Politiebonden dienen klacht in bij Arbeidsinspectie om C2000
DEN HAAG (ANP) - De politiebonden hebben dinsdagavond een klacht ingediend bij de Nederlandse Arbeidsinspectie vanwege de problemen met het communicatiesysteem C2000. ACP-voorzitter Wim Groeneweg bevestigt berichtgeving hierover van het AD.
Volgens Groeneweg ontstaan door het niet goed functioneren van het systeem gevaarlijke omstandigheden voor politiemensen. "Voor een politieman is het communicatiemiddel bijna net zo belangrijk als het wapen. Als je niet goed bent bewapend, kan je in heel gevaarlijke situaties terechtkomen. Al vele jaren hebben wij klachten ingediend bij de korpsleiding en de minister, maar dat heeft niet geholpen, dus rest ons niets anders dan een officiële klacht indienen bij de Arbeidsinspectie."
Vorige week was het nog raak in het Noord-Brabantse Rijsbergen. Daar hield de politie een klopjacht op drie verdachten van een overval op een wapenwinkel in België. In Rijsbergen crashte het voertuig van de verdachten. Zowel op het moment van de melding als tijdens de klopjacht door ruim zeventig politiemensen bleek communicatie met elkaar, maar ook met de meldkamer van de politie, een groot deel van de tijd onmogelijk. Dat schrijven politievakbonden ACP, NPB, ANPV en Equipe in een maandag verstuurde brief aan korpschef Henk van Essen en minister Dilan Yesilgöz (Justitie en Veiligheid).
Onbetrouwbaar
De bonden vinden het volstrekt onacceptabel dat C2000 de politiemensen in het heetst van de strijd wederom volledig in de steek liet, zo staat verder in de brief. "C2000 is daarmee door elke grens van betrouwbaarheid gezakt. Er ontstonden daadwerkelijk levensgevaarlijke situaties."
Eerder al signaleerden de bonden de problemen in Rijsbergen. In reactie daarop noemde het ministerie van Justitie en Veiligheid de problemen met het communicatiesysteem daar "heel ernstig". Een woordvoerder van de korpsleiding liet weten dat wordt uitgezocht wat er nu precies aan de hand was.
Vele voorbeelden
De problemen in Rijsbergen zijn volgens de bonden slechts een voorbeeld van de vele incidenten in Nederland. "Via de achterban van de landelijke politiebonden bereiken ons met zeer grote regelmaat berichten van een haperend en niet functionerend C2000-netwerk. U zijn inmiddels vele voorbeelden bekend waarbij dit tevens heeft geleid tot slachtoffers. Dit kan en mag in de toekomst niet meer gebeuren."
In de brief eisen de bonden maatregelen. "Wij kunnen niet anders dan van u eisen dat u per direct alle maatregelen zult nemen welke ervoor zorgen dat politiemensen niet opnieuw in deze levensgevaarlijke situaties belanden."
Minister Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid) zegt via haar woordvoerder dat ze de problemen "serieus neemt" en dat ze binnenkort met de politievakbonden gaat praten hierover.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
3 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
5 uur geleden