Politiebonden over geweld na WK-duels: triest en zorgwekkend
DEN HAAG (ANP) - Politiebonden maken zich zorgen over de ongeregeldheden in de grote steden rondom WK-wedstrijden. "Het is triest dat voetbal iedere keer tot geweld en vernielingen leidt", vindt Wim Groeneweg, voorzitter van politievakbond ACP. De zorgen leven ook bij Jan Struijs van de Nederlandse Politiebond (NPB).
Beide voorzitters maken zich vooral zorgen over de extra inzet van Mobiele Eenheid en de impact daarvan op politiemensen."Er wordt te veel gevraagd van politiemensen", aldus Struijs. Hij zegt signalen te krijgen dat agenten dit niet meer volhouden. Ook blijft door de extra inzet ander politiewerk liggen en heeft het gevolgen voor de inzet van wijkagenten benadrukt Groeneweg. "We raken hierdoor juist onze informatiepositie in de wijken kwijt."
Na de overwinning van Marokko op Canada op het WK in Qatar was het opnieuw onrustig in een aantal steden. Zo werden in de Haagse Schilderswijk zes mensen aangehouden voor openlijke geweldpleging en bezit van zwaar vuurwerk. Een agent werd geraakt door een baksteen en liep een gekneusde schouder op. Ook in Rotterdam raakte een agent gewond, daar verrichtte de politie vijf aanhoudingen.
Amsterdam
In Amsterdam werden donderdagavond negen mensen opgepakt en in Amersfoort werd de politie bekogeld met vuurwerk. "Het geweld wordt steeds zorgwekkender. Het houdt maar niet op", aldus Struijs.
Burgemeester Femke Halsema gaat vrijdag niets zeggen over de ongeregeldheden in de hoofdstad, zo laat ze via haar woordvoerder weten. Op de vraag hoe de stad zich voorbereidt op de volgende wedstrijd die Marokko speelt, komende dinsdag, wil ze pas na het weekend ingaan. Ook de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb laat weten vrijdag niets te zeggen over eventuele maatregelen in zijn stad volgende week. Een reactie op de gebeurtenissen van donderdagavond heeft de burgemeester eveneens nog niet gegeven.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Afghaanse vrouwen en meisjes die zich als asielzoeker melden in Nederland, maken meer kans om hier te mogen blijven. Door een besluit van asielminister Bart van den Brink komen zij "in verreweg de meeste gevallen" in aanmerking voor een verblijfsvergunning, meldt zijn ministerie.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Raisa Blommestijn is in hoger beroep veroordeeld tot een taakstraf van dertig uur waarvan tien uur voorwaardelijk voor beledigende uitlatingen op X in mei 2023. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) gebruikte de term "negroïde primaten" bij een video waarop geweld te zien was.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een werkstraf van 180 uur, een maand voorwaardelijke celstraf en een rijontzegging van twaalf maanden geëist tegen het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) wegens het aanrijden van een actievoerster bij het provinciehuis in Haarlem. Ze protesteerde op 3 maart vorig jaar met Extinction Rebellion (XR) tegen de vervuilende fabrieken van Tata Steel, voor de ingang van de parkeergarage.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die donderdagmiddag is aangehouden na een verdachte situatie in het stadhuis in Den Haag zei dat hij een bom bij zich had. Dat meldt de politie. Het gaat om een 28-jarige Hagenaar. Er zijn geen explosieven bij hem aangetroffen.
6 uur geleden