Politiebonden: vervelend dat Ajax opnieuw betrokken is bij actie
UTRECHT (ANP) - Politiebonden vinden het "vervelend" dat Ajax opnieuw betrokken wordt bij hun stakingen om tot een structurele vroegpensioenregeling te komen, meldt een woordvoerder van het Landelijk Actiecentrum Politieacties. Maandag werd bekend dat het duel tussen de Amsterdamse voetbalclub en FC Utrecht van aanstaande zondag niet door kan gaan omdat er geen politie is. Eerder werd om diezelfde reden een wedstrijd tegen Feyenoord afgelast.
"Het is een besluit van de driehoek om de wedstrijd niet door te laten gaan, dat is niet het doel van onze acties", aldus de woordvoerder. Volgens hem wordt er in de voorbereiding van acties gekeken in het aangekondigde wedstrijdschema naar het duel waar de meeste politie-inzet nodig is, omdat dat het meeste effect heeft. "Dat is inherent aan onze wijze van actievoeren".
Het Landelijk Actiecentrum Politieacties begrijpt dat voetballiefhebbers "teleurgesteld" zijn, maar vindt het tegelijkertijd "jammer" dat voetbalwedstrijden afhankelijk zijn van de inzet van agenten. De politiebonden blijven "onverminderd" actievoeren.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het lukt de brandweer in Utrecht "redelijk" om bij de brandhaard te komen in het pand waar donderdagmiddag een explosie was. Een woordvoerder van de veiligheidsregio laat weten dat gebouwen instabiel zijn en scheuren hebben en dat daarom de brand van buitenaf wordt bestreden. Er zijn meerdere panden ingestort.
7 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Door de explosie in het centrum van Utrecht zijn meerdere gebouwen ingestort, meldt Veiligheidsregio Utrecht donderdagavond in een update. De vier gewonden zijn overgebracht naar het calamiteitenhospitaal van het UMC Utrecht.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die hun huis niet meer in kunnen na de grote explosie en brand in het centrum van Utrecht, worden opgevangen in hotel Karel V. Dat ligt niet ver van de getroffen Visscherssteeg. Een woordvoerster van de gemeente weet niet om hoeveel mensen het gaat.
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma is geraakt door de explosie en brand in het centrum van Utrecht en maakt zich zorgen over de mensen die gewond zijn geraakt. Dat zegt ze donderdagmiddag vlakbij de Visscherssteeg, waar de brand nog altijd woedt. Volgens Veiligheidsregio Utrecht gaat het om zeker vier gewonden. Mogelijk liggen er ook mensen onder het puin.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de explosie in het centrum van Utrecht zijn zeker vier mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Eerder sprak hij van zeker één gewonde.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Rode Kruis meldt uit voorzorg vrijwilligers te hebben opgeroepen om naar het calamiteitenhospitaal in Utrecht te gaan, dat donderdagmiddag is geopend na een of meerdere explosies in de binnenstad. "Ons noodhulpteam is ter plaatse en ondersteunt de hulpdiensten in het centrum", laat de hulporganisatie weten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het UMC Utrecht opent een calamiteitenhospitaal wegens de explosie donderdagmiddag in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerster van het ziekenhuis.
2 uur geleden