Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiebonden gaan actievoeren tijdens wedstrijden Eredivisie

Politiebonden gaan actievoeren tijdens wedstrijden Eredivisie

BAARN (ANP) - De politiebonden gaan hun acties voor een goed vroegpensioen verharden. Ze gaan tijdens voetbalwedstrijden in de Eredivisie bijeenkomsten organiseren, waardoor de politie niet aanwezig is bij de wedstrijden.

Voor het komend weekend is gekozen voor FC Twente tegen Sparta in Enschede op zaterdag en NAC tegen Ajax in Breda op zondag. De bijeenkomsten van de politiebonden zijn buiten het voetbalstadion en beginnen een uur voor aanvang van de wedstrijden. Ze duren tot een uur na afloop van de voetbalduels.

De politieacties voor een structureel vroegpensioen begonnen afgelopen voorjaar. Actievoerende agenten schrijven sinds 7 mei bij lichte overtredingen veel minder bekeuringen uit, omdat de bonden een structureel vroegpensioen eisen. Tijdens actiedagen in juni gingen politiebureaus met een publieksfunctie 24 uur dicht, waardoor mensen geen aangifte konden doen. Ook verlenen agenten geen bijstand meer bij deurwaarders en zetten ze wekelijks bij gemeentehuizen hun zwaailichten en sirenes aan tijdens de zogenoemde 'alarmactie'.

AOW-regeling nog tijdelijk

Medewerkers van de politie kunnen sinds 2021 drie jaar voor hun AOW-leeftijd stoppen met werken, maar die regeling is tijdelijk. De bonden willen dat er een permanente regeling komt. "Dat politiewerk zwaar werk is, komt helaas te vaak naar voren bij voetbalwedstrijden", lichten de vier bonden toe in een persbericht. "Het kabinet dient nadrukkelijk en zichtbaar stappen te zetten om het vroegpensioen voor politiemedewerkers mogelijk te maken. De betrokken burgemeesters en KNVB-bestuurders kunnen hun bijdrage hieraan leveren door de oproep aan de minister nadrukkelijk te ondersteunen en uit te dragen."

De burgemeester van Breda, Paul Depla, laat weten dat er momenteel geen aanleiding is voor de politie om zondag aanwezig te zijn bij de wedstrijd NAC-Ajax. "Dus de wedstrijd zal ondanks de actie gewoon door kunnen gaan, tenzij er nieuwe informatie komt", aldus Depla. "Dit is meteen een mooie gelegenheid voor de supporters om te laten zien dat voetbal zonder de aanwezigheid van de politie kan."

Informatiegestuurd werken

De politie is bij voetbalwedstrijden in Breda afwezig als het kan, en aanwezig als het moet, aldus Depla. "Daarbij werken we informatiegestuurd: zolang er geen informatie is die aanleiding geeft om de politie aanwezig te laten zijn, is de politie er niet."

Meer uit Binnenland

Kapotte trams van Erasmusbrug gehaald

ROTTERDAM (ANP) - De twee kapotte trams die woensdagochtend op de Rotterdamse Erasmusbrug in botsing kwamen, zijn van de brug gehaald. Aan het einde van de middag was het tramspoor vrij. Fietsers en voetgangers gaan er ook weer overheen, maar wegverkeer en trams nog niet.

2 uur geleden
Vierdaagse ziet ruim 1200 lopers op 'zwaarste dag' uitvallen

NIJMEGEN (ANP) - Op de tweede dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 1249 mensen uitgevallen of helemaal niet gestart. Dat zijn er bijna driehonderd meer dan vorig jaar op zogeheten Roze Woensdag, maar minder dan het jaar daarvoor. De organisatie meldt dat ruim 43.700 mensen woensdag tijdig de finish haalden.

2 uur geleden
Camera's voor vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dit weekend speciale detectiecamera's te plaatsen bij de Merwedebrug. Na het weekend kunnen dan de eerste boetes worden uitgedeeld aan vrachtwagenchauffeurs die het verbod op vrachtverkeer negeren, meldt een woordvoerder.

3 uur geleden
Verkeer kan tot begin van de avond niet over Erasmusbrug

ROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam kan tot begin van de avond niet gebruikt worden door het verkeer. Dat schat de veiligheidsregio in. Op de brug reed woensdag aan het einde van de ochtend een tram achterop een stilstaande tram. Vijftien mensen raakten gewond, van wie een ernstig.

4 uur geleden
Schouten: schrik sloeg me om het hart bij beelden botsing trams

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam is geschrokken van de botsing tussen twee trams op de Erasmusbrug. Vanaf het stadhuis hoorde ze veel ambulances en even later kreeg ze beelden van het ongeluk doorgestuurd. "Dan slaat de schrik je om het hart. Zeker in de wetenschap dat er mensen in de tram zitten. Het is een enorme klap geweest", zei Schouten, die enkele uren na het tramongeluk een bezoek bracht aan de Erasmusbrug. Hoe de botsing heeft kunnen gebeuren is nog niet bekend, het onderzoek loopt nog.

5 uur geleden
Zeven mensen in ziekenhuis na trambotsing Erasmusbrug

ROTTERDAM (ANP) - Zeven mensen die gewond raakten door de trambotsing op de Erasmusbrug in Rotterdam zijn naar het ziekenhuis gebracht. Een van hen is zwaargewond, meldt Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

6 uur geleden
Vijf jaar cel voor aanslag met vuurwerkbom Purmerend

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft woensdag de 20-jarige Mahir B. uit Purmerend veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn betrokkenheid bij een aanslag met een vuurwerkbom in de Maasstraat in zijn woonplaats in december 2024. Daarbij raakte een 16-jarige jongen ernstig gewond.

6 uur geleden