Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiebonden: neem maatregelen tegen onrust na wedstrijd Marokko

Politiebonden: neem maatregelen tegen onrust na wedstrijd Marokko

DEN HAAG (ANP) - Politiebonden willen dat overheden maatregelen nemen om te zorgen dat zaterdag rondom de WK-wedstrijd Marokko - Portugal niet opnieuw ongeregeldheden uitbreken. De NPB pleit voor "ingrijpende maatregelen" zoals de inzet van noodverordeningen.

Dinsdagavond was het opnieuw onrustig in verschillende steden na de Marokkaanse overwinning op Spanje bij het WK voetbal in Qatar. Marokko veroverde na strafschoppen een plek in de kwartfinale.

Voorzitter van de Nederlandse Politiebond (NPB) Jan Struijs pleitte woensdagochtend in het WNL-programma Goedemorgen Nederland voor zo veel mogelijk preventieve maatregelen. "Dan moet je denken aan noodverordeningen in bepaalde gebieden, zodat de politie heel snel kan ingrijpen." Daarnaast denkt hij aan de inzet van gebiedsontzeggingen en preventief fouilleren.

Compliment

Struijs maakt zich grote zorgen over het structurele karakter van de rellen. Ook na overwinningen van het Marokkaanse elftal op België en Canada liepen feesten uit de hand.

Wim Groeneweg van ACP pleit voor een harde aanpak, maar ook maatwerk. "Als blijkt dat er een noodverordening ingezet moet worden dan moet dat zo zijn." Hij ziet dat de Marokkaanse gemeenschap zelf alles in het werk stelt om "raddraaiers" in toom te houden. "Dat verdient een compliment." Volgens Groeneweg is het steeds een kleine groep die het verpest en moet daar tegen opgetreden worden. "Je wilt niet de verdenking op je laden dat we anders zouden reageren dan bij andere supportersongeregeldheden."

In de drie grote steden en Amersfoort werden dinsdagavond in totaal zestig mensen aangehouden, onder meer voor het afsteken en gooien van zwaar vuurwerk. In Rotterdam liep een agent daardoor gehoorschade op. In Den Haag werd een motoragent belaagd. Op verschillende plekken greep de Mobiele Eenheid in.

Meer uit Binnenland

Urgenda-oprichter Marjan Minnesma herdacht in rouwadvertenties

DEN HAAG (ANP) - In een reeks rouwadvertenties in Trouw wordt dinsdag stilgestaan bij het overlijden van de oprichter en directeur van de klimaatorganisatie Urgenda, Marjan Minnesma, die vrijdag op 59-jarige leeftijd overleed. "Jij was onze onverschrokken voorvrouw, onze drijvende kracht, ons kompas", schrijft Urgenda onder meer in een rouwadvertentie.

24 minuten geleden
Grote brand in loods in Zutphen

ZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.

2 uur geleden
Natuurbrand bij Koog aan de Zaan

KOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.

2 uur geleden
Rode Kruis: zo'n 140 asielzoekers naar nachtopvang in Groningen

TER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.

4 uur geleden
Netanyahu beveelt intensivering van offensief in Libanon

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.

7 uur geleden
Lopers Roparun onthaald op Coolsingel in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.

7 uur geleden
Geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

TILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."

11 uur geleden