Politiebonden dreigen met hardere acties om vroegpensioen
DEN HAAG (ANP) - De vier politievakbonden dreigen met hardere acties als er geen oplossing komt voor een permanente regeling voor vroegpensioen. "Als deze er op 7 mei niet is dan lopen wij niet meer zo vriendelijk door de straten van Den Haag", zei Nine Kooiman namens de bonden. De acties zouden kunnen bestaan uit het niet meer uitschrijven van boetes, licht ze toe. "Wij gaan net zo lang door tot we winnen", aldus de voorzitter van de Nederlandse Politiebond (NPB).
Woensdag voeren duizenden politiemedewerkers in Den Haag actie tegen het verdwijnen van de tijdelijke regeling die het mogelijk maakt om vervroegd met pensioen te gaan. Naast een manifestatie op het Malieveld lopen ze ook een mars door de stad.
De actie werd georganiseerd door de ACP, NPB, ANPV en Equipe. De bonden willen een structurele en verbeterde regeling voor het vroegpensioen. Sinds 2021 kunnen politiemedewerkers tot drie jaar voordat ze de AOW-gerechtigde leeftijd bereiken, stoppen met werken, maar deze regeling is tijdelijk.
Demissionair minister Carola Schouten (Pensioenen) zegt snel in gesprek te willen met de bonden. "Tot het zover is kan ik inhoudelijk nergens op vooruitlopen, maar het spreekt voor zich dat het een belangrijk onderwerp is dat veel mensen raakt", zegt ze via haar woordvoerder.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
2 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
10 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
10 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
18 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
20 uur geleden