Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiebonden: neem maatregelen tegen onrust na wedstrijd Marokko

Politiebonden: neem maatregelen tegen onrust na wedstrijd Marokko

DEN HAAG (ANP) - Politiebonden willen dat overheden maatregelen nemen om te zorgen dat zaterdag rondom de WK-wedstrijd Marokko - Portugal niet opnieuw ongeregeldheden uitbreken. De NPB pleit voor "ingrijpende maatregelen" zoals de inzet van noodverordeningen.

Dinsdagavond was het opnieuw onrustig in verschillende steden na de Marokkaanse overwinning op Spanje bij het WK voetbal in Qatar. Marokko veroverde na strafschoppen een plek in de kwartfinale.

Voorzitter van de Nederlandse Politiebond (NPB) Jan Struijs pleitte woensdagochtend in het WNL-programma Goedemorgen Nederland voor zo veel mogelijk preventieve maatregelen. "Dan moet je denken aan noodverordeningen in bepaalde gebieden, zodat de politie heel snel kan ingrijpen." Daarnaast denkt hij aan de inzet van gebiedsontzeggingen en preventief fouilleren.

Compliment

Struijs maakt zich grote zorgen over het structurele karakter van de rellen. Ook na overwinningen van het Marokkaanse elftal op Belgiƫ en Canada liepen feesten uit de hand.

Wim Groeneweg van ACP pleit voor een harde aanpak, maar ook maatwerk. "Als blijkt dat er een noodverordening ingezet moet worden dan moet dat zo zijn." Hij ziet dat de Marokkaanse gemeenschap zelf alles in het werk stelt om "raddraaiers" in toom te houden. "Dat verdient een compliment." Volgens Groeneweg is het steeds een kleine groep die het verpest en moet daar tegen opgetreden worden. "Je wilt niet de verdenking op je laden dat we anders zouden reageren dan bij andere supportersongeregeldheden."

In de drie grote steden en Amersfoort werden dinsdagavond in totaal zestig mensen aangehouden, onder meer voor het afsteken en gooien van zwaar vuurwerk. In Rotterdam liep een agent daardoor gehoorschade op. In Den Haag werd een motoragent belaagd. Op verschillende plekken greep de Mobiele Eenheid in.

Meer uit Binnenland

A2-racer rijdt 240 kilometer per uur, auto en rijbewijs ingenomen

HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.

2 uur geleden
Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

13 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

13 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

15 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

1 dag geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

1 dag geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

1 dag geleden