Politiebond wil met lokaal gezag reflecteren op boerenacties
DEN HAAG (ANP) - Politievakbond ACP wil dat er met het lokale gezag wordt gereflecteerd over de handhaving rond de boerenacties op snelwegen richting Den Bosch en het dodelijke ongeluk dat vrijdag plaatsvond op de A59 bij Heesch. Dat ongeluk gebeurde in de staart van een file die was ontstaan door trekkers op de snelweg.
De vakbond noemt het "diep en diep triest" dat er twee doden zijn gevallen. De bond wil dat er wordt gereflecteerd "over hoe dit heeft kunnen gebeuren".
De ACP zegt te snappen dat kritiek zich focust op de politie, omdat zij niet zouden hebben gehandhaafd. Maar volgens de politiebond stelt het lokale gezag, en dus de burgemeester, het handhavingsplan op. "De politie geeft slechts advies en beslist er zelf niet over", aldus de woordvoerder. Als het aan de ACP zelf ligt, vindt er bij toekomstige boerenacties meer handhaving plaats.
Eigen verantwoordelijkheid
De Nederlandse Politiebond (NPB) is het roerend met collega-vakbond ACP eens. "Besluiten over de omgang met demonstraties, de inzet van capaciteit en de wijze van handhaving worden genomen in de lokale driehoek: burgemeester, Openbaar Ministerie en politie. Die verantwoordelijkheid kan en mag niet bij individuele agenten worden neergelegd. De Nederlandse Politiebond vindt daarom dat de lokale driehoek de aanpak van dit soort acties zorgvuldig en grondig moet evalueren."
"Zodra de verkeersveiligheid ernstig in het geding komt, moet vooraf helder zijn waar de grens ligt én moet er eenduidig, effectief en veilig kunnen worden opgetreden. Daarvoor hebben agenten duidelijke opdrachten nodig, voldoende mensen en middelen, en volledige politieke en bestuurlijke rugdekking. Van politiemensen kan niet worden verwacht dat zij in een onmogelijke positie worden gebracht en achteraf het verwijt krijgen dat zij het niet goed hebben gedaan", aldus de NPB.
Een woordvoerster van de politie laat zaterdag weten dat het onderzoek naar de toedracht van het ongeluk nog loopt. Het is nog niet duidelijk wanneer er meer informatie kan worden gedeeld. "Onze collega's gaan heel secuur te werk", aldus de woordvoerster. Bij het ongeluk raakten ook zes mensen gewond. Ook over de ernst van hun verwondingen wil de politie zaterdag nog niets zeggen.
Meer uit Binnenland
ENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
15 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.
21 uur geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - KRO-NCRV heeft zaterdag met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Maarten Spanjer. De acteur en schrijver was onder meer te zien in het televisieprogramma Taxi. Ook anderen hebben bedroefd gereageerd. Zaterdag overleed Spanjer op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf is van plan om de columns die Maarten Spanjer schreef voor zijn dood alsnog te publiceren. Dat zegt Evert Santegoeds, hoofdredacteur van het blad Privé. De op 73-jarige leeftijd overleden Amsterdammer schreef ongeveer 25 columns, waarvan er pas zeven gepubliceerd zijn.
1 dag geledenSCHAGEN (ANP) - Een 81-jarige man uit Schagen (Noord-Holland) is overleden nadat hij vrijdagavond in zijn woning was overvallen. De bejaarde man raakte zwaargewond en stierf even later in een ziekenhuis. Die avond is na een achtervolging een 36-jarige man aangehouden, meldt de politie.
1 dag geleden