Politiebonden: vervelend dat Ajax opnieuw betrokken is bij actie
UTRECHT (ANP) - Politiebonden vinden het "vervelend" dat Ajax opnieuw betrokken wordt bij hun stakingen om tot een structurele vroegpensioenregeling te komen, meldt een woordvoerder van het Landelijk Actiecentrum Politieacties. Maandag werd bekend dat het duel tussen de Amsterdamse voetbalclub en FC Utrecht van aanstaande zondag niet door kan gaan omdat er geen politie is. Eerder werd om diezelfde reden een wedstrijd tegen Feyenoord afgelast.
"Het is een besluit van de driehoek om de wedstrijd niet door te laten gaan, dat is niet het doel van onze acties", aldus de woordvoerder. Volgens hem wordt er in de voorbereiding van acties gekeken in het aangekondigde wedstrijdschema naar het duel waar de meeste politie-inzet nodig is, omdat dat het meeste effect heeft. "Dat is inherent aan onze wijze van actievoeren".
Het Landelijk Actiecentrum Politieacties begrijpt dat voetballiefhebbers "teleurgesteld" zijn, maar vindt het tegelijkertijd "jammer" dat voetbalwedstrijden afhankelijk zijn van de inzet van agenten. De politiebonden blijven "onverminderd" actievoeren.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.
14 uur geleden