Politiebonden: vervelend dat Ajax opnieuw betrokken is bij actie
UTRECHT (ANP) - Politiebonden vinden het "vervelend" dat Ajax opnieuw betrokken wordt bij hun stakingen om tot een structurele vroegpensioenregeling te komen, meldt een woordvoerder van het Landelijk Actiecentrum Politieacties. Maandag werd bekend dat het duel tussen de Amsterdamse voetbalclub en FC Utrecht van aanstaande zondag niet door kan gaan omdat er geen politie is. Eerder werd om diezelfde reden een wedstrijd tegen Feyenoord afgelast.
"Het is een besluit van de driehoek om de wedstrijd niet door te laten gaan, dat is niet het doel van onze acties", aldus de woordvoerder. Volgens hem wordt er in de voorbereiding van acties gekeken in het aangekondigde wedstrijdschema naar het duel waar de meeste politie-inzet nodig is, omdat dat het meeste effect heeft. "Dat is inherent aan onze wijze van actievoeren".
Het Landelijk Actiecentrum Politieacties begrijpt dat voetballiefhebbers "teleurgesteld" zijn, maar vindt het tegelijkertijd "jammer" dat voetbalwedstrijden afhankelijk zijn van de inzet van agenten. De politiebonden blijven "onverminderd" actievoeren.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
25 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geleden