Politiebonden dienen klacht in bij Arbeidsinspectie om C2000
DEN HAAG (ANP) - De politiebonden hebben dinsdagavond een klacht ingediend bij de Nederlandse Arbeidsinspectie vanwege de problemen met het communicatiesysteem C2000. ACP-voorzitter Wim Groeneweg bevestigt berichtgeving hierover van het AD.
Volgens Groeneweg ontstaan door het niet goed functioneren van het systeem gevaarlijke omstandigheden voor politiemensen. "Voor een politieman is het communicatiemiddel bijna net zo belangrijk als het wapen. Als je niet goed bent bewapend, kan je in heel gevaarlijke situaties terechtkomen. Al vele jaren hebben wij klachten ingediend bij de korpsleiding en de minister, maar dat heeft niet geholpen, dus rest ons niets anders dan een officiële klacht indienen bij de Arbeidsinspectie."
Vorige week was het nog raak in het Noord-Brabantse Rijsbergen. Daar hield de politie een klopjacht op drie verdachten van een overval op een wapenwinkel in België. In Rijsbergen crashte het voertuig van de verdachten. Zowel op het moment van de melding als tijdens de klopjacht door ruim zeventig politiemensen bleek communicatie met elkaar, maar ook met de meldkamer van de politie, een groot deel van de tijd onmogelijk. Dat schrijven politievakbonden ACP, NPB, ANPV en Equipe in een maandag verstuurde brief aan korpschef Henk van Essen en minister Dilan Yesilgöz (Justitie en Veiligheid).
Onbetrouwbaar
De bonden vinden het volstrekt onacceptabel dat C2000 de politiemensen in het heetst van de strijd wederom volledig in de steek liet, zo staat verder in de brief. "C2000 is daarmee door elke grens van betrouwbaarheid gezakt. Er ontstonden daadwerkelijk levensgevaarlijke situaties."
Eerder al signaleerden de bonden de problemen in Rijsbergen. In reactie daarop noemde het ministerie van Justitie en Veiligheid de problemen met het communicatiesysteem daar "heel ernstig". Een woordvoerder van de korpsleiding liet weten dat wordt uitgezocht wat er nu precies aan de hand was.
Vele voorbeelden
De problemen in Rijsbergen zijn volgens de bonden slechts een voorbeeld van de vele incidenten in Nederland. "Via de achterban van de landelijke politiebonden bereiken ons met zeer grote regelmaat berichten van een haperend en niet functionerend C2000-netwerk. U zijn inmiddels vele voorbeelden bekend waarbij dit tevens heeft geleid tot slachtoffers. Dit kan en mag in de toekomst niet meer gebeuren."
In de brief eisen de bonden maatregelen. "Wij kunnen niet anders dan van u eisen dat u per direct alle maatregelen zult nemen welke ervoor zorgen dat politiemensen niet opnieuw in deze levensgevaarlijke situaties belanden."
Minister Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid) zegt via haar woordvoerder dat ze de problemen "serieus neemt" en dat ze binnenkort met de politievakbonden gaat praten hierover.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 26-jarige Wesley W. uit Helmond, voor het jarenlang seksueel misbruiken van jonge kinderen. W. deed dat over een periode van tien jaar, als oppas bij mensen thuis en later als onderwijsassistent op een basisschool in zijn woonplaats. Het jongste slachtoffer was twee jaar oud, het oudste tien. De verklaringen van de kinderen "gaan door merg en been", aldus de officier van justitie in de onderbouwing van haar strafeis.
20 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het dekenberaad heeft strafrechtadvocaten opnieuw opgeroepen om Ridouan Taghi (47) rechtsbijstand te verlenen in het grote liquidatieproces Marengo. Taghi zit al maanden zonder advocaat, sinds de aanhouding van zijn advocaat Vito Shukrula afgelopen april. Een eerdere oproep van de toezichthouder leidde niet tot geschikte kandidaten.
20 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De Stint-ondernemers hebben na het dodelijke ongeluk met een Stint in 2018 een Duits keuringsrapport "op een kwalijke manier gemanipuleerd". Dat stelde de officier van justitie maandag in de rechtbank in Den Bosch. "Dit zegt veel over het manipulatieve en onbetrouwbare karakter van de verdachten", zei de aanklager.
43 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in Ter Apel is weer gezakt tot onder de limiet van 2000 mensen. Tijdens het weekeinde overnachtten ongeveer 1950 mensen in het aanmeldcentrum. Opvangorgaan COA hoeft daardoor geen nieuwe dwangsommen te betalen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Van de 22 demonstranten die zondag zijn aangehouden bij het Concertgebouw in Amsterdam zitten er maandagochtend nog vijf vast, meldt de politie. Justitie beslist nadat zij zijn gehoord over een eventuele vervolging.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM blijft naar Curaçao vliegen, nadat er afgelopen weekend meldingen waren geweest van bijna-ongelukken in het luchtruim van het eiland. Wel houdt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij de situatie nauw in de gaten en is er contact met de relevante autoriteiten, stelt het bedrijf in een verklaring.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie verwacht acht uur nodig te hebben voor het requisitoir in de Stint-zaak. Twee officieren van justitie zijn maandagochtend in de rechtbank in Den Bosch begonnen aan de voordracht, die is opgeknipt in vier blokken van telkens twee uur. Aan het einde van de vierde zittingsdag horen de Stint-ondernemers de strafeisen.
1 uur geleden