Politiebonden: neem maatregelen tegen onrust na wedstrijd Marokko
DEN HAAG (ANP) - Politiebonden willen dat overheden maatregelen nemen om te zorgen dat zaterdag rondom de WK-wedstrijd Marokko - Portugal niet opnieuw ongeregeldheden uitbreken. De NPB pleit voor "ingrijpende maatregelen" zoals de inzet van noodverordeningen.
Dinsdagavond was het opnieuw onrustig in verschillende steden na de Marokkaanse overwinning op Spanje bij het WK voetbal in Qatar. Marokko veroverde na strafschoppen een plek in de kwartfinale.
Voorzitter van de Nederlandse Politiebond (NPB) Jan Struijs pleitte woensdagochtend in het WNL-programma Goedemorgen Nederland voor zo veel mogelijk preventieve maatregelen. "Dan moet je denken aan noodverordeningen in bepaalde gebieden, zodat de politie heel snel kan ingrijpen." Daarnaast denkt hij aan de inzet van gebiedsontzeggingen en preventief fouilleren.
Compliment
Struijs maakt zich grote zorgen over het structurele karakter van de rellen. Ook na overwinningen van het Marokkaanse elftal op België en Canada liepen feesten uit de hand.
Wim Groeneweg van ACP pleit voor een harde aanpak, maar ook maatwerk. "Als blijkt dat er een noodverordening ingezet moet worden dan moet dat zo zijn." Hij ziet dat de Marokkaanse gemeenschap zelf alles in het werk stelt om "raddraaiers" in toom te houden. "Dat verdient een compliment." Volgens Groeneweg is het steeds een kleine groep die het verpest en moet daar tegen opgetreden worden. "Je wilt niet de verdenking op je laden dat we anders zouden reageren dan bij andere supportersongeregeldheden."
In de drie grote steden en Amersfoort werden dinsdagavond in totaal zestig mensen aangehouden, onder meer voor het afsteken en gooien van zwaar vuurwerk. In Rotterdam liep een agent daardoor gehoorschade op. In Den Haag werd een motoragent belaagd. Op verschillende plekken greep de Mobiele Eenheid in.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
12 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
21 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
23 uur geleden