Politiebonden vinden verlofbeperking rondom NAVO-top schrijnend
DEN HAAG (ANP) - De vier politievakbonden zijn niet te spreken over de verlofbeperking voor politiemensen vanwege de NAVO-top in Den Haag volgend jaar. Omdat er voor de top zoveel politie-inzet nodig is, krijgen werknemers pas aan het einde van dit jaar te horen of ze in de periode rondom het evenement in juni verlof kunnen opnemen.
"Schrijnend, er wordt al zoveel gevraagd van de politie momenteel", reageert Nine Kooiman namens ACP, ANPV, NPB en Equipe. "Zij moeten ook de tijd en de mogelijkheid krijgen om op adem te komen en vakantie op te kunnen nemen."
De bonden begrijpen dat de internationale top veel capaciteit vraagt, maar maken zich tegelijkertijd zorgen om de eigen veiligheid en gezondheid van politiemensen. "Zorg voor voldoende mensen, zodat zij ook hun rust kunnen pakken", zegt Kooiman. Ze ziet de verlofbeperking als een verdere "uitholling" van de werkzaamheden van de politie.
De NAVO-top wordt volgend jaar gehouden van 24 tot en met 26 juni. In een brief heeft de politie aan burgemeesters gevraagd om rond de top, "een van de grootste veiligheidsoperaties ooit in Nederland", zo min mogelijk evenementen te laten plaatsvinden. Burgemeesters verlenen de vergunningen die voor een evenement nodig zijn. De politiebonden hopen dat organisatoren van evenementen willen nadenken over een manier om het terrein zo te organiseren dat er zo min mogelijk politie-inzet nodig is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
1 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
4 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
7 uur geleden