Politiebonden dienen klacht in bij Arbeidsinspectie om C2000
DEN HAAG (ANP) - De politiebonden hebben dinsdagavond een klacht ingediend bij de Nederlandse Arbeidsinspectie vanwege de problemen met het communicatiesysteem C2000. ACP-voorzitter Wim Groeneweg bevestigt berichtgeving hierover van het AD.
Volgens Groeneweg ontstaan door het niet goed functioneren van het systeem gevaarlijke omstandigheden voor politiemensen. "Voor een politieman is het communicatiemiddel bijna net zo belangrijk als het wapen. Als je niet goed bent bewapend, kan je in heel gevaarlijke situaties terechtkomen. Al vele jaren hebben wij klachten ingediend bij de korpsleiding en de minister, maar dat heeft niet geholpen, dus rest ons niets anders dan een officiële klacht indienen bij de Arbeidsinspectie."
Vorige week was het nog raak in het Noord-Brabantse Rijsbergen. Daar hield de politie een klopjacht op drie verdachten van een overval op een wapenwinkel in België. In Rijsbergen crashte het voertuig van de verdachten. Zowel op het moment van de melding als tijdens de klopjacht door ruim zeventig politiemensen bleek communicatie met elkaar, maar ook met de meldkamer van de politie, een groot deel van de tijd onmogelijk. Dat schrijven politievakbonden ACP, NPB, ANPV en Equipe in een maandag verstuurde brief aan korpschef Henk van Essen en minister Dilan Yesilgöz (Justitie en Veiligheid).
Onbetrouwbaar
De bonden vinden het volstrekt onacceptabel dat C2000 de politiemensen in het heetst van de strijd wederom volledig in de steek liet, zo staat verder in de brief. "C2000 is daarmee door elke grens van betrouwbaarheid gezakt. Er ontstonden daadwerkelijk levensgevaarlijke situaties."
Eerder al signaleerden de bonden de problemen in Rijsbergen. In reactie daarop noemde het ministerie van Justitie en Veiligheid de problemen met het communicatiesysteem daar "heel ernstig". Een woordvoerder van de korpsleiding liet weten dat wordt uitgezocht wat er nu precies aan de hand was.
Vele voorbeelden
De problemen in Rijsbergen zijn volgens de bonden slechts een voorbeeld van de vele incidenten in Nederland. "Via de achterban van de landelijke politiebonden bereiken ons met zeer grote regelmaat berichten van een haperend en niet functionerend C2000-netwerk. U zijn inmiddels vele voorbeelden bekend waarbij dit tevens heeft geleid tot slachtoffers. Dit kan en mag in de toekomst niet meer gebeuren."
In de brief eisen de bonden maatregelen. "Wij kunnen niet anders dan van u eisen dat u per direct alle maatregelen zult nemen welke ervoor zorgen dat politiemensen niet opnieuw in deze levensgevaarlijke situaties belanden."
Minister Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid) zegt via haar woordvoerder dat ze de problemen "serieus neemt" en dat ze binnenkort met de politievakbonden gaat praten hierover.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn 250 Nederlanders verdronken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder; in 2024 verdronken in totaal 245 mensen. In de afgelopen vijf jaar ging het jaarlijks om gemiddeld 235 mensen.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft vorig jaar meer geweld gebruikt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die woensdag bekend zijn gemaakt. Agenten werden vorig jaar ruim 2,6 miljoen keer ingezet. Bij 25.163 van deze incidenten gebruikte de politie geweld, een stijging van bijna 9 procent. Die is volgens de politie deels te verklaren door de toename van het aantal inzetten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tien Britse staatsburgers uit afgelegen eilandgebieden, waaronder passagiers van het cruiseschip m/v Hondius, worden naar het Verenigd Koninkrijk overgebracht voor preventieve isolatie. Dat meldt het Britse agentschap voor gezondheidsveiligheid (UKHSA).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
8 uur geleden