Politiebonden 'voorzichtig positief' over gesprekken Grapperhaus
LEUSDEN (ANP) - De politiebonden zijn "voorzichtig positief" over de aankomende gesprekken met minister Ferd Grapperhaus (Veiligheid). Dat zegt voorzitter Gerrit van de Kamp van politievakbond ACP nadat de bonden zondagmiddag hebben gesproken met Grapperhaus. Volgens Van de Kamp is bij het kabinet nu duidelijk dat er op korte termijn oplossingen moeten komen voor de problemen bij de politie.
De politiebonden hebben de minister tijdens een uur durende videovergadering duidelijk kunnen maken waar het bij hen op vast zit. "Vaccinaties, cao-onderhandelingen, de enorme werkdruk en toenemende spanningen in de samenleving leiden tot een onhoudbare situatie binnen de politie", vat Van de Kamp de onvrede samen. "Er is begrip dat er nu echt iets moet gebeuren."
De politiebonden praten dinsdag verder met de minister. Zondagochtend overwogen de politiebonden nog een staking tijdens de wedstrijd van Feyenoord en Ajax, om zo druk uit te oefenen op het kabinet. Grapperhaus en de bonden zitten al tijden in een impasse over een loonsverhoging en de politie wil onder meer met voorrang gevaccineerd worden tegen corona.
Meer uit Binnenland
KESSEL (ANP) - Voor het gebied rond de grote natuurbrand tussen de Limburgse plaatsen Helden en Kessel geldt een noodverordening. Het gebied is afgesloten, meldt de gemeente Peel en Maas.
5 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer kan op het militaire oefenterrein in 't Harde alleen vanaf de paden blussen, omdat er munitie in het veld ligt. Alleen gepantserde voertuigen van Defensie mogen uit veiligheidsoverwegingen het terrein op. De munitie kan door de warme grond ontploffen, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio aan een verslaggever ter plaatse. De brand is nog niet onder controle.
31 minuten geledenKESSEL (ANP) - Burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas roept inwoners van zijn gemeente op weg te blijven bij de Heldense Bossen. In dat gebied tussen Kessel en Helden woedt momenteel een grote natuurbrand. "Het is daar niet veilig. Geef hulpdiensten de ruimte hun werk te doen."
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De uitzonderlijk grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij het Gelderse 't Harde is de afgelopen nacht "helaas niet kleiner geworden", meldde een woordvoerder van de veiligheidsregio donderdagochtend. "Vannacht is de brandweer bezig geweest met het beheersen en het bewaken van het vuur. De aankomende uren zijn cruciaal: de wind rukt aan, waardoor weer meer rook- en stankoverlast mogelijk is."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar kregen 477.000 jongeren jeugdzorg, 2,8 procent minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Met uitzondering van het coronajaar 2020 is er voor het eerst sinds 2015 sprake van een daling. In dat jaar werden gemeenten verantwoordelijk voor de jeugdzorg en is het CBS de gegevens gaan bijhouden. Vooral het aantal jongeren met jeugdhulp en jeugdbescherming nam af, terwijl jeugdreclassering wel toenam.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de eerste drie maanden van dit jaar vroegen bijna 6000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is een derde meer dan in dezelfde periode een jaar eerder, maar wel minder dan in het laatste kwartaal van vorig jaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achter de hoge plaats van Nederland op de internationale Press Freedom Index gaat "een zorgwekkend beeld" schuil. Dat stelt de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) op basis van onder meer de nationale Persvrijheidsmonitor 2025, die ook donderdag is verschenen.
3 uur geleden