Politiebonden dreigen met hardere acties om vroegpensioen
DEN HAAG (ANP) - De vier politievakbonden dreigen met hardere acties als er geen oplossing komt voor een permanente regeling voor vroegpensioen. "Als deze er op 7 mei niet is dan lopen wij niet meer zo vriendelijk door de straten van Den Haag", zei Nine Kooiman namens de bonden. De acties zouden kunnen bestaan uit het niet meer uitschrijven van boetes, licht ze toe. "Wij gaan net zo lang door tot we winnen", aldus de voorzitter van de Nederlandse Politiebond (NPB).
Woensdag voeren duizenden politiemedewerkers in Den Haag actie tegen het verdwijnen van de tijdelijke regeling die het mogelijk maakt om vervroegd met pensioen te gaan. Naast een manifestatie op het Malieveld lopen ze ook een mars door de stad.
De actie werd georganiseerd door de ACP, NPB, ANPV en Equipe. De bonden willen een structurele en verbeterde regeling voor het vroegpensioen. Sinds 2021 kunnen politiemedewerkers tot drie jaar voordat ze de AOW-gerechtigde leeftijd bereiken, stoppen met werken, maar deze regeling is tijdelijk.
Demissionair minister Carola Schouten (Pensioenen) zegt snel in gesprek te willen met de bonden. "Tot het zover is kan ik inhoudelijk nergens op vooruitlopen, maar het spreekt voor zich dat het een belangrijk onderwerp is dat veel mensen raakt", zegt ze via haar woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Door de aanhoudende droogte geldt in vrijwel heel Nederland inmiddels een verhoogd risico op natuurbranden. Nadat deze en vorige week al in 20 van de 25 veiligheidsregio's fase 2 van kracht werd, is nu ook in Friesland, Drenthe en Groningen het hoogste waarschuwingsniveau afgegeven. Twee regio's, Amsterdam-Amstelland en Zaanstreek-Waterland, registreren het actuele natuurbrandrisico niet via deze methode.
35 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Om 11.00 uur had 10 procent van alle stemgerechtigden in Gorinchem een stem uitgebracht voor de herverkiezing van de gemeenteraad. Dat was net iets minder dan de opkomst rond dat tijdstip bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Een meerderheid van de gemeenteraad besloot tot een herstemming, omdat er vermoedens van stemfraude waren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het draagvlak onder Nederlanders voor de dodenherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei, is nagenoeg hetzelfde gebleven in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek dat wordt uitgevoerd in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.
2 uur geledenHELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.
3 uur geleden