnen stoppen zonder dat dat grote gevolgen heeft voor hun inkomen, aldus het LAC, en dat houdt in dat er afspraken moeten worden gemaakt met de Belastingdienst.
Eerder werd daar al actie voor gevoerd door voor kleine overtredingen geen bekeuringen uit te schrijven. Deze week en volgende week komen daar de sluiting voor één dag van de politiebureaus bij. "Pas als politici, bestuurders en werkgevers de juiste stappen zetten richting een fatsoenlijke RVU (regeling voor vervroegd uittreden) zullen de politiebonden stoppen met actievoeren. Tot dat moment nemen de acties alleen maar toe", zegt het LAC.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.
9 uur geledenASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.
9 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.
9 uur geledenKESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.
20 uur geleden